Отговори
# 645
  • Мнения: 3 196
Майка ми получи гъбички по ноктите на палците на ръцете (или поне ние така си мислим). Отстрани нокътя започна да се надига и малко остава да падне. С какво да ги маже и ако падне, ще израсте ли здрав нокът?

# 646
  • София
  • Мнения: 9 532
Здравейте, д-р Дренски!
Имам два въпроса.

1. Когато един член от семейството има гъбички по ноктите на краката необходимо ли е по-различно от обичайното  измиване на банята след като той я е ползвал, или е достатъчно да се почисти с  почистващите средства за баня, които се използват в семейството?

2. Наскоро попаднах на продукт против гъбички по ноктите, в който беше описано, че преди третиране с него засегнатите участъци трябва да бъдат измити с измивен продкут, който не съдържа сапун. Да разбирам ли, че сапунът оказва влияние върху развитието на гъбичките?

# 647
  • София
  • Мнения: 448
И аз се интересувам при наличието на гъбички,
освен третирането на засегнатите нокти,
какво допълнително е хубаво да се прави.

Децата ходят на басейн и се притеснявам да не хванат гъбички.
С какво и дали е необходимо да ги мажа?

Нищо повече!
След басейн им напръсквате краката за профилактика с Fungalix forte.

# 648
  • София
  • Мнения: 448
Майка ми получи гъбички по ноктите на палците на ръцете (или поне ние така си мислим). Отстрани нокътя започна да се надига и малко остава да падне. С какво да ги маже и ако падне, ще израсте ли здрав нокът?

Добре е да си направи изследване за гъбички!
След което, ако се окажат налични, да се пръска с  Fungalix forte за период от 5-6 месеца, докато израсне нов, здрав нокът.

# 649
  • Мнения: 4 207
Д-р Дренски, възможно ли е гъбичките да се развиват под нокътната плочка?
Нокътят няма промяна, но под него се образува кухина, изпълнена с гъбеста материя, която лесно се рони и вади от кухината безболезнено. Оформя се нещо като джобче под нокътя, няма болка и миризма.

Общи условия

Активация на акаунт