Отговори
# 630
  • Мнения: 908
Може ли да рецидивират гъбичките по ноктите , и има ли връзка със слабият имунитет?

# 631
  • София
  • Мнения: 448
Може ли да рецидивират гъбичките по ноктите , и има ли връзка със слабият имунитет?

Да, могат! Но много често става въпрос за непълно излекуване.
Имунитетът определено има значение за развитието на гъбичките, но не чак в такава степен.

# 632
  • София
  • Мнения: 448
А по какво добрият и опитен лекар различава гъбична инфекция от бактериална? Дълго "лекувах" гъбички при отрицателно изследване за такива. След няколко сменени лекари попаднах на професионалист и от пръв поглед разбра, че проблема е бактерия. Изследване доказа диагнозата и след сравнително кратко лечение проблема ми е решен.

Отговорът е във Вашия въпрос!
Прави се изследване ( при съмнение) и се открива причинителя с последващо лечение.
Проблемът идва от това, че четирима ваши колеги не се сетиха за такова изследване, а правиха само за гъбички. Въпросът ми беше само с цел информиране на съфорумците, че не всички проблеми с ноктите са от гъбички.
Успех с рекламата Wink

Всеки си носи лична отговорност за знанията и най-вече за действията!
Ние сме написали много ясно в статията, че само 50% от заболяванията на ноктите са гъбички.
Успех и на Вас в намирането на правилните лекари SmileSmileSmile

# 633
  • София
  • Мнения: 448
Аз имам грапави линии по дължина на големият нокът на крака. От дете ми е това. Пробвах с Екзодерил вече четвърти месец. Упорито капя капки. Намаляха линиите, но все още има. Това вид гъбичка ли е и как да го лекувам?

Едва ли са гъбички!
Не знам на колко сте години сега, но гъбички от дете и до момента да не се засегнат, и останалите нокти...не е възможно!
Качете снимка и пак ще коментирам!

Здравейте, благодаря Ви за отговора.

Надявам се да се вижда необходимото на снимката.





Задължително си направете изследване за гъбички!

# 634
  • Мнения: 661
Здравейте, моята майка се бори вече години наред с гъбички по ноктите на краката. Ужасен и упорит проблем! Преди години дори е опитвала "отскубване" на ноктите, опита какви ли не мазила и хапчета, но ефектът не е траен. Преди време и аз забелязах удебелен нокът при мен.
Въпросът ми е аз дали съм предразположена?

# 635
  • София
  • Мнения: 448
Нокътят на малкия пръст на левия ми крак периодично се разцепва по дължина. Като срязан с нож по цялата дължина и се разделя на две части. Това може ли да е от гъбички или е травмиран?

Имам същият проблем, на палеца на ръката.
На какво се дължи?

Отидете на преглед при дерматолог и трябва да получите отговор!

# 636
  • Мнения: 644
След нараняване ми падна нокътя палеца, след което нокъта расте удебелен, при накисване става и ронлив. Дали са гъбички или друга деформация. Ползвах екзодерил, но промяна няма

# 637
  • София
  • Мнения: 448
След нараняване ми падна нокътя палеца, след което нокъта расте удебелен, при накисване става и ронлив. Дали са гъбички или друга деформация. Ползвах екзодерил, но промяна няма

Без преглед е трудно да се каже, но по-вероятно е да не са гъчбики!
Вземете си Urelia 50 (https://www.isispharma.bg/product/urelia-urelia-50/) и Novophane крем за нокти (https://acm.bg/novophane-nail-cream.html). С тези продукти ще оформите нокътната плочка и ще я подсилите.

# 638
  • Мнения: 214
Ноктите на малките пръсти са с по-тъмен цвят- какво препоръчвате?

# 639
  • Мнения: 2 727
Достатъчно ли е само външно да намазвам засегнатия нокът или трябва и вътрешен прием на лекарства за лечение на гъбички по ноктите?
И захарта има ли отношение към развитието на гъбите?

# 640
  • Мнения: 2 290
И аз се интересувам при наличието на гъбички,
освен третирането на засегнатите нокти,
какво допълнително е хубаво да се прави.

Децата ходят на басейн и се притеснявам да не хванат гъбички.
С какво и дали е необходимо да ги мажа?

# 641
  • София-Младост
  • Мнения: 23 277
Предлага ли се продукт, които да омекотява нокътната плочка.
На палците нокътя е доста дебел и твърд, трудно се изрязват и за съжаление са леко впити, което допълнително създава дискомфорт.
И още...рекламирания продукт в темата подходящ ли е за деца на 12 години?

# 642
  • София
  • Мнения: 448
Ноктите на малките пръсти са с по-тъмен цвят- какво препоръчвате?

Прдполагам, че имате предвид на краката.
За там е най-добре малко по-широки обувки, защото тесните водят до деформации на крайните фаланги, със засягане и на ноктите.

# 643
  • София
  • Мнения: 448
Достатъчно ли е само външно да намазвам засегнатия нокът или трябва и вътрешен прием на лекарства за лечение на гъбички по ноктите?
И захарта има ли отношение към развитието на гъбите?

С Fungalix forte не е нужен вътрешен прием на антимикотици ( това предимство сме го написали в публикацията).
Гъбичките обичат топло, влажно и сладко!

# 644
  • София
  • Мнения: 448
Предлага ли се продукт, които да омекотява нокътната плочка.
На палците нокътя е доста дебел и твърд, трудно се изрязват и за съжаление са леко впити, което допълнително създава дискомфорт.
И още...рекламирания продукт в темата подходящ ли е за деца на 12 години?

Отговорите и на двата въпроса са в публикацията:
- да, има такъв продукт - Urelia 50 на Isispharma
- Fungalix forte е за деца над 3 годишна възраст

Общи условия

Активация на акаунт