Работа, CV-та, HR-и, съвети - 66

  • 29 229
  • 722
  •   1
Отговори
# 345
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Не. Изисква се 8 месеца трудов стаж. Болничните също са време, което се зачита за трудов стаж.
Точно така е.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте!
Ще кандидатствам за работа в Съдърланд с италиански език. Получавам противоречива информация от различни хора,че интервюто в офиса им не се провежда изцяло на италиански. Някой може ли да ми каже дали е така?
Също така имате ли наблюдения как преминават обикновено тези интервюта? По-формално ,по-разчупено и приятелски?
Ще ви бъда благодарна да споделите ☺️

# 347
  • Мнения: 7 987
Моят опит показва, че интервю с български HR никога не протича само на чужд език. А интервютата протичат според нивото и предразположението на двамата участници.

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 20:41 от celika

# 348
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Моят опит показва, че интервю с български HR никога не портича само на чужд език. А интервютата протичат според нивото и предразположението на двамата участници.
Много благодаря! И следователно другият ми въпрос е дали ще е български HR 😊... каква е вероятността?

# 349
  • Мнения: 7 987
100% ще е български.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Чудесно! Много благодаря! 😊

# 351
  • София
  • Мнения: 12 374
Момичета, при смяна на работа, ако в първата са изразходвани всички дни отпуска, във втората полагат ли се дни? На 1-ви август трябва да започна на новото място, но през септември сме планирали трето море за годината, за седмица. Дали ще имам платен, или ще трябва да пусна неплатен?

# 352
  • Мнения: 9 050
Момичета, при смяна на работа, ако в първата са изразходвани всички дни отпуска, във втората полагат ли се дни? На 1-ви август трябва да започна на новото място, но през септември сме планирали трето море за годината, за седмица. Дали ще имам платен, или ще трябва да пусна неплатен?

По принцип не се полагат, освен ако на новото работно място няма повече дни отпуск, отколкото на старото.
Някои работодатели изискват бележки за използвания през годината отпуск от предходните работодатели. Други обаче не искат такива бележки и направо начисляват пропорционално полагаемите се дни, без да се интересуват колко отпуск е ползва до този момент.
Така че, зависи от работодателя.

# 353
  • Мнения: 705
Чудесно! Много благодаря! 😊

Точно пък в Съдърланд имат и италиански HR-и (аз лично познавам поне един), така че не знам дали е гарантирано.
Като мине интервюто, кажи, че ми е любопитно.

# 354
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Чудесно! Много благодаря! 😊

Точно пък в Съдърланд имат и италиански HR-и (аз лично познавам поне един), така че не знам дали е гарантирано.
Като мине интервюто, кажи, че ми е любопитно.
А по принцип до какво време се обаждат след пускане на СV и има ли вариант да не ме потърсят? 🤔

# 355
  • Мнения: X
Няма фиксирано време, зависи от този, който прави подбора. Могат да ти се обадят и след 3 месеца. А дали ще те потърсят или не, божа работа и никой не може да ти каже това. Ако не те потърсят - значи не е било твоето място.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Здравейте отново! Някой запознат би ли ми казал , при започване на работа в Съдърланд какво точно представлява тренинга първият месец? Има ли реална комуникация с клиенти или това се случва след приключване на обучението?
Учат ли се фрази ,думи на определеният език в областта в която ще се занимава проекта?
Изобщо как протича.

# 357
  • София
  • Мнения: 11 746
Pippa мисля че има една съфорумка от там, но общо взето нещата протичат по подобен начин в подобни компании.

On boarding training
Product training
Nesting

По време на нестинг ще можеш да се запознаваш с думите, фразите и тънкостите на работата.

# 358
  • Мнения: 78
Здравейте, предстои ми тест за длъжност Главен счетоводител в АПИ. Малко съм притеснена, ако някое е запознат с тази длъжност или въобще с организацията на работа в тази институция, моля да пише.
Имам стаж като счетоводител 16 години, но само в частни фирми, предполагам, че в бюджетния сектор е по-различно. Благодаря ви предварително.

# 359
  • Мнения: 917
В бюджетния сектор не е по-различно, а значително различно от частния. Не е лошо да си прочетеш  нормативните актове. Изобщо има ужасно много различия. Ако си парашутист, не мисля че има значение какво знаеш. Ако не си, също мисля че няма за какво да се притесняваш, тъй като мястото  е предварително определено. Peace

Последна редакция: нд, 28 юли 2019, 22:56 от tiina

Общи условия

Активация на акаунт