Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 443
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 253
Аз бях на магнерот от 16 седмица 3х1, и от 30+6 ми включиха при нужда диаспорал и бях много доволна.
В прочем ако имате още нещо да докупуване - днес и утре има 20% намаление в rayatoys. На начална страница не излиза, но като влезете в артикула се вижда.

# 691
  • Мнения: 207
Имам въпросче относно болките. Тази сутрин се събудих с болки ниско в корема при движение. Док каза да пия но-шпа 3х1 и магнезий, да лягам и да не правя нищо цял ден. Проблема обаче е, че продължават, едвам се завъртам в леглото. Поне докато не мърдам всичко е наред. Някоя да е била с такива продължителни болки?

Относно желязото, в моя случай води до диария. Когато ме приеха в болницата с хранително натравяне ми го спряха за около 10тина дни докато всичко се нормализира.

Аз... Като ставам страдам, като се въртя в леглото страдам... Като се пораздвижа се отпускам.
Споменах на доки, но не го взе много при сърце. Явно няма нужда от паника. Всичко с беби и шийка е наред, така че...

# 692
  • Мнения: 295
Относно прахта за пране, аз съм взела „тео бебе” и ненски дезинфектант за дрешките и другите неща на бебето..

# 693
  • София
  • Мнения: 4 966
Забелязвате ли кога са активни бебчовците?
Моето се скъсва да шава нощно време, вечерно време..през деня е малко по-спокойно.
Но ме притеснява, че
Ще си свикне на този режим и ще
Будува предимно нощем. 🤪

# 694
  • Мнения: 295
Забелязвате ли кога са активни бебчовците?
Моето се скъсва да шава нощно време, вечерно време..през деня е малко по-спокойно.
Но ме притеснява, че
Ще си свикне на този режим и ще
Будува предимно нощем. 🤪

При мен нощем е спокойно, когато ставам до тоалетна тогава започва, но за кратко, през деня си е доста активно.. 😆😆

# 695
  • Мнения: 3 253
При мен е активно предимно следобед, вечер си спим (когато не ме измъчват киселини)

# 696
  • Мнения: 263
Момичета, наближаваме края на темата, ако имате идеи за заглавие пишете.

# 697
  • Мнения: 503
Забелязвате ли кога са активни бебчовците?
Моето се скъсва да шава нощно време, вечерно време..през деня е малко по-спокойно.
Но ме притеснява, че
Ще си свикне на този режим и ще
Будува предимно нощем. 🤪

Ох, това хич няма значение за съжаление.... 😂 Те така или иначе имат период на адаптация първия месец. Моето дете ядеше на 1,5часа... Няма ден, няма нощ. През това време бях студентка, последна година - знаете какво е натоварването и без бебе. Вървях и повръщах по път за училище. Лекарката - нищо ти няма, трябва да спиш... 😂😂😂 Ама после всичко се нарежда. Такова бебе като моето са рядкост (не че не очаквам сега същото де). Anyway - имам предвид, че се издържа, не знам как, нямам големи спомени от този период, ама нямате идея колко силни сте всички! Ще се справите, пък каквото дойде. ♥️

# 698
  • Мнения: 528
С какво почиствате дървените мебели на бебето (скрин и кошара) и видях, че има бебешки ариел някой ползвал ли го е, аз се чудя на кое да заложа..на ариел или на тео бебе

# 699
  • Мнения: 207
Забелязвате ли кога са активни бебчовците?
Моето се скъсва да шава нощно време, вечерно време..през деня е малко по-спокойно.
Но ме притеснява, че
Ще си свикне на този режим и ще
Будува предимно нощем. 🤪

При мен нощем е спокойно, когато ставам до тоалетна тогава започва, но за кратко, през деня си е доста активно.. 😆😆

И мойто така Simple Smile след вечеря като се излегна на дивана полудява Laughing Напоследък обаче следобедите става по-мудно. Явно килцата си казват думата - вече не и е така широко.

# 700
  • Сандански
  • Мнения: 230
За крампите - макар че пия магнезий 3х1 почнах да ги получавам по-често когато ми беше паднал хемоглобина. Като почнах да пия желязо и отново ми се вдигна хемоглобина, като че ли отшумяха. Между другото в симптомите на ниско желязо излиза крампи и куп други неща.
За праха за пране какъв предпочитате течен или прах? Аз още не съм прала нищо, а секциото ми ще е края на юни някъде. Няма да съм юлска мама този път за съжаление, но си ви обичам и чета, и ще си седя при вас ♥️

# 701
  • София
  • Мнения: 211
Аз предпочитам течен прах за пране - и за деца и за възрастни. Вчера пуснах и първа бебешка пералня.
Бебешките мебелите почистих с препарат на Нук: 
От известно време и на мен започнаха да ми отичат ръцете и краката. Пуснах изседвания - ок са, албумина е в норма. АГто ми предписа хомеопатичен продукт - Лимфомизот. Дано да помогне...

# 702
  • Мнения: 3 253
Аз за препарат взех - фрош за бебе (от ДМ). Бебешкия ариел много ми хареса като миризма, но понеже баща ми има алергия към него, реших да не рискувам от първия път. Иначе аз си взех течен, на едно училище за родители, бяха казали, че праха остава по дрехите, нищо, че е по-полезен за пералнята.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 304
Прах още не съм взела, но мисля на Максима в началотоото да използвам. Поне този използвах с батлото.
Аз искам да попитам знаете ли начин как да почистя играчки, които са ми дали и най вече такива с бебешки плюш, който се води?

# 704
  • Мнения: 38
Взех течен прах на бочко, като аромат най ми допадна, пък и мисля всичко да пера с него в началото, тъй като бебето ще се допира и до нашите дрехи и ако има проблем с праха не виждам смисъл да деля. Даже вече изпрах и миришат леко и не-дразнещо.
Иначе и аз пих протеин, защото аг-то реши да ме стресира ,въпреки че нямаше проблем и от други теми тук си взех Beef isolate на Everbuild от silabg. Стига за около месец. Та 28+4 е тежала 1300гр и на третата фм в 32+3 - 2100гр. А това което най ме учуди беше, че питах за плацентата на фм специално и излезна ,че е 1ва степен, обаче доктора каза, че това въобще не било определящо Grinning
Аз нещо се напрягам, защото ме е страх, че по частните болници много настояват за секцио, а аз искам естествено и се притеснявам да не стане в последния момент "спешно" без да е спешно...Но то пък вече не знам за какво не се стресирам Joy

Общи условия

Активация на акаунт