Лято иде вече, ЮНЧЕТО не е далече! - Тема 8

  • 21 141
  • 709
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 439
Честито бебенце на Curlly, живи и здрави ❤

За обличането... мене най-вече завивката ме притесвява. Не мога да прецевя с каква дебелина да е.🙄

# 61
  • София
  • Мнения: 1 304
И аз имам болки в срамната кост, понякога по силни, друг път не токлкова. Едвам се завърта в леглото вечер. Да не говорим, че и киселини имам често.

# 62
  • Мнения: 227
Аз също се чудя как ще се обличаме като се роди. Една приятелка с две бебета ме съветва да не купувам дрехи с дълъг ръкав,че тя нейните и двете цяло лято си ги изкарвала само по бодита с къс ръкав ( родени са Юни и двете). В същото време нали казват,че трябва ръцете и краката да са покрити на новородените, с дълъг ръкав,че да се предпази нежната им кожичка от слънцето. И кое е истината не знам 🤔😥

# 63
  • София
  • Мнения: 4 011
О лятото и аз само по къс го изкарвам. Просто не ги държа на слънце.

# 64
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 824
То колко ли ще го грее слънцето в количката, пък и да не ходим по припека, ще седим на хладно на сянка. Аз имам няколко с дълъг ръкав от каката и не съм купувала. Ако случайно застудее да има. На изписването ще е с гащеризон дълъг ръкав без нищо друго (ако е топло разбира се) и от там нататък като почнем да излизаме мисля да е с къс. Но при нас в Пловдив са си жеги така че съобразете с региона времето.

# 65
  • Мнения: 72
Малко да отклоня темата от обличането и да ви питам тези, които сте раждали или ще раждате секцио по медицински причини кое точно го наложи?

# 66
  • Мнения: 161
По повод на обличането, завиването и изписването, аз днес купих една пелена, много лека и приятна-памучна, смятам с нея да го изпишат. Отделно взех и комплект бархетни и тензухени, които може да ползвам навън и при по-топло време.
Като дрехи-имам останали от баткото, който е зимно бебе, но смятам, че мога да ги ползвам, понеже него не го навличах много и не се бях заредила с много дебели дрешки. Друго, каквото трябва, ще добавям после. Аз и това се чудя, в тези кошове за новородени, ако навън е 30+ градуса, в тях ще е сигурно поне 35...но ще карам според усещанията.

Друг въпрос имам аз, с риск да ме оплюете Flushed : позволявате ли си да си пийвате от време на време? Аз се изкушавам на няколко пъти с по чашка бира, но после ме тормози една вина...а и си мисля, ако съм пила тази чаша бира и тръгна да раждам, това дали би попречило на поставянето на упойка, ако се наложи да се слага такава?

# 67
  • Мнения: 1 694
Честити бебчета, да са живи и здрави.
Явно 4 ч през нощта е времето на 9 месечните бременни- и аз се будя и после не мога да заспя, мен ме болят костите на таза от една и съща позиция на спане на ляво и това също допринася за некачествен сън.
За обличането на последната лекция казаха да ги обличаме както ние сме облечени плюс лека пеленка ако спинка. Аз на първото бебе упорито му слагах чорапи и в най-голямата жега (роден март месец) и мъжът ми тайно ги махаше Simple Smile  сега няма да полудявам така Simple Smile а за легналия кош съм си взела допълнително сенник за по-хубава сянка, че да не се налага да му мятам пелени отпред и да му затоплям допълнително количката, а чадър ми беше много неудобно преди

# 68
  • Мнения: 6 607
Ха, 4 е и моя час на събуждане... Странно съвпадение Stuck Out Tongue Winking Eye
За бирата, аз си вземам от тези безалкохолните. Те малко са като газирано сокче ама биват.
За обличането и аз знам, че трябва да го обличаш като себе си + лека пелена за лятото. Не е добре да е на пряко слънце, а не бива и да го мажеш със слънцезащитни лосиони. Само на сянка.

# 69
  • Мнения: 370
Аз като гледам времето мисля,че един ден ще е с къс ръкав,а на другият с дълъг.
За бирата,аз като върл противник на алкохола,доживях да ми се припие бира и то не веднъж. Аз си вземам Загорка 0%,и ми допада. За някой който е фен на „истинската”ще каже че е сокче,но на мен ми допада😁.

# 70
  • София
  • Мнения: 616
Честито бебче, Curlly!
И аз се чудя как ще го обличам това бебе - все пак е новородено и терморегулацията му е несъвършена в началото. Каката ми е зимно бебе та не съм имала такива чуденки.
Аз пък през вечер пийвам по малко бира от тази на ММ и хич не мисля, че е проблем Wink

# 71
  • Мнения: 140
Като бях в болницата бебчетата бяха облечени с цели гащеризончета,не знам дали отдолу имаха нещо и тънко одеалце.Нямаха шапчица,а ръкавички и биберони са забранени.Кофтито е че някои бебчета се бяха понадрали.

# 72
  • Мнения: 892
За бирата - аз обожавам бира, но от както съм бременна не ми се пие. Опитвам от време на време от чашата на ММ, но ми нагарча неприятно. За сметка на това една АГ чак ми се кара, че не пия бира - "Много витамини от Б групата има там, как така хич не пиеш" Simple Smile
За секциото - близнаци, ин-витро, на 40 и първа бременност - нямало друга алтернатива. Аз обаче не се чуствам чак толкова зле, а и едната бебка е главично, а на другата може да и се помогне с обръщането, ако първата вече е излязла, та ако тръгнат сами преди датата - ще се опитам да се справим естествено.
Де да се будех само в 4 ... Ставам поне по 5 пъти на нощ, като обикновено след това не мога да заспя. Пускам си някакво филмче да бърбори слабо (ММ спи дълбоко и не му преча) и си нагласям таймер за след 20 минутки.
За сметка на това не мога да свикна с хъркането и лигавенето - много е неприятно да се събудиш от хъркането си върху олигавена възглавница. Но пък малко остана.
 Да питам ако някой знае - на маунтин бъги количките как се поставя новороденото? Отпуснах столчетата до легнало положение, но подплънката с механизма за закопчаване не се маха, а ми се вижда глупаво да се закопчава бебето или пък да го пльоснеш отгоре върху пластмасовите закопчалки..

# 73
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Оо и аз съм започнала да хъркам напоследък, а и лигите ми са се позасилили, ама си мислех, че е само при мен.

За обличането съм решила, че ще обличам както обличам себе си + пеленка и евентуално чорапки. Иначе съм взела по 3 бодита с дълъг ръкав и по 2 цели пижамки гащеризончета в първите два размера, останалото е много лекичко като облекло. В Шейново ги обличат задължително с дълъг ръкав и дълъг крачол, но на нас ни казаха както искаме да ги обличаме още от изписването.

# 74
  • Мнения: 2 558
Да питам ако някой знае - на маунтин бъги количките как се поставя новороденото? Отпуснах столчетата до легнало положение, но подплънката с механизма за закопчаване не се маха, а ми се вижда глупаво да се закопчава бебето или пък да го пльоснеш отгоре върху пластмасовите закопчалки..
Виж в YouTube дали няма някое клипче, в което показват как става.

Общи условия

Активация на акаунт