Парфюмни размисли и страсти - 226

  • 65 536
  • 727
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 724
Привет парфюмни!
Къде изчезнахте, никой ли не купува парфюми!?  Hug

Влизам да ви споделя една комична ситуация в офиса за получаване на пратки.

След дълго отлагане, мислене и колебания, най-накрая сколасах да задоволя една отдавнашна моя мечта – Cristalle Eau de Toilette Chanel https://www.fragrantica.com/perfume/Chanel/Cristalle-Eau-de-Toilette-12.html. Вече е мой, поляла съм се до мокро (5 – 6 апликации, а може и повече да бяха…) и примирам от удоволствие.
Няма да го го описвам, защото май само аз не съм го носила от пишещите тук момичета, голям срам, ама вече се поправих.  Embarassed
С две думи – малко стряскащ старт дори за мен, която умирам за свистящи цитруси с адехиди. Тук обаче усещам много пачули и то мрачно, влажно и мухлясало. Но пък за това, което следва после, определено си заслужава! Само за минутка две е, после идва истинската приказка. smile3521 Нещо като да преминеш през страшна и мрачна пещера за да стигнеш до едно друго измерение. До един приказно чист и кристален свят с неописуеми картини и неземни аромати. Най-чистият, прозрачен и искрящ въздух, на който не можеш да се наситиш. Не успяваш  да напълниш дробовете до пълно насищане и вдишваш дълбоко като наркоман, до замайване. Имам усещането, че като се движа, от мен падат ситни кристалчета и ги чувам как хрустят, проблясват и звънят.  Two Hearts

И така, получих си аз пратката, съответно веднага прерових кашончето, извадих парфюма и се полях стабилно. Зад мен стоеше мъж и докато прибирам боклуците и се каня да си тръгвам, той изненадващо се надвеси над мен и ме попита това с което напръсках за какво е, защото на него не му подействало никак сексуално, дори напротив. Обърнах се и най-невъзмутимо му отговорих, че ми е омръзнало постоянно да пръскам сексипил и да ме налазват всякакви  досадници и за това си купувам аромат за разгонване на натрапници от мъжки пол, а и освен това комарите също не ме хапят. Последва бурен смях от всички чакащи, а въпросният мъж се изниза като пръднал. А аз, (по съвет на Ковачева), вдигнах високо носле и си излязох победоносно с походка на кралица!  newsm48

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
И така, получих си аз пратката, съответно веднага прерових кашончето, извадих парфюма и се полях стабилно. Зад мен стоеше мъж и докато прибирам боклуците и се каня да си тръгвам, той изненадващо се надвеси над мен и ме попита това с което напръсках за какво е, защото на него не му подействало никак сексуално, дори напротив. Обърнах се и най-невъзмутимо му отговорих, че ми е омръзнало постоянно да пръскам сексипил и да ме налазват всякакви  досадници и за това си купувам аромат за разгонване на натрапници от мъжки пол, а и освен това комарите също не ме хапят. Последва бурен смях от всички чакащи, а въпросният мъж се изниза като пръднал. А аз, (по съвет на Ковачева), вдигнах високо носле и си излязох победоносно с походка на кралица!  newsm48

JoyJoyJoyJoyJoy

Разсмя ме, благoдаря. Hug

Не си била сама, аз също не познавам всички аромати на Шанел, защото принципно не ги харесвам. Знам това, което ползва майка ми. Но съм решила да пробвам 1-2, които въобще не ги познавам, за да видя дали ще намеря нещо мое в тях, или ще продължа да си кецам на всичко друго, но не и Шанел.Grinning

# 557
  • Мнения: 2 913
Cristalle Eau de Toilette -и аз не можах да му свикна-цяло едно лято го мъчих,но пък Cristalle eau Verte си е друга работа-пръскаш и се кефиш до последната капка течност....

# 558
  • София
  • Мнения: 38 199
Луда си, ей!
Аз в офиса на куриера не смея, ама си имам едно ъгълче след него и там се пръскам.

# 559
  • София
  • Мнения: 853
Споделям мнение за теста, който направих с Guerlain Aqua Allegoria Nerolia Bianca. Много приятен, отчетлив, цитрусув аромат. Ароматът на портокал и бергамот е омекотен от ароматът на белите цветя и зелените нотки. За краткото време в което го усещах се пренесох някъде в Южна Италия, по улиците на някое китно, малко, спокойно, крайбрежно градче.
Не знам дали беше, защото от мостра си сложих твърде малко, но трайността бе по-малко от час.
Знам, че като цяло не са много трайни, но при вас, как се държат Алегориите на Guerlain?
Получих и ролона на Pacifica French Lilac. На първо време, топчето не пускаше много от продукта. Разбрах, че това се случва често с техните ролони, но се оправят с фиба 😁. На моята кожа стои леко сапунен, но не е лош и бих го носила в ежедневието.

