Отговори
# 585
  • Мнения: 39 284
Миналата есен обух нови обувки на бос крак. Естествено бяха болезнено неудобни. На другия ден видях бяло петно на един от ноктите, където най- много ме стягаше обувката. Почти израстна, но все още си задавам въпрос дали неудобната обувка може да доведе до гъбички?

# 586
  • Г. О.
  • Мнения: 1 719
На баща ми му е удебелена нокътната плочка на големия пръст на крака. След като се удари и нокътят падна, новият, който израстна, отново е с променена дебелина и цвят. Има ли начин да се излекува? Ако плочката се отстрани хирургически, има ли риск пак да му израсте заразен нокът?

# 587
  • Мнения: 4 590
Аз имам на ноктите на кутретата на краката, макар че не съм сигурна дали са гъбички или просто ми е такава ноктата там, понеже от дете са ми такива само на тези два пръста и няма никаква промяна, нито към лошо, нито към хубаво. Ноктата е рехава, ронлива, грапава...

# 588
  • Мнения: 688
Възможно ли е от неудобни обувки да се получат гъбички на ноктите?

# 589
  • Мнения: 2 607
От пролетта ходя редовно на маникюр с гел лак, много се притеснявам да не хвана гъбички по ноктите от там, възможно ли е? Уж дезинфекцират пилити, ама знае ли се. Дали мога да ползвам този продукт превантивно?

# 590
  • Мнения: 4 841
Аз имам грапави линии по дължина на големият нокът на крака. От дете ми е това. Пробвах с Екзодерил вече четвърти месец. Упорито капя капки. Намаляха линиите, но все още има. Това вид гъбичка ли е и как да го лекувам?

# 591
  • Мнения: 1 673
И на мен ми се появи на големия нокът на крака и си взех лак 2 в 1 на Екзодерил. Не мислех, че ще има някакво действие, но има подобрение. В началото го ползвах често, сега по-рядко, но съм доволна.

# 592
  • София
  • Мнения: 13 135
Преди много години имах гъбички на ноктите. Успях да ги излекувам след няколко месечно лечение. Повече от 20 години не съм имала проблеми, докато след травма не ми падна нокътя. Новият нокът израсна някак грапав. Може би тази грапавина спомага за задържането на гъбички, но в един момент забелязах, че започва да помътнява и веднага си купих крем Екзодерил. Изчисти се,  спрях да се мажа, но сега отново забелязвам промяна в цвета в едно от ъгълчетата. Предполагам, че съм спряла рано лечението. Колко време след изчезването на гъбичките трябва да продължавам да мажа?

# 593
  • Мнения: X
А от какво се появяват гъбичките?

# 594
  • София
  • Мнения: 1 304
Имах впит нокът на крака. Не го лекува и май се появиха и гъбички. Нокатят още ми е впит, как да процедирам? Първо лекувам впиването и как и после гъбички те или? Колко време ще мине за да ми се оправи и въобще ще се оправи ли?

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Д-р Дренски, съпруга ми има гъбички по ноктите и на ръцете и на краката. Освен с локално лекарство, какви добавки би трябвало да приема, за да се лекува "отвътре" и "отвън"? Проблема му е дългогодилен и сериозен. Ходили сме по лекари, изписвали са лекарства по схема, но лечението е нвуспешно и само натоварва черния дроб. Има ли някакъв лек за тия гъби изобщо?

# 596
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
След падане на нокът на ръката ( след травма) в момента почти ми израстна наново, но под нокътната плочка се вижда около 5мм/4 мм жълтеникаво образование, което като го натисна се усеща болезнено. Възможно ли е това да гъбичка? Прилагам и снимки  

# 597
  • Мнения: 4 572
Тесни обувки ми смачкаха ноктите на кутретата и в момента се боря с гъбички, които ги нападнаха след повреждането. В монета провеждам лечение, но искам да попитам мога ли да дезинфекцирам ефикасно обувките, за да предотвратя размножаването на гъбичките?

# 598
  • Мнения: 5 121
Нокътят на малкия пръст на левия ми крак периодично се разцепва по дължина. Като срязан с нож по цялата дължина и се разделя на две части. Това може ли да е от гъбички или е травмиран?

# 599
  • Елхово
  • Мнения: 1 393
Не съм имала никога гъбички, но съм чувала че са доста упорити и трудно се лекуват!

Общи условия

Активация на акаунт