Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 12

  • 42 005
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 970
Благодаря ти, Бамба! Сега съм на 3х1, продължавам си значи.

# 736
  • Мнения: 1 278
Melinda, не спираш естрофема. Успех!
Аз, да кажа какви ги сътворих днес... Бях на преглед 6ти ден на ЕЦ (ранна ову и среден Ц 25 дни): 1 Ф размер 15 мм, но лигавица 6 мм (няма да има трансфер, но била показателна) и доктора каза преглед и хормони в сряда и пункцията я вижда петък-събота Flushed. Обаче аз нали нямам опит с ЕЦ, а и тези дни дискутирам с друго дами тригери при Ф 15, 17 мм и Е2 120-150 и се уплаших, че до петък ще я изпуснем Я. Изразявайки съмнението си, предложих да пусна хормони утре, но д-р каза: тогава, пускай днес и ще видим как е естрадиола. В крайна сметка след като излязоха резултатите ми се обадиха, че оставаме по неговия план, пък да видим... Вие какво мислите?
P. S. Да опитам да пусна нова тема по-късно, ако няма друг желаещ?

# 737
  • Мнения: 847
Melinda, не спираш естрофема. Успех!
Аз, да кажа какви ги сътворих днес... Бях на преглед 6ти ден на ЕЦ (ранна ову и среден Ц 25 дни): 1 Ф размер 15 мм, но лигавица 6 мм (няма да има трансфер, но била показателна) и доктора каза преглед и хормони в сряда и пункцията я вижда петък-събота Flushed. Обаче аз нали нямам опит с ЕЦ, а и тези дни дискутирам с друго дами тригери при Ф 15, 17 мм и Е2 120-150 и се уплаших, че до петък ще я изпуснем Я. Изразявайки съмнението си, предложих да пусна хормони утре, но д-р каза: тогава, пускай днес и ще видим как е естрадиола. В крайна сметка след като излязоха резултатите ми се обадиха, че оставаме по неговия план, пък да видим... Вие какво мислите?
P. S. Да опитам да пусна нова тема по-късно, ако няма друг желаещ?

Малага според мен петък е 10ти ден и мисля, че е ок. При мен този месец на 6ти ден имах фоликул 18/19мм лигавица 7мм и естрадиол 135. Пункцията ми беше на 9ти ден и въпреки, че бях отписала опита заради ниския естрадиол, извадихме яйцеклетка, която се оплоди и стана хубав бластоцист който замразихме на 5ти ден. Успех и стискам палци😊 А да кажа, че 2013 имам успешен опит с естрадиол 169 или 189...

# 738
  • Мнения: 2 673
Две в едно, успех на приятелката ти, на теб също! Heart Hug
При мен добавките в тази насока не дадоха резултати, но някои си ги продължавам.
Кате, успех! Heart Hug
Мелинда, на мен чехите ми казаха да не го спирам до 12 г.с.,
в ТР до 8-9, зависи пак от случая.
Късмет! Стискам силно палци! Flowers Four Leaf Clover Heart
Малага, успех ти желая от сърце! Heart Hug
На мен на 8 ден ми включваха Цетротид, като бях на ЕЦ с Кломен.
Темата я бях подготвила, но чаках да мине 50 страници. Blush
Благодаря, че се сети, ако имаш желание, може да я поемеш следващия път. Hug
Момичета, заповядайте в новата тема. https://www.bg-mamma.com/?topic=1140007.new#new



# 739
  • София
  • Мнения: 23 162
Малага, лх ти е ниско затова може да почакате. Щом нямаш досега ец и не се пукат фоликулите рано е добре да порастне още фоликула.

# 740
  • Мнения: 233
Здравейте момичета.  И мен ме мъчи един въпрос, ако някой може да ми внесе яснота ще съм много благодарна. На 3 ти ден от цикъл съм - правя опит на ЕЦ и пуснах хормони. Док. Като ги видя ми каза, че имам задържан фоликул и ми предписа Регулон. Имам обилно кървене, а цикълът ми е точен винаги 28 дни(с изключение на период след стимулация по дълъг протокол, при който имаше много лош отговор на яйчници и след неуспеха ми закъсня доста)Сега се върнах в норма и този регулон ме притеснява да не обърка отново организма ми.Въпросът ми е може ли по хормоните да се определи, тъй като май са в норма? Качвам ги по -долу. Попитах дали да не пътувам за пункция, казаха ми че не може пункция на такъв фоликул и лекарствата са, за да си почине яйчника и да се спука фоликула.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 21:07 от Silvenceto1

# 741
  • Мнения: 1 278
Силве, отговарям ти тук, но въпросът е за новата тема...
Тъй като и аз бях в сходна ситуация тези дни с естрадиола, и благодарение на Боби, която ме подсети, че всъщност е измерен в други мерни единици и затова е толкова висок. Ето, изчислих твоят в единиците на повечето болници
Имамше ли и преглед на 3ти ден? Действитено е висок, но лекарят прецененява за регулона, пила съм го 2-3 пъти, не винаги сработваше за ЗФ. Иначе е добре да починат яйчниците, ако си имала стимулации и да се изравнят фоликулите. И аз го обмислях по препоръка на приятелка след няколко поредни стимулации и задържани фоликули.

# 742
  • Мнения: 233
Благодаря Малага. Нямах преглед, от разстояние обсъждахме. Да, те ги обърнаха мерните единици и пак каза, че е висок. Стимулацията беше отдавна. След това имах неуспешен трансфер на ЕЦ, миналия цикъл пункция, но я не се оплоди и сега залагах много надежда отново да извадя една но май ще пропусна. Яд ме е, но няма начин.

# 743
  • Мнения: 200
Здравейте!
И аз съм  40++++++
И аз пак започвам...след незнам колко опита вече...
Има ли мами вече тук ...или всичко е утопия...мечта

# 744
  • Мнения: 1 703
Здравейте!
И аз съм  40++++++
И аз пак започвам...след незнам колко опита вече...
Има ли мами вече тук ...или всичко е утопия...мечта
Mladost83,заповядай в тема 13, там сме всички кандидат-мами 40+☺ :
https://www.bg-mamma.com/?topic=1140007.new#new
 А иначе има вече мами и сред нас☺.

# 745
  • Мнения: 188
Пак го обърнахме на махленска седянка .Ха                                                                                                                                    
         .Да такива като мен са 1 на 1000 .и дано изобщо да няма такива като мен .И, ако беше направено изследването стратегията щеше да е друга, ако ме разбираш изобщо .А не да ми кажат НЯМА НУЖДА . .Да, един  специалист трябва да изследва всичко ,защото не се знае къде е по -големият проблем.Затова , аз твърдя това и съм по-вече от разочарована  и винаги ще го пиша нека другите да си отварят очите да не се чудят за някой неща  после .За мен това е голямо недоразумение с негативи изцяло върху мен.


Съгласявам се с теб... Чела съм статия за машината за пари инвитро, не че извлякох голяма полза... Та, там ставаше дума, а и аз го изпитах на гърба си, че се започва с процедури, преди да са направени всички необходими изследвания на една жена, за да се елиминират до максимум пречки за успешна процедура...

Пациентката ли трябва да се сети, че може да има проблема с кариотипа, тя ли трябва да се сети че може да има инсулинова резистентност, която скапвала яйцеклетките и спермата също, тя ли трябва да се сети за вит д и б12, тя ли трябва да се сети за тромбофилии и т.н, за чието съществуване не подозира и не знае?! Изброих тези, за които научавам от форума и след няколко стимулации с некачествени ембриони...

Сега съм на етап да си видя сама инсулиновата резистентност, след разговори с патили момичета с некачествени ембриони... Защо ние трябва  с плащане на опити струващи ни 10 000лв единия, на час по лъжичка, да разбираме, че един какво си трябва сега да видим?! На всеки опит някакво друго изследване....

Защо след като всяка една от нас го осъзнава след Н на брой опита, др не го прилага?!... Има един хигиенен минимум от изследвания, които трябва да се изискват при начален преглед и това са кариотип, инсулинова резистентност, тромбофилия, вит Д, Б12, ТСХ. Това съм разбрала за сега, от опита си. Чувам за имунология?!....
 
Всички тези изследвания дават картина за възможното качество на материала, състоянието на организма и може ли да се започне процедура!!! Ако не, да се вкарат в пътя и тогава...

Определено по-евтино и щадящо за двойката ще е ако стартира с тези изследвания, отколкото с опити безмислени за едни пари и раздаване на здраве...

