Малък Сечко е далече, мъничко е още февруарското човече...

  • 13 421
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 160
Здравейте момичета,
Имам удоволствието и аз да се присъединя към вашият отбор на февруарките.Моят термин е на 26.02.2006г.
Както се вижда от лентичките имам син на 9 месеца и общо взето не ми остава време за лоши мисли и настроения.
Пожелавам на всяка от вас леко бременеене и само положителни емоции.Ще видите колко бързо лети времето и идва момента в който всяка от нас ще гушне по едно хубаво и здраво бебче.  love001

# 46
  • Мнения: 2 096
За лекарствата - лично избягвам всякакви болкоуспокояващи.. до сега болката беше търпима, а вече дори съвсем изчезна.. Тези които посочих - лекар ми ги изписа (не претендирам за авторство над рецептата),но щом казвате и аз бих избягвала спазмалгона и аналгина.
В момента прилошаването е на дневен ред и аз като wish не мога да стана от гадене, а не повръщам въобще.
Ще ви помоля да си пуснете датите с термините - може и на лични, за да ги впиша в началото на темичката..

# 47
  • Мнения: 1 701
Как те разбирам ако знаеш! И аз не мога да повръщам. Само ми се гади и не мога да разбера как мога да спазвам съветите които намерих в нета, когато ми стане най-зле да хапвам нещо. Отвратително е. Нямам търпение това да свърши. Sad
Днес ставах от леглото поне половин час. Утре много рано имам важна среща и не знам дали ще мога да отида и в какво състояние ще отида. Sad
Абе ужас е това гадене. дано мине по-скоро. Плаша се само от факта, че познавам мама, която през цялата си бременност беше така.
Моя термин (поне според калулатора на бг-мама) е 12.02
Като отида на лекар може и друго да знам. За сега е това.

# 48
  • София
  • Мнения: 718
Ами нека и аз да се запиша: терминът ми е на 06.02.2007 . Лека бременност на всички мами. Grinning Grinning

# 49
  • София
  • Мнения: 974
Здравей, Anim! И ти май си февруарско мамче, ако съдим по подписа ти  newsm78


Да, от февруарските съм ...за протокола термина ми е 21.02. (ама аз се разписах и в старата тема Embarassed)
А за гаденето, вярно е, че всяка бременост е различна дори на една и съща жена.
С щерката въобще не ми се гадеше нито съм повръщала, но пък 2м. имах такова главоболие че ми идваше дасе #2gunfire
А сега няма нищо такова, гади ми се от време на време, но се оправям с бонбонки и дано не се появи проклетото главоболие, че е направо ужасно  Shocked
Дано пък това да значи, че ще имам момченце Praynig


Леко бременеене момичета  bouquet

# 50
  • Мнения: 267
Здравейте бъдещи мамчета!
Първо, пожелавам ви щастлива и безпроблемна бременност на всичките и да гушкате сладки и здрави бебоци февруари!
И искам да попитам нещо.
Когато разбрахте че сте бременни, първо след известно закъснение - на доктор да види всичко ли е наред. А след това какво? Кога се взема направление от личен лекар, кога започва да се следи бременността? След като се чуе пулс ли или по-рано? Въобще кое след кое и кога.
Благодаря предварително Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 974
И искам да попитам нещо.
Когато разбрахте че сте бременни, първо след известно закъснение - на доктор да види всичко ли е наред. А след това какво? Кога се взема направление от личен лекар, кога започва да се следи бременността? След като се чуе пулс ли или по-рано? Въобще кое след кое и кога.

Хм Thinking аз малко съм позабравила, но ето какво си спомням, момичетата ще ме поправят ако греша Hug

След като ти се установи бремеността - потвърдена от лекар. Личният лекар ти издава направление за наблюдение на бременност. Което ти носиш на гинеколога, който си си избрала да ти следи бременността. Той те записва и открива картон  и вече се водиш при него. Всички останали необходими направления за изследвания и други се издават от гинеколога.
мисля, че няма ограничение да сте чули сърчице, за да се ругистрира бременност, но май лекарите така практикуват
Ако имаш въпроси за направленията питай си  гинеколога длъжен е да ти даде пълна информация, кое се поема от касата и кое следва да се направи.
Леко бременеене Hug

# 52
  • Мнения: 59
Моят термин според калкулатора на този сайт е - 14.02.2007г. Simple Smile

# 53
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
И аз ичислих моя термин с калкулатора на bg-mamma -- 11.02.2007 г. Лекарят още не ми е уточнил термин, а и аз не съм питала, но ако даде нещо различно, ще го променим  newsm08.

# 54
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Колкото до гаденето и повръщането  Sick, аз вече взех да се освестявам. Не знам дали е за хвалба, но аз можех да повръщам и не само можех, ами ако дръзнех да хапна нещо, се превръщах в жив вулкан  #Onfire Все още ми се гади почти от всичко и почти по всяко време на деня, но някак живнах напоследък  newsm44 Да видим докога ще е така  Joy Според мен тези неща ще отминат при всички ни СКОРО. Дай Боже  newsm17

# 55
  • Мнения: 341
wish, аз не съм спряла да повръщам, точно обратното, от вчера се започна истинското повръщане, досега само ми се гадеше и нищо не можех да сложа в уста, сега вече си повръщам на сериозно. Много ме утеши като казваш, че не можеш да станеш от леглото, бях се уплашила, че само аз съм толкова мързелива та не мога да се отлепя, но виждам, че всички сме така. До 12 на обяд няма шанс да се вдигна, после някак се размърдвам и пооправям и сготвям нещо, до 3 след обяд успявам да се приведа в човешки вид.
Благодаря ви момичета, че ви има, толкова ми помагате и ме тешите.

# 56
  • Мнения: 341
Забравих да напиша за термина,  15.02.2007 според лекарката.

# 57
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Здравейте февруарки Hug Искам само да дам един съвет на тези дет им се гади. Аз понеже бях много зле, една седмица не можех да ставам толкова ми беше лошо и нищо не можех да ям. А като почнах да посещавам тоалетната стана още по-гадну. Та, само един съвет, който поне малко ще облекчи гадното чувство. Като усетите, че ви става много лошо, изпийте чаша прясно мляко на екс, легнете и си подгответе някакъв прибор  Wink Ако ще повръщате е много лесно и няма да ви остане гаден вкус в устата. Аз поне така се спасих. Надявам се да помогна на някой  newsm51

# 58
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Признавам си без бой, мен не ме тормози толкова умората и т.н., а това, че трябва да ходя на работа едва крепейки се. Не че не мога да си взема болничен (то и без болничен мога да отсъствам), но естеството на работата е такова, че съм нужна. Ох, как ми се иска поне една-две седмици да не мисля за НИЩО, ама наистина за нищо, па ако ще да оглупея съвсем #Crazy
Да не говорим колко съм се вдетинила -- искам да се грижат за мен като за бебе  baby_neutral. Жалко че няма кой да ми се върже  Joy А пък колко ми се ходи на морееееееее.... Ееех  smile3521

# 59
  • София
  • Мнения: 3 561
Здравейте момичета и тук официално,

Днес бях на лекар и имам потвърдена сърдечна дейност. Много съм щастлива - нямам думи направо, но вие сигурно си го знаете това от личен опит Simple Smile
Ще се надявам и тук да сме си много полезни с вас, както и с момичетата от "искам бебе"  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт