През какви периоди от време се прибирате в бг?

  • 2 464
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
Интересно ми е да нау4а как се организирате в това отноШение: естествено в зависимост от служебни и семейни ангажименти.(а и не на последно място, в зависимост от местоположението ви на световната карта) Embarassed Ходите ли си често и за колко време? Идват ли ви често на гости близките? ИзобЩо как се справяте с разстоянието, което ни дели от роднините?

Аз примерно, до скоро си ходех на всеки 3/4 месеца са седмица, две, през лятото и за пове4е. Ако ли не ми идват на гости. Този път, по сте4ение на обстоятелствата не съм виждала майка си от 6 месеца, но Ще се постарая да не се повтаря.

А при вас как е?

# 1
  • Мнения: 5 476
При мен връщането до Бг е на сравнително големи периоди...случвало ми се е да са и от около 2-3 год.
 Последно съм била в родината април миналата година...и не ми се очертава ходене до догодина.
 Обикновено един път годишно родителите ми идват при мен.
 И дъщеря ми ходи всяко лято там.
 Но не чувствам липса ...свикнала съм да съм далеч..а и се чуваме почти всеки ден!  Hug
 

# 2
  • Мнения: 3 423
Гледам поне веднъж годишно да се вясна там, колкото да си разваля настроението. Най-голямата пауза ми беше 2 години, кацнах на морето и пътувах с влак до София, гледах през прозореца и ми беше мъчно от видяното. Ако човек се прибира по-често, не му прави впечатление нито мизерията, нито простотията.
Да не кажете, че не казвам добра дума: единственото, заради което се прибирам и се радвам, като го правя, е, че виждам роднините и приятелите си. И затова си струва и по-честото отскачане.

# 3
  • Мнения: 7 914
Два пъти годишно... ама преди да си намеря работа, стоях по цяло лято на морето!  grinning039

 Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 825
Аз много рядко си ходя, но за сметка на това целогодишно имаме гости.
Решила съм вече на 1-ви януари график да правя за цялата година  Laughing  Party

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Обикновено 3 пъти годишно Wink. Идват ни и гости, както роднини така и приятели. Позволявам си сравнително чести пътувания, но е така защото още сме без деца, с тяхната поява нещата ще се променят със сигурност Wink.

# 6
  • Мнения: 780
Ние си ходим всяка година, миналата - 2 пъти  Mr. Green Тази ще пропуснем и живот и здраве се надяваме баща ми да дойде да ни погустува.
Винаги тръгвам със смесени чувства. И аз като Liska - татко и семейството на сестра ми са хората, заради които си ходим.

# 7
  • Мнения: 2 292
веднъж годишно гледам да се прибирам. и все обикаляме тук и там . много е разбито и никой не го е грижа  Sad

# 8
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 гледам поне ведньж в годината да си отида до Родината....най-вече 3аради татко и сестричката ми преди, сега И 3а малката племеничка....добре че е нета, иначе ooooh! Sad

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Рядко. Причините са много, но най-вече, че нямам къде да отседна. Миналата година ме покани моя братовчедка, която беше преди това тук и явно се чувстваше длъжна. Апартамента така и така е свободен през лятото, но тази година....не ме покани.Мечтая си за едно малко, мое място, ама дали ше стане? Иначе е ужасно, когато имаш за хоби ходене  по екскурзии, защото трудно се комбинират с ваканции до България. Казвам си, че ако един ден имам дете и съм тук, ще си ходя по- често ,заради детето.

Иначе сестра ми идва всяка зима на гости, майка ми отказва напълно. Всички са добре дошли, но за толкова време само 1 братовчедка и мъжът й са дошли. Понякога ми е мъчно.... Cry, най-вече за това какъв инат е майка ми. Като се сетя и  Close

# 10
  • Мнения: 1 100
Калинке, дано не е недискретен въпроса ми, но майка ти заЩо не иска да ти дойде на гости . Не и се захваЩа с пътуването или си има други при4ини?
ЗаЩото моята доста я притесняват полетите, но със зор като я накарах да дойде веднъж, ве4е посвикна. Пък и какво да прави милата, аз съм тук, а брат ми в Москва, та и се налага.

Ако веднъж склони и твоята да дойде може и да свикне... ooooh!

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
denise, майка ми е страшно труден характер. Една година я кандърдисвах да си извади паспорт. Тогава, май, имаше проблясък на желание. Извади го. След това желанието се изпари. Казах си, че сигурно не иска да пътува сама и най-лесното е да я вземем с кола. Само трябваше да си приготви малко дрехи и да влезе в колата. Обаче, такива доводи ми изтъкна, че се чудех да плача или да се смея. Доводи свързани с духовните й разбирания.И тъй-като 5 седмици се държа ужасно жестоко с мен и какво ли не преживях, си отдъхнах, че не иска да дойде с колата. Гадно звучи, но в такава депресия ме вкара ваканцията и след това, че имах нужда от глътка въздух.

Сега й казвам тя да дойде тази година....Отказва. И аз вече не знам какво ще я накара. Може би, си права, че ако веднъж дойде ще стане по-лесно. Обаче, дали аз ще го доживея този момент, не знам. Правя се, че не ме засяга много. Ама всъщност   Cry  Cry  Cry

# 12
  • Мнения: 1 959
Аз си ходя два пъти в годината за по една седмица/лятото и за коледа/.Нашите ми идваха на гости за по 3 седмици преди,но откакто баба ми е на легло няма на кого да я оставят и за това не са идвали от доста време.

# 13
  • Мнения: 3 098
Първите три години от живота ми в Испания не си ходех въобЩе.
Откакто родих имам потребност да се прибирам всяка година за по два месеца.Зареждаме се там. Hug
Тази година оба4е интервалът се слу4и половин година. Wink

# 14
  • Мнения: 2 825
Калинке, моя баща беше така. Постоянно обещаваше, че ще дойде другото лято, после казваше за нова година, айде на лято и така се измъкваше. Не знам защо, не можах да го разбера  Confused Накрая му купихме билет и му казахме, че е платен и полета е на еди коя си дата, ще го чакаме на летището и се надяваме да слезе от самолета  Wink
В началото мрънка много, да сме го сменяли на името на майка, не можел сега и тн. Обяснихме му, че билета е купен и не може да се смени - или идва, или билета изгаря. Е, дойде  Wink Накрая чак не му се прибираше, насълзиха му се очите. Сега прави планове как да си нагласи 1 седмица отпуска, че да ни дойде на гости  Laughing

# 15
  • Мнения: 579
..........Тази година оба4е интервалът се слу4и половин година. Wink

Колко хубаво,дай Боже всеки да може да си позволи така като теб. Sunglasses А не като нас на 2 год веднъж в България Cry

# 16
  • Мнения: 4 629
Аз си ходя рядко до България. Последния път не си бях ходила от 11 месеца.  А следяващият май ще са повече  месеците, в които няма да си ходя Cry. Приятели и роднини от България за сега не са ни идвали на гости - освен, че сме много далече, отпуски и др. се прибавя и препятствието с визите   Sad Ако можех да си ходя 3-4 пъти в годината за по2-3 седмици за мен това ще е перфектен вариант  Praynig

# 17
  • Мнения: 7 091
Аз и малкия си бяхме в БГ миналата година за 4 месеца и май за близките 2-3 години това ще ни е ходенето в БГ.  Rolling Eyes Сега като станем 4-рима и съвсем не знам как ще стане да се приберем. Гости не ни идват ( с изключение на един семеен приятел, ама той пък си беше по работа в САЩ). Честно казано ако можеше майка ми да дойде нямаше да съжалявам, че не мога да се прибирам, ама няма как. Сега свекър ми спомена нещо, че можел да дойде за Коледа, нещо такова, да видим.

