Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

• 13 450
  • 665
  •   3
Отговори
# 660
Било е интересно преди да се изпокарате, жалко. Чудовищната сложност на процесите зад едно явление като съзнанието, или невъобразимите за ума мащаби на битието накъдето и да отправи взор, не са аргументи за умишлен дизайн, вселената не ни дължи съобразяване със силиците ни да я осъзнаем. От друга страна пък Научният метод не е аргумент срещу съществуването на бог или поне на някакъв ирационален, непроверим емпирично закон предоставящ ни един допълнителен вид интеракция със вселената, от която да изкярим, стига да знаем как.

# 661
  • София
Най-релевантното решение в днешно време по този тематичен дебат е волевата еволюция на човешкия вид, най-добрия начин е следването на Трансхуманистичната философия.

# 662
Здравейте, не съм чела всички теми, но тази ми попадна случайно и мисля, че тук мога да намеря някой, който е чел Вадим Зеланд.
Съвсем случайно преди месец ми попадна негова книга "Пространство на варианти"и много ме впечатли теорията му за трансърфинга, сега си търся други негови книги, но не е лесно да се намерят.
Много интерсна теория дава той за така нар. визуализиране, никога преди не съм чела нещо подобно, а аз чета с цедката. Имаше някои моменти в книгата, които ме озадачиха и не ми станаха ясни, но никъде не съм намерила дискусия или форум, в който да се обсъждат неговите книги.

# 663
Зеланд е малко автентичен мистик, малко философ, малко и комерсиалист, но със свой прочит на реалността и имащ какво да каже. Чел съм му първите 4-5 книги, опитал съм се да ги синтезирам накратко в поредица от абзаци от по няколко реда, да хвана само есенцията. Мога да ти пратя вкратце версията ми , ако ти е от някакъв интерес.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 20:23 от vяsko

# 664
vяsko, ако не са много страници, публикувай тук, за всички Blush
Ще ми интересно да прочета.

# 665
  • Бургас
vяsko, и аз бих искала да ги прочета, ако не става тук прати ми ги на лични.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт