Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 440
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 253
Аз не съм пила протеин, но пък на доплерите се вижда, че перфектно се храни.. Четейки ми излезе въпроса, ако се роди в 9-тия месец под 2500 гр., слагат ли го в кувьоз? Някой да има информация?

# 706
  • Мнения: 388
Аз не съм пила протеин, но пък на доплерите се вижда, че перфектно се храни.. Четейки ми излезе въпроса, ако се роди в 9-тия месец под 2500 гр., слагат ли го в кувьоз? Някой да има информация?


Мисля,че е по преценка на неонатолога ако е родено след 37 г.с. Ако е преди нея обаче тоест първата седмица на деветия месец със сигурност, независимо от килограмите. 😊

# 707
  • Мнения: 77
Аз не съм пила протеин, но пък на доплерите се вижда, че перфектно се храни.. Четейки ми излезе въпроса, ако се роди в 9-тия месец под 2500 гр., слагат ли го в кувьоз? Някой да има информация?

Поставянето в кувьоз зависи от много фактори и теглото не е водещия и най-важен. Скоро позната роди в първия ден на 9тия месец бебче 2300гр., дишаше само, нямаше инфекции и други проблеми и не го сложиха в кувьоз и си ги изписаха след 3 дни.

# 708
  • Мнения: 3 253
Мисля,че е по преценка на неонатолога ако е родено след 37 г.с. Ако е преди нея обаче тоест първата седмица на деветия месец със сигурност, независимо от килограмите. 😊
Това със седмиците ми е толкова мъгляво... след 37 г.с. значи ли 36+1,2,3 или значи 37 навършена + 1,2,3?

# 709
  • София
  • Мнения: 211
Според моята АГ - 37 г.с. значи 37+1,2,3... тоест навършена седмица. За това е “+” след седмицата.

# 710
  • Мнения: 472
Според моя 31+1 е 32. Joy

# 711
  • Мнения: 252
Аз пера и баткото със Сано Максима и без омекотител, с това ще пера и бебето. Нашите неща пера с друг прах и омекотителя на Сано. Бих ви препоръчала независимо с какво перете, да пускате по едно допълнително изплакване за всеки случай Simple Smile

# 712
  • Мнения: 263
И според моя АГ 37 г.с. е 36+1. Всеки май различно практикува.

# 713
  • Мнения: 503
И според моя АГ 37 г.с. е 36+1. Всеки май различно практикува.
Да, и аз мисля, че всеки различно практикува. Ето вече втора бременност, няма едно мнение по въпроса... 🤷🏼
Аз предпочитам течен прах - не знам защо. Каката ми се обриваше от ариела, та сега няма и да го пробвам. Омекотител - също е алерген, май е по - добре без. Иначе почвам вече всичко да пера с бебешки, защото ако има реакция, наистина и от моите дрехи се обриваше бебето или, ако я оставех на нашите чаршафи.
Някой мисли ли да ползва слинг? Спряли ли сте се на нещо? Аз искам тъкан, бил най - добър за лято, но не знам каква марка и кой е най - тънкия слинг. Ринга също бил ок за новородено, ама пак - дали има лен или нещо мееега тънко. Носила съм бебе лятото в мей - тай и е направо ад.

# 714
  • Мнения: 142
Пера всичко за бебето със Сано Максима, взех и Сано Максима омекотител- зеления, с алое Вера. Навсякъде мирише на бебе Simple Smile за дезинфекция и миене на шишета все още се чудя. Козметика не съм купила.  Много ми тежи вече, едва ставам, корема ми тежи, подпира ми. Отделно отоците са ужасни. Става ми лошо и при малко усилие, все едно съм свършила кой знае какво...

# 715
  • Мнения: 182
Аз също съм със Сано Максима. Баткото и ММ са с мн чувствителна кожа и не си позовлявам от години др освен този продукт. Относно кг на бебчо мин седмица го измериха в 33г.с 2200кг. Да ви кажа чесно и аз вече се усещам тежка, мудна...и кг натежаха този месец, а уж вървях по- прилично от първата бременност.

# 716
  • Мнения: 207
И според моя АГ 37 г.с. е 36+1. Всеки май различно практикува.

Според мен зависи от гледната точка, но реално 36+1 си всъщност В 37 седмица. Както например на 1.07 да речем си в 9 месец, реално не е навършен, но не казваш че си в 8-мия нали.
Така си мисля аз...те нещата не са черно бели винаги Simple Smile

Ето една забавна статийка да се разведрите малко от жегата, натрупаните килограми и тревоги...

https://www.radioenergy.bg/article/prerazkaz-za-maichinstvoto-vo … LOAbUQ3MIelIePB4Y

# 717
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета, не е по темата, но мисля, че ще е полезно на всички. Особено ако не сте приключили с всички покупки Grinning
По повод на предстоящия празник верига магазини Комсед са пуснали колело на късмета, от което може да си спечелите ваучер за 20% отстъпка, кутия-изненада(всъщност мисля че имате избор в зависимост от това какво искате) или ваучер за подарък на стойност 100лв. Може да намерите колелото на официалния им сайт.(линк не прикачвам, за да не ме глобят за реклама Grinning Ако някой все пак не се ориентира, може да ми пишете на лично, ще ви пратя линка)
Успех на всички Flowers Bouquet

# 718
  • Мнения: 3 253
И според моя АГ 37 г.с. е 36+1. Всеки май различно практикува.
Е, точно затова питах кога го водят доносено Simple Smile Хубавото е, че още малко остана.
Иначе аз да се отчета за мамите с малки бебета - днес бях на преглед, вече сме 2533 грама, качили сме 500 грама, без да се налага да пия протеин.
Впрочем доктора ми каза да пия до раждането желязо, да ми препоръчате нещо, дето да не е толкова гадно като тотемата? (от него ми се гадеше).

# 719
  • София
  • Мнения: 388
И според моя АГ 37 г.с. е 36+1. Всеки май различно практикува.
Е, точно затова питах кога го водят доносено Simple Smile Хубавото е, че още малко остана.
Иначе аз да се отчета за мамите с малки бебета - днес бях на преглед, вече сме 2533 грама, качили сме 500 грама, без да се налага да пия протеин.
Впрочем доктора ми каза да пия до раждането желязо, да ми препоръчате нещо, дето да не е толкова гадно като тотемата? (от него ми се гадеше).
Браво на вас, много ме зарадвахте. А в коя седмица си и 500 гр. за колко време сте ги качили. Аз освен Тот’хема пия и Феро-фолгамма Нео. Тот’хемата ми е от 1 седмица и АГ ми предписа само 10 ампули, чакам с нетърпение да ги свърша.

Общи условия

Активация на акаунт