# 560
  • Мнения: X
Луда си, ей!
Аз в офиса на куриера не смея, ама си имам едно ъгълче след него и там се пръскам.
И аз така.Joy
Sysly, много свежо описание на Cristalle. Ако не го познавах вече да съм го взела. Flowers Rose

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 14:32 от Анонимен

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Сисли,да ти е честит,за мен този е от много трудните Шанели/а принципно съм голям почитател на парфюмите им/ респект,че можеш да го носиш.Kissing Heart А на този не му влиза в работата да коментира,аз щях да му тегля една,чао от мен отивам на фризьор.Bowtie

# 562
  • София
  • Мнения: 853
Честито Сисли! Да си го носиш със здраве! Случката искрено ме развесели.

# 563
  • Мнения: 2 184
Момичета,след толкова много коментари,че Облакът на Гранде миришел на йод и бинт:)))....взе,че и на мен ми замириса така,а с такова желание си го купих,моля ви промийте ми мозъка,че греша хахахаха.

# 564
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Грешиш, въобще не мирише, душила съм го на блотер. Grinning

# 565
  • Мнения: 2 724

Момичета, много благодаря за пожеланията ви и положителните отзиви! Flowers Hibiscus
На мен също ми беше труден за приемане, за това и го обикалях от далеч и не посмявах дълго време да тествам на кожа, само на блотер. Оказа се, че кожата ми обаче го хареса, прие и отрази учудващо дори за мен. Върху мен направо разцъфна, толкова е красив, че ми иде да си посегна. Rage

Момичета,след толкова много коментари,че Облакът на Гранде миришел на йод и бинт:)))....взе,че и на мен ми замириса така,а с такова желание си го купих,моля ви промийте ми мозъка,че греша хахахаха.
Няма как да те накараме да го харесаш и усещаш по-различно, до кожа е. Явно твоята така го излъчва, много съжалявам. Изчакай все пак и тествай есента или зимата, нормално е на тези горещини да го усещаш така, смолите са красиви на 18 - 22 градуса, поне според мен. Аз съм с гореща кожа и ги нося само в хладно време.

# 566
  • Мнения: 2 184
Благодаря момичета,ще го пробвам в по-хладно време.Преди няколко дни бях закопняла за един от любимите ми парфюми от времето,когато бях 20-но девойче и обожавах всичко от бялата козметика на Clinique и съответно парфюмът https://www.fragrantica.com/perfume/Clinique/Aromatics-Elixir-,371.html
Оле,ще го подновявам!Толкова ми е класен,свеж,сияещ,сериозен,но същевременно непредсказуем,толкова зелен,силен като елексир ...ох,не мога да ви опиша как ме развълнува....а траен,траен....

# 567
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
При нас вече е доста горещо и няма парфюм, който да се задържи повече от час-два върху кожата ми - много ме е яд. Ето, днес съм обилно полята с новия Шанел и нищо не се усеща, ама грам. Така беше и вчера с Круизния Мюглер Sad Не знам вече какво да купувам....

# 568
  • София
  • Мнения: 5 549
*Biskvitka*, и на мен тия дни това са ми впечатленията... всичко иска подновяване по 2-3 пъти през деня... Добре, че имам разни 15 мл бебета за чанта. Само Покривните градини на Ермес ми държат задоволително напоследък.

Sysly, много забавно си описала случката Simple Smile За мен Кристалът определено е труден парфюм. Wink Но така си го описала, че си личи колко го харесваш. Носи си го с кеф!

# 569
  • Мнения: 2 019
Sysly, честит парфюм. Много забавна случка, добре се посмях и аз.
Аз така наскоро спонтанно реших и поръчах Cristalle Eau Verte, които много отдавна съм тествала и имам смътен спомен,че ми хареса. Тук по магазините го няма, даже и доста учудено ме гледат, когато питам за него. Та така.. поръчах го, утре трябва да го взема от превозвача и тръпна. Дано да ми хареса, дано...

Впечатления от някои от новите ми придобивки:

Angel Eau Croisière Mugler е новият ми любимец, най-накрая да харесам някой Ангел:) , за съжаление в жегите при мен също изчезва бързо. Явно се оказвам любителка на мангото.

Valentino Noir Absolu Musc Essence  го имам от зимата, но се заредих с втора бутилка, уникална трайност на любимата ми роза, смея да твърдя, че в жегите е доста по-красив.

Roses Greedy Mancera, пак роза, разтапям се от удоволствие, когато го нося. От време на време се притеснявам от околните, но никой не се е оплакал все още. Който не обича рози да бяга на далече.

Vanilla Extasy Montale по принцип не съм любителка на ванилиите, но този страшно много ми хареса, плодова ванилия  без развитие, сякаш. Отлежава за студено време.

Sicily Mancera страхотен цитрусов аромат, като при мен най-силно изразена е прасковата. Ако на някой му е интересно, назад в темите Ковачева го е описала много добре, както само тя може.

Общи условия

Активация на акаунт