# 18
  • Мнения: 3 098
И аз вече не знам какво ще я накара. Може би, си права, че ако веднъж дойде ще стане по-лесно.
При мен пък е обратното.Кандърдисвахме ние с мъжа ми ми моето родителско тяло да ни дойде на гости за поне един месец.Хеле,тръгнаха с колата,аз се прибрах със самолета.На първата седмица ве4е искаха да се прибират към България заради климата.То тогава се слу4и гореЩо и влажно в пъти пове4е лято.Долу_горе устискаха 20_тина дни и казаха,4е пове4е за Испания не Щат и да 4уват,баЩа ми откакто дойде нон стоп вдигаше кръвно,а майка ми се спукаха да я болят костите тук. Confused
Та така са ни казали,прибирайте си се вие,ние ве4е не сме за този път и такива промени. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 7 837
Тук сме от 15 мес. и все още не изпитвам желание да си ходя до БГ. Може би догодина за 2-3 седмици, но определено не е сред приоритетите ни  Simple Smile

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Едно време като бях без дете и трябваШе да си довърШа последните изпити и да се дипломирам си ходех два пъти в годината и седях по месец и половина,два. Еееееех безгрижни години бяха,купонясвах с приятели и зареждах батериите до дупка.
После като по4нах да работя и сведохме ходенето само веднъж годиШно за по една,две седмици и то не всяка година. Confused НаШите са идвали тук ,но за кратки периоди седмица,две,не пове4е.
Откакто се роди детето гледаме да си ходим поне веднъж годиШно за седмица, максимум 3. Какво да се прави,отпуската не е безкрайна. Пък и ходим най_ве4е заради наШите и за да могат да виждат детето. Ина4е аз бих си карала отпуските всяка година на разли4но място,света е толкова голям и красив.
Майка ми идва миналата година и стоя 3 месеца ( Боже колко ми беШе хубавооооо  Blush ),сестра ми съЩо дойде,но само за две седмици.
Ами това е в обЩи линии.... Лиспват ми най_ве4е близките ми,за другото даже не се и сеЩам...

# 21
  • Мнения: 398
През 3 години за по 1 седмица.Никога не сме ходили цялото семейство (4 човека) защото нямаме собствено жилище,а престоя при близките ни може да ни докара до нервна криза.
Нямат желание да идват поради факта,че не са съгласни да живеем в чужбина.
Тази година трябва да отида заради здравните осигуровки и шофьорската ми книжка която изтича.От сега ми е проблем къде да отседна и как да се съхраня докато съм там.
Надявам се по скоро да си купим жилище (в Бг) и тогава ще оставаме за по дълго.

# 22
  • Мнения: 649
аз си ходя веднъж в годината, обикновено лятото, но стоя само 2, най-много 3 седмици. и то хич не е почивка, защото трябва да обиколя всичките роднини, а те живеят в различни градове и се сърдят ако  не отидеш да ги видиш  Whistling тази година бях за 1 седмица при мойта баба и мама и татко, и си позволихме да останем 9 дни на морето в Бургас с мъжът ми и малкият и пак се сърдят хората  Twisted Evil майка само ми дава примери на хора, които си стояли по 2-3 месеца в БГ.... на мен ми е мило като съм при тях, обаче и ние имаме нужда от малко истинска почивка...
на гости само сестричката дойде тази година и то защото беше служебно в Германия и си удължи престоят... обаче със нея почти всеки ден се чуваме  Laughing да живее Скайпа!

# 23
  • Мнения: 3 394
средно през 4 месеца, но като си помисля, че съм само на 3 часа от София, щях да си ходя всеки уикенд Crazy

# 24
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
През 3 години за по 1 седмица.Никога не сме ходили цялото семейство (4 човека) защото нямаме собствено жилище,а престоя при близките ни може да ни докара до нервна криза.
Нямат желание да идват поради факта,че не са съгласни да живеем в чужбина.
Тази година трябва да отида заради здравните осигуровки и шофьорската ми книжка която изтича.От сега ми е проблем къде да отседна и как да се съхраня докато съм там.
Надявам се по скоро да си купим жилище (в Бг) и тогава ще оставаме за по дълго.