 Това е некоректно, неетично и ограбващо. Не мога точно да кажа, колко пари съм дала до тук в момента... Но за 3 стумилации, ПИД и един трансфер, с всички лекарства и разходи до там и обратно със сигурност са над 20000лв... Ще проверя и ще бъда точна...

Така че, умната на започващите...

И най-важното - времето си върви безотказно!

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Момичета, аз съм на 44 години. По къс протокол бях стимулирана, изкараха ми този месец 7 яйцеклетки, 5 се оплодиха, днес им беше 5 ден - две на бластоцид, две леко изоставящи (почнали са да стават бластоцид, но още не е готов), един закъсняващ с един ден, но продължава да се дели и е живо. Понеже ще правя ПИД, трябва за да се изследват да станат на бластоцид. Ембриолога ми каза, че ако искам да изкледваме всички, трите трябва да ги оставим до утре - 6 ден. Иначе, ако няма да изследваме двете, които леко се забавят, можело да се замразят и да им се направи трансфер. Поисках да изкледваме всички и не знам дали не сграших. Дали като стоят по-дълго в изкуствена среда, няма по-голям риск да спрат да се развиват. Има ли някоя, която така ги е изследвала и се  е наложило да остави ембриони до 6 ден и има ли такава с ембрион, който да се бави цял ден и после да е наваксал?

# 747
  • Мнения: 6 012
Аз имам оставени 2 броя до 6ти ден точно защото изоставаха и исках да правят ПИД. За съжаление на 6ти ден ми се обадиха, че са дегенерирали и двата. Загубих не малка бройка тази година с такова чакане и с моя доктор решихме да сменим стратегията. Вече замразяваме на 3ти ден, събираме на ЕЦ и ще връщаме всичките като ми мине 4тата пункция. Тоест максимум 3 ще върнем, защото 1 от пункциите ми беше неуспешна. Имам 1 замразено. От началото на годината 4 или 5 загубих при чакане до 5ти ден. И 1 успя да стане бластоцист, но ПИД показа, че е много увреден. Освен това доктора ми каза, че и ПИД не е 100 процента сигурен метод и може да даде грешен резултат. Направих 40 години октомври. Имам загубена бременност заради генетична аномалия на плода и затова държах на ПИД, но не мога да продължавам да губя ембриони. Ами ако пък някой от тях беше потенциално бебе ако беше замразено и върнато по-рано?

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Да, от това се страхувам и аз. Ембриоложката каза - ще ги изчакаме, но има опасност да дерегинирират. Не можах да реагирам на момента, после съжалих. Опитах се да се свържа отново с нея, от регистратура ми казаха, че ако имала възможност, щяла да ми се обади и никой не ми звънна. Трябваше да я накарам да ги замрази и в зависимост от резултата за другите два, които стигнаха до бластоцид, да реша какво ще правя с тях по-нататък. И аз четох, че има 5% риск да не е верен резултата от теста. Когато бях на 40 ми извадиха 11 яйциклетки, само 4-ри стигнаха бластоцид. Тогава не ги изследвах, опитът ми беше неуспешен. Честно казано не се надявах да стигнат толкова до тук сега. Лекарката ми държи, предвид възрастта ми, да правим ПИД, но не знам дали, ако се наложи следващ опит, ще се съглася да правим пак ПИД.

# 749
  • Мнения: 1 278
Ако не могат да се биопсират за ПИД, но не са започнали да дегенерират, ще ги замразят на 6ти ден. От последния опит този месец единствената Я се оплоди и  ме зарадва до замразена на 5ти ден добра бластоциста. Надявам се и да е здрав ембрион. Стратегията е да събираме 4 и да правят ПИД, но в случая този ще трябва да се рамзрази, да вземат клетки и пак да го сложат във фризера. Ще реша като му дойде времето. Този цикъл почивам и януарски на 2ри ден ще видим. Очаква ме последна силна стимулация, с цел да извадим повече Я. Реших да продължа и този месец с Дхеа и Л карнитин, отделно пия NAC, Q10, В12 и Д. Внушавам си, че добрата Я е следствие на всичко, което пих последните месеци. Макар че другата Я не ставаше изобщо. Обаче доктор каза, че явно Я е била много добра, а за спермитата нищо не коментира - правили са икси. Т.е.цялата вина или заслуга отдават на яйцеклетките... Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт