Коремче вече ни тежи, АВГУСТ бебчо до мен ще си лежи!

  • 14 579
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 260
Здравейте,
искам да ви питам какви са тези глобули, дето се предписват профилактично? Ако някой знае името им и дали се продават без рецепта, ще се радвам да сподели.

Аз въпреки добрите резултати от микробиологията си имам доста силно бяло течение, а знам, че това може да инфектира очичките на бебето при раждането. Моята акушерка нищо не иска да предпише, защото изследванията не показвали нищо. Разбира се, ще се посъветвам с друг лекар, но все пак ако имате информация, казвайте:)

Иначе всичко е наред при нас засега, сглобихме креватчето, другата седмица ще гледам да изпера и да подредя нещата за бебето. Напоследък пък ме е страх да не пренося  hahaha , а в същото време се притеснявам като гледам как бързо наближава края на месеца  Sick  И аз не мога да спя през нощта, въртя се, пуфтя и преча и на мъжа ми да спи. Той милият не издържа тази нощ и ме смъмри леко да спра да буйствам  hahaha

# 61
  • Мнения: 2 035
искам да ви питам какви са тези глобули, дето се предписват профилактично? Ако някой знае името им и дали се продават без рецепта, ще се радвам да сподели.

Чувала съм че изписват "Полижинакс", аз съм ги ползвала преди струват към 10 лв. и са едни розовки глобулки с формата на яйчица и са много мекички. Бях много доволна от тях, продават се свободно по аптеките, но в нашето състояние не е хубаво да се лекуваме сами, затова се допитай и с друг лекар задължително Peace
Ето така изглежда опаковката:
http://aptekaonline.ru/res-search.php?what=%EF%EE%EB%E8%E6%E8%ED%E0%EA%F1

# 62
  • Мнения: 372
Здравейте,
искам да ви питам какви са тези глобули, дето се предписват профилактично? Ако някой знае името им и дали се продават без рецепта, ще се радвам да сподели.

И аз съм със доста силно течение и док. ми е изписъл Клотримазол, две опаковки за 12 дена, дано да намалее. А Полижинакс, съм чела тув във форума доста бременни са ги ползвали

# 63
  • София
  • Мнения: 23
Намерих най-накрая и си купих праха на Сано Максима. Тotelly магазина е до нас в Надежда 1 част - Джиджио (или нещо такова). Обаче е доста скъпичък - 10 лева си е. Надявам се наистина да е толкова хубав, колкото продавачките ми го прехвалиха. А за омекотителя - смятам да използвам Ленор- сензитив, онзи с бебенцето отпред. Струва ми се подходящ.

Honey , внимавай наистина с тези глобули ако не иска лекаря да ти ги предписва, значи има защо. По принцип след като микробиологията ти е добра, това означава че не са изолирани бактерии и реално ти няма какво да лекуваш. Течението ти е от хормоните и със или без глобули най-вероятно ще си го имаш докато се роди бебчо.

# 64
slavvena, ще обясниш ли къде е този магазин в Надежда, хич не съм запозната с района. Ако да, утре ще се замъкна до там, че няма време!
А  bebon пита от кой месец се ползва омекотител. Аз мисля, че отсега. Питах ги жените в магазина като го купувах дали става за новородени и те ми казаха да, да не съм се объркала нещо? Аз за това го купих!

# 65
  • Мнения: 4 970
Здравейте ,момичета! Влизам набързо,само да ви кажа "здравей"! Вече съм официално отпускар и ...4естно казано-полудявам CrazyДенят ми е доста уплътнен,защото имам немалко зада4и за вършене.Извинявам се предварително ,но-  интернета ми е ужасен и е голяма мъка само докато ми зареди страницата,така 4е- друг път ще наваксам с 4етенето.Ще си сменя интернет-достав4ика тия дни и се надявам да бъде по-добре!Сега - да се от4ета набързо- както казах- ве4е съм официално в болни4ен.ОКаза се 4е съм изкарала последния си работен ден без да знам 4е ми е такъв LaughingИна4е- днес официално влизам в -и месец.Леле- запо4ва д аме хваща шубето.От неизвестното.Свикнала съм аз да контролирам нещата ,а в тази ситуация- няма да е така. EmbarassedВе4е си стегнах багажа за болницата- останаха само 1-2 дреболии.И с пукупките съм на финалната права.Имам вси4ко най-необходимо май. newsm78Ремонта по4ти приключи.Остана сега да си доподредя къщата и д а видя най-накрая кое къд еми е  ooooh!Тази седмица мисля да изпера нещата на бебка.За целта съм купила прах "Тео бебе".Отзивите са добри и мисля да заложа на него.Най-малкото от финансова гледна то4ка Rolling EyesЧудя се длаи да използвам омекотител newsm78Аз и сега за прането си използвам Ленор сензитив,така 4е имам наблюдения от него,но....за беба- не знам.
Искам да споделя голямата новина за деня( а и не само).Преди около седмица  ви помолих за виртуална подкрепа и стискане на палци.СТаваше дума за това 4е кандидатствахме за жилищен кредит.Е- тази сутрин ми се обадиха от банката и.....одобрени сме Hug Цял ден направо летя от щастие.Дори ходих на оглед на няколко апартамента.Дано вси4ко се подреди,макар и в последния момент.( то при мен нещата все така стават Tired).Но- важното е резултата.Благодаря ви още веднъж за подкрепата  bouquet
От цялото ти4ане днес,преди малко успях д амина и през ЖК и да си взема обменната карта.Сега ве4е си имам вси4ки документи за голямото събитие.Не знам дали ви писах,но през седмицата ходих до Шейново д ами взимат и влагалищен секрет.Доктора каза- "Чиста си като момина сълза" BlushДругата седмица се разбрахме да му се обадя и д аида на запис на тонове,4е тоя от ЖК по здр.каса няма и намерение да ми прави каквото и д абило #2gunfireПРеди малко ,на излизане от кабинета просто ми каза -  успех,ако не стане след 2 седмици- ела пак. ShockedАми - аз си мисля- и да не стане до тогава( както силно се надявам Praynig),да не ходя.АМи - за какво- да ми мери корема със сантиметър и кръвното ли #Cussing out
Ох- съжалявам за дългия пост.Но- така е като не пише 4овек известно време.Обещавам да не правя пове4е така Wink
ПОздрави на вси4ки!  HugДО писане

# 66
  • София
  • Мнения: 23
slavvena, ще обясниш ли къде е този магазин в Надежда, хич не съм запозната с района. Ако да, утре ще се замъкна до там, че няма време!

Totelly - Намира се в блок на самото Ломско шосе. Най-лесно ако идваш с трамвай 1,7 или 6 слизаш на 2-рата спирка в Надежда1 (казва се хали Надежда). Ако ги броиш от гарата, слизаш на 4-тата (като не броя спирката на гарата). Като слезеш, точно от другата страна на булеварда има дълъг успореден на булеварда блок - с декорация от тухли. Точно в него има 2 детски магазина Джиджио. Общо взето е на лесно място. Ей сега ще потърся повече инфо за местонахождението му и ще ти изпратя линк.

# 67
  • София
  • Мнения: 23
Ето и точния адрес

Магазин ДЖИДЖО
жк. Надежда
ул. “Ломско шосе “ бл. 172

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 852
Здравейте,

Днес се чувствам така, все едно мечка ме е газила. Едвам се примъквам от едно място на друго. Опитах се да свърша някоя и друга работа, но уви силиците са ми изпити. Идея нямам защо е така. Сега ще изляза да се поразходя, дано ми "светне" малко.
Утре няма да ходя на училището на 9 месеца, защото в 9.00 ще изда фирма да пере дивана и тупа матрака в спалнята, пък и мисля, че за пилатас ми е малко късничко.
Не си праавете експерименти с вагиналните глобоули, по-добре да се посъветвате с др. лекар, отколкото да си слагате нещо, което не по лекарско предписание. Средата там е много чувствителна и не е момента за експерименти.
Лорекса - пази се, стискам палци да издържиш още малко.
mmar  и blueeye®  - да се оправят мъжете ви по-скоро, че те са голяма опора (надявам се при всички да е така)

# 69
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте мамчета Hug
минавам да се отчета,че все още съм 2 в 1 или иначе казано от бременните Mr. Green.Стискам,стискам,но нещо бебата май напира повече,отколкото аз стискам Wink.От вчера чувствам странни прерязващи болки,все едно съм на гинекологичния стол и някой некадърен доктор ме преглежда.Ха ха ха ,как го обясних,ужас.Исках да кажа,че болките са дълбоко във влагалището,което ме навява на мисълта,че бебата напредва бавно и славно.Освен това намирам и тумбака ми,по-ниско от предните дни или вече от тези непрекъснати болки и контракции и аз не знам какво виждам #Crazy.Както и да е.По-важното е,че все още одържам фронта.В сряда пак съм на преглед и тогава ще видим до къде съм я докарала работата.
Отчетох се да не ме мислите,а сега отивам да полегна отново.Приятна вечер от мен.