Ох, мислех, че само аз съм с този " късмет" и ми стана  Sad Напълно те разбирам и съм в абсолютно същата ситуация Hug

# 25
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
досега всяка година за мин. 1м , даже имам 3 м с бебката. но тази няма да се връщам, искам да видя пове4е от страната и да можем другата година да се върнем вси4ки за 1-2м.така ни 4акат в бг, просто ми късат сърцето! и съм аха -аха да размисля! ooooh! Thinking

# 26
  • Мнения: 3 478
Ами първият път ми отне 4 години докато си ида. От тогава си ходим на 1.5-2 години, оставаме по месец. За по-малко ако е хич и не тръгвам.

# 27
  • Мнения: 1 269
На годината по 2 пъти.Първият път за 3 месеца,а втория обикновено зимата за месец и половина.Не бих издържала без да си видя семеиството.Тази година ще се опитаме да докараме баща ми,но тои македонски инат ни се води ни се кара

# 28
  • Мнения: 6 167
аз досега през 2-3  месеца по 14ина дни.
мисля да продължа така стига живота да ми позволи

# 29
  • Мнения: 2 959
...Аз ...до скоро си ходех на всеки 3/4 месеца са седмица, две, през лятото и за пове4е...
Дени, щастливки сте всички, които сте избрали близко място. Използвайте шанса си да сте близко до сем-вата си. Аз не съм си ходила от 4год. И вече с възрастта, огромното разстояние и космическите цени си казват думата. Дано скоро да стигнем и ние до БГ! Peace Денисче, леко бременеене! Hug

Калинка, нали беше запланувала 2седмици до БГ, след круиза до Гърция, отказа ли се? newsm78

Любопитче, желая Ти от все сърце да се сбъдне мечтата Ти за свой дом в БГ! Hug

# 30
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 717
де тоз късмет - за по 2-3 месеца, щастливки сте вие  Grinning
аз гледам да е около веднъж годишно, но покрай Камбанка малко ги поразредихме пътуванията. Тази година няма да успеем да отидем до България, но ще гледам поне за Коледа да дойдат нашите при мен. Иначе следващият път към София ще е едва другото лято. Така че средно си ходя на година и половина - две за две-три седмици

# 31
  • Мнения: 368
Не сме си ходили до Б-я от 26 месеца. Живот и здраве си отиваме след месец и нещо и престоят ни ще е около месец.  Sunglasses

# 32
  • Мнения: 1 100
Дени, щастливки сте всички, които сте избрали близко място. Използвайте шанса си да сте близко до сем-вата си. Аз не съм си ходила от 4год. И вече с възрастта, огромното разстояние и космическите цени си казват думата. Дано скоро да стигнем и ние до БГ! Peace Денисче, леко бременеене! Hug

Напълно си права Кали, аз съм доволна, 4е сме наблизо и можем да се виждаме сравнително 4есто. Все си мисля за мами в Австралия и разни други много отдале4ени кът4ета..... Sad Все пак и цената на билета си казва думата( тези за кратки отсе4ки са поносими).
Абе важно е да успяваме да поддържаме контак с близките си, пък България там си стои, няма да избяга Hug
А и мерси за хубавато пожелание  bouquet

# 33
  • Мнения: 154
denise здравей  Simple Smile
Аз си ходя 2 пъти в годината,за Коледа и лятото.
Много ми е хубаво,като се завърна в БГ-едно такова сладечко на душичката и мило  Grinning Laughing Sunglasses

# 34
  • Мнения: 1 363
И аз съм от не често ходещите си до България. Както се очертава досега през година , три години отскачам до там.
Да живеят евтините телефони.  Peace

# 35
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Kalida, още не съм се настроила психически какво да правя. Ух, не искам да е така....Радвам се на всички ви, които сте облагодетелствани с хубави семейства.

# 36
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Първоначално беше през две години, после зачестих - всяко лято, но тази година поради липса на отпуска няма да стане. Май ще покажем Дани чак догодина. Почти винаги по три седмици стоя, за по-малко няма смисъл.

На мъжа ми родителите са идвали, моите още не, само брат ми. За сметка на това приятели често ни гостуват.

# 37
  • Мнения: 2 959
....Радвам се на всички ви, които сте облагодетелствани с хубави семейства...
Калинчице, няма перфектни и хубави сем-ва. Човек ги прави да са такива с много взаимо-разбиране, търпение и любов, и разбира се прошка и за недотам лесно простими неща. Така че опитвай отново и разбирателството с Майчето ще се получи. Опитай се да погледнеш от нейната височина, приеми разликите! Успех и довери се на максимата в подписа си! Hug

Денисче, а Ти нави ли майчето си да ви посети? newsm78

..аз досега през 2-3  месеца по 14ина дни...мисля да продължа така стига живота да ми позволи...
Лени, дано наистина съдбата да е с Теб и наистина да успееш да поддържаш цикличността във БГ посещенията дори и когато се появи и бебо! Hug

# 38
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Момичета, питах се / за често ходещите до България/ как успявате, ако работите?

# 39
  • Мнения: 1 526
Оф аз май съм най- зле имаше период от, когато не се бях прибирала 5(!) години! #Crazy( учих, раждах 2 пъти) сега горе долу се получава 1 в год. Преди два дни се върнах, но май ми се очертава да ходя пак съвсем скоро! Praynig

# 40
  • Мнения: 619
От три години сме тук,и сега ще си ходим за първи път.

Да живеят евтините телефони.  Peace
newsm10

# 41
  • usa
  • Мнения: 2 113
различно. първия път си отидох сама с децата, тогава бяха две, шест години след като напуснахме българия. стояхме пет седмици. следващата година отидохме всички, стояхме пак около месец. от тогава минаха три години без да сме си ходили, след десетина дни събираме багажа и поемаме дългия път към дома. ще стоим пак почти месец. честно казано, тръгвам с голямо нежелание, изобщо не ми се ходи Sad, дано не се оправдаят лошите ми очаквания. следващият път кой знае кога ще е, не можем да си позволяваме петима души да пътуваме на такова разстояние по-често от веднъж на 3-4 години. от родителите ни само баща ми не е идвал, не иска. майка ми е рекордьорката - идвала е четири пъти, от които само единия ей така, без неотложна нужда да помага.

# 42
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И ние си ходим веднъж годишно за около месец.
Завиждам мъни4ко на мамите от Англия, които имат евтини полети до БГ  Embarassed  благородно, разбира се  Wink

# 43
  • Мнения: 1 100
Калида,

Мойто май4е много се дърпаШе, заЩото я притесняват полетите, но свикна. Резултат: за последните 2 години е идвала два пъти при мен и два пъти ходи в Москва, при брат ми Heart Eyes

Сега я 4акам след около месец пак да ме навести Hug

А ина4е за билетите: естествено има разлика, ако 4овек трябва да плати 250/300 евро или хиляда...Пък и бг линиите правят 4есто оферти, та бива. Неколкократно съм ходила с мъжа ми до бг за по 100/150 евро на 4овек Money

# 44
  • Мнения: 1 363

Завиждам мъни4ко на мамите от Англия, които имат евтини полети до БГ  Embarassed  благородно, разбира се  Wink
Ох, хич не ни завиждай Simple Smile Евтините авиокомпании са или супер неудобни -място и час на полет или  нестабилни -  я има полет, я няма . Даже няма и да те уведомят, че полета е отложен.
С малки деца такива рискове не всеки би поел. (поне аз лично не бих).

Калинка , едва ли работещ човек би могъл да си позволи да отскача до БГ толкова често за дълъг период от време .

# 45
  • Мнения: 8 163
След последното ни прибиране, което ни излезе страшна маса пари, май ще се наложи да поразредим пътуванията до България  Cry Първоначалните ни планове бяха да си ходим веднъж годишно.

# 46
  • Мнения: 1 128
последния път паузата беше 5 години.Голяма носталгия ме гонеше накрая.После като видях обстановката и простотията(извинявам се,не искам да обиждам никого,но така го видях аз)много ревах и се разстройх.Майка ми и брат ми са тук,там е само баба(беше две години при нас и си замина преди 2 седмици) и двама добри приятели.Това са хората заради който бих отишла,но даже 4увтвам 4е връзката ми с приятелката ми дали заради километрите или други при4ини,но взе да изстива.Преди като говореше за мен казваше "моята приятелка",сега съм просто "кумата"Нямам къде да отседна(къщата на баба ве4е не става).4акам бебе и мъжа ми не е бъгарин.Страх ме е да се ка4вам на самолет.Така 4е дилемата е сервирана.Да си ходя 4есто или на 5 години веднъж.Тая година пак яка носталгия ме гони но с корема няма да е,догодина с малко бебе едва ли,така 4е.......Кофти,искам детето ми да се 4увства колкото испан4е толкова и българ4е.

# 47
  • Мнения: 369
 От две години сме тук и сега ще си идем за пръв път. Следващото голямо пътуване сигурно ще е най-малко след още две години . Има още толкова много неща да се свършат, а пък и други дестинации да се посетят.  Peace

# 48
Nie si hodim po3-4 pyti v godinata.Dori sega az trqbva6e da sym v bg ot kraq na uli ta 4ak do sredata na septemvri,no mi domy4nq za moito slynce i si dojdoh za 4 dena i posle pak v bg.Na6te razpravqt 4e bilo pileene na pari,no az mislq 4e e investirane v lubovta.

# 49
Оох,това ми е болната тема Cry
 Когато бяхме в Лондон,си ходехме два пьти годишно-лятото и за нова година,а сега  Close
 направо не ми се говори,толкова ми е кофти.
 Ама така човек,каквото сам си направи,никой друг не може,да му направи:за кой дявол ни
 трябваше,да идваме чак в Америка.
 Само с това се успокоявам,че след година и половина живот и здраве Praynig,като вземем
 паспорти,може,да се върнем в Лондон,ако вече не е станало голяма лудница там де...
   Знае ли човек newsm78

# 50
  • Мнения: 3 880
Всяко лято за по 2-3 седмици, само една година пропуснах, когато малката беше още бебе и не ми се искаше да се стресираме взаимно. Дано и за в бъдеще да имам възможност така по веднъж годишно, но е трудно с отпуските, все пак не са безкрайни, а има и други кътчета по земята, които искам да видя.
В България има доста хора, заради които си струва да ходя, а те в никакъв случай не могат да ми дойдат всички на гости, така че аз ще се старая Wink А и друго си е да ги видиш всички на куп Simple Smile. Миналата година, малко след като си бях заминала, внезапно и неочаквано почина една от най-близките ми приятелки и това лято, като осъзнах, че нея наистина я няма и колкото и пъти да си ходя от сега нататък пак няма да я видя никога повече, си обещах да не пропускам повече възможност за ходене при близките, защото пропуснатите моменти с любими хора няма как да се върнат. Ако нямах близки там може би нямаше да си ходя по-често от веднъж на 5 години, ама знам ли, може само така да си мисля Wink
Иначе майка ми идва всяка зима за около месец, дано да е жива и здрава за да продължава да го прави.
Оптимално щеше да е да мога да мога да си ходя на 3-4 месеца за по седмица, но уви  Sad колкото и да поевтиняват самолетните билети все още не са ми достатъчно евтини за да го правя Wink

# 51
чета темата и си мисля, блазе ви на тези, които сте в Европа. Аз преди си ходех два пъти годишно, сега и един път годишно ми е трудно с едно малко дете и друго на път, а за другата година не знам как ще стане с две деца. Мъжът ми само мрънка как ще събере пари за четири билета другата година и на мен направо ми се реве. Ако можеха нашите да идват по-често щеше да ми е по-леко, абе както и да е стига съм ви се оплаквала

# 52
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Kakво да кажа, ако си отидем един път на 2г. си  е направо кеф, защото колкото и странно да се звучи никак не съм ентусиазирана ooooh! от пътя, от автобусите  Sick.....
За самолет за сега са ни малко малки заплатите ако летях до Лондон билета е 999 крони= 65лв. но понеже ще се лети до БГ а това явно значи Третия свят то билета е 9000 крони = 650 лв .
Та България през крив макарон  Embarassed я виждаме.

# 53
Ot edna godina tochno ne sam se pribirala, sled njakolko dni letja za BG newsm44 newsm44
Rjadko mi se sluchva, po-minalata godina bjah 4 pati v BG Wink, no vse za po okolo sedmica...

Общи условия

Активация на акаунт