# 70
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета!

Захванах боядисване на целия апартамент с латекс.... УЖАС!!!!!!!!!!! Мразя ремонтите!!!! майсторите се туткат, днес започнаха и направиха само едната спалня и малкия коридор. Остават 4 стаи, коридор-голям и тераса!!! Как ще свършат до четвъртък незнам, но така ми обещаха. Аз гледам да подреждам засега само гардеробите вътре, шкафове, чекмеджета и се учудвам колко много бръмбазлъци имам. Е изхвърлих половината!!!! Обаче най-странното е че много ама наистина много бързо се уморявам, няма и 5 минути и посядам.... от какво ли е????? Но понеже съм инат, не давам зълва ми и свекърва ми да ми помагат, колкото мога толкова, бавно но славно!!!! Дано не си навредя така де, ама не вярвам....

Иначе ЖК мина в петък- тоновете нещо пак ... незнам, когато лежа по гръб ОК, като съм настрани - все едно беба спи... Този петък ще ми правят пак запис дано е ок и ще ми прави вагинален преглед да видим шийката на матката как е!

Вече купих козметика на беба - на Чико, сестра ми купи много подаръчета, зълва ми също, аз изпрах днес и малсо дрешки от моя любим племенник, другата седмица ще купим кретче и скрин, приготвила съм "бойната готовност" както казва мъж ми за болницата и дано съм вече по-спокойна  Simple Smile горещо се надявам!!!

На всички ви приятно доискарване на бременността

# 71
  • по света
  • Мнения: 1 587
 Здравейте и от мен,
аз ви чета редовно,но не съм писала отдавна. Бебе е момиче, ще раждам в Окръжна болница при д-р Дачева.Днес бях на консултация в поликлиниката да си взема болничния за майчинството и обменната карта.Лекаря ме притесни че били намалели водите на бебка и степента на зрялост на плацентата била 3 и според него можело да се наложи да се роди към края на месеца Thinking В сряда ще се видя с д-р Дачева и тя ще реши.
С покупките съм напред имам всичко без козметика Laughing
Е това е пак ще пиша!Поздрави на всички вас!!

# 72
  • Мнения: 164
Здравейте момичета!Нова тема и вече четири страници сте изписали.Набързо попрочетох всичко и съжалявам,че не мога да взема отношение по всичко.Само пожелавам на бъдещите татковци да оздравяват по-бързо,на мамите -стискайте още,честито за покупките на всички,и аз имам такива...
Да се пооплача малко и аз.В петък мама я докараха с линейка от работа Sad,веднага отидох в къщи-прилошало и.По-късно отново и стана зле и загуби свяст за момент-много се изплашихме.Извикахме линейка и докато дойде, отново стана така. CryНаправо се побърках,мериха и кръвното оказа се че е нормално не разбрахме от какво е и сега ще ходим да и пускаме изследвания.Можело да е от работата и -много е натоварена и прашна и в тези жеги...Сега е по-добре и се надявам да не и става така вече. Praynig
В събота започнахме да слагаме ламинат,ужас толкова крив под и криви стени няма никъде #Cussing out,мъж ми и свекър ми се изнервиха ужасно и на края когато вече беше поставен мъжът ми падна от стълбичката и в ламината се проби дупчица.Добре,че той се отърва само с охлузвания.Ламината го оправихме вече.За чистенето не ми се говори че съм толкова уморена ooooh!че......както и да е.
В неделя за капак на всичко и тати се разболя-температура,разстройство. Sad.....не знам вече,много се притеснявам за родителите си като не се чувстват  добре и чак почва да ме обзема параноята понякога ,и по тоя повод чак почвам да им се карам , че не се грижат добре за себе си...и така нататък.И така с моите преживявания,извинявайте за дългия постинг ,но тук ми е хубаво с вас. Embarassed
Малко хубави новинки: Wink
Ходих на жк и за статистиката 35г.с /60 кг,т.е. +10 кг.Взеха ми анален и вагинален секрет и чакам изследванията да разбера какви са.Видях си бебо-всичко е наред.
Относно новите придобивки имам попълнения-стерилизатор,шишета,комплект за изписване,хавлийка,утре чакам мъж ми да ми донесе кошарата,и майстора за щорите да ги постави. Hug
Радвам се за майчето от Шумен ,че е избрала Майчин дом-ще остане много доволна.  bouquetИсках да пиша за много неща,но забравих с моя бременен мозък.Надявам се всички да са добре и само хубави новини. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 23:12 от nadence

# 73
  • Мнения: 289
 Simple Smile moiata beba ja o4akvam na 31.08 ,mislia da rajdam v Sheinovo i mi e interesno davat li se pari za pregleda,prestoia i lekarstvata dokato si tam.znam 4e ako sum osigurena e bezplatno ,no ne se li plashtat taksi i t.n.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 23:48 от cveta80

# 74
  • Мнения: 2 035
Честит Рожден Ден на elen@
Да си много здрава, щастлива, обичана и следващият месец
да получиш най-сладкия подарък!

Общи условия

Активация на акаунт