Септемврийки, с нетърпение, бебешорски вещи си избират с умиление

  • 28 313
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
 bye Добро утро мили мами !
cazo пий си магнерича и си почивай ,лежи си повече и не се тревожи от факта ,че трябва да го пиеш,само ще ти помогне.И аз си поревах преди да трябва да си пия ампулата с тотема,а 30 мин по-късно се чувствах доста по-добре ,по енергична,а на всичко отгоре взе че ми хареса и на вкус.
Yany наистина ще ти е трудничко съвсем да се отдадеш на лежане с Дари и с всички домашни задължения,но полекичка и колкото можеш.
walentin и при мен е такова положението с бебока след 23 ч. и от самолет можеш да му видиш лакти,петички,дупе и целият корем как се движи ,изхвръкват на места бабуни и мъжа ми се чуди как е възможно така да се вижда и да е толкова силно до 1-2 ч. не ми е възможно да си помисля да заспивам  Shocked ,а лекарката каза,че е голям бебока и му е тясно.

mari_anka една от нас си мила .Ирини не те е пропуснала. Peace

Аз днес ще пътувам за около седмица до Пловдив и после може би за 4 дни до моренцето,но се надявам да мога да се включвам и да ви чета  Hug
И прогонвайте всички неразположения  Peace

# 16
  • Мнения: 78
Здравейте момичета!
БЛАГОДАРЯ ВИ,за отговорите,за успокоителните думи...знам че изказването на лекарката ми е малко "тъпо",но понеже тя е такава че доста неща ти спестява освен ако не е наложително,т.е. реших че наистина има проблем,знам че има много бебчета седалишно,но как точно е застанало моето не знам ,просто каза освен че е в това положение че много я притеснява понеже ,у трябвало една контракция,и един шут за да си изкара петичката от там,,и аз като я питах ,какво може да се направи тя ми каза че трябва да се направи така че да нямам контракции,но просто ми каза да оия с магнерича 3*1 и но-шпа,а аз от 19-та г.с. някъде имам контракции и пия точно магнерич+но-шпа 3*1,и преди няколко седмици ми каза да пия само магнерича ,а но-шпа то само при болка. И сега просто пак ми го включи,а не ми даде нещо по силно.
СТРАХОТНА ТЕМИЧКА ИРИНИ  bouquet
И аз като теб  трябва да лежа и също нямам как да си купя дори по удобен сутиен  Simple Smile  в понеделник успяха да ми запишат час за фетална морфология,стискайте палци!
Това за стерилната урина,аз знам и че трябва да е първата за деня и затова винаги до сега си купувах стерилни шишенца и така си я носих,до сега са ми добри резултатите,но от последните (на 5-ти юли),знам само че хемуглубина ми е 117 и лекарката ми ми каза да не си увеличавам дозата на "сорбифера",по едно на ден,дано и урината пак е добре.Ще видим живот и здраве какво ще ми кажат на феталната(дано всичко е наред) и може да отида при този лекар който по принцип съм си избрала да ме оперира и да го питам за притесненията си относно изказванията на лекарката ми.
Желая добри резултати на всички ,и лека бременност до края  Simple Smile
 

# 17
  • Мнения: 2 123
Добрютро дами по пижами Hug
Казо, браво за добрите резултати. Не се притеснявай излишно за магнерича. Аз приемам магнезиеви препарати от 4-5 месец и това по никакъв начин не ми е променило начина на живот и зкарванет она бременността. За това дали е трябвало да настояваш за вагинален преглед - не мога да ти отговоря. Само ще ти напомня, че след 6 месец стягането на корема е нещо нормално. Притеснително е когато е прекалено често, придружено е с болка /и усещане, че не можеш да мръднеш/ или пък недайс ибоже с кръв. Мисля, че при теб всичко си е наред. За секса - изчакай да минат 3-4 дни от приема на магнерича, така че организмът ти да се е наситил и после, когят остяганията се поразредят може да действате лекичко и нарядко. /при мен сексът е мираж и така ще бъде докъм 40тия ден на бебо Mr. Green, освен ако случайно не взема да преносвам и де наложи таткот ода подпомогне раждането hahaha, ама де този късмет при мен Wink/
Присила, естествено и азочаквам с нетърпение срещата с момченцето ни, но като се има предвид, че миналата седмица се появи шанс срещата да се случи 10 седмици по-рано... предпочитам да е по-късно тази ни среща Wink
Мари анке - калпазанке, погледни по-внимателно списъка в участъка с дата 19ти. Дори си имаш щъркелче. Щом си минала веднъж през раждането не би ли трябвало сега да си поне мъничко по-спокойна? докторът ти със сигурност е наясно какво вижда и прави. Довери му се и се успокой Party
Валентин, Денис - и аз съм в отбора на нощните птици /ритници/. Нали ви казах в болницата какво ме успокоиха - че по-силни ще стават. Кофтито за мен е, че понякога чувствителната ми матка реагира с доста болезнени контракции Sad
Алексал, ходих във Фемина някъде към 29гс. Да, записаха ми на дискче няколко снимки /ако имаш предвид такъв запис/, а 3д реални движения - не станаха добре и не сме записвали филмче. Друг вид запис е доплеровия - и такъв ми пуснаха, за да сме спокойни, че плацентата си върши добре работата.
Дано не пропускам някой, но и да пропусна нали все съм си тук - ще наваксам.

п.п. тази сутрин станах и направих палачинки. От стоенето права пак получих от кофтите контракции Sad

П.П.2Мила84, доколкото помня имаш намерение да раждаш в Окръжна болница - място, от което пазя само лоши спомени... Виж този актуален постинг http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111609.msg2034830#msg2034830

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 22:38 от irinii

# 18
  • Мнения: 175
Здравейте и от мен мами . Искам да ви поздравя за новата темичка и да ви кажа , че сте страхотни .Влизам набързо , защото утре няма да мога , понеже тръгвам много рано на работа . Днес ви черпя за моя ден-ден . Wine Glass beer2 beer3 eat beer cook cook . Жалко , че няма как наистина да ви почерпя . Чувствам се страхотно , само дето тази година празнувам моя рожден ден доста тихо и скромно Simple Smile , но пък си струва жертвата . Бебчо е много послушен , не ме рита много грубо за разлика от кака си , която ме побъркваше .
Надявам се всичко да е Ок около вас. До скоро и много цунки от мен . Kissing Heart lovekiss Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

# 19
  • Мнения: 678
Ирини много благодаря за инфото. Hug
За сега съм се спряла там по доста причини,моята лична лекарка роди и двете си деца там(а те незнаят че е лекар),две мой приятелки родиха пак там и са много доволни,а и още не е сигурно на 100% каде ще сам.А зси променям решението всеки ден Embarassed
Още веднъж благодаря  bouquet
Яни радвам се че бебо  е ок,ти се беше попритеснила малко.Почивай си колкото можеш повече.До понеделник,ще ти паза място Wink  bouquet
Денис приятно изкарване на почивката.На мен така ми се почива,но маи няма кога да стане
Мама капи честит рожден ден!Много здраве,щастие и най-хубавото бебче през септември  bouquet
Пожелавам ти да се чувстваш всеки ден така прекрасно Hug
Лека вечер момичета и умната  bouquet

# 20
 Хайде и аз да е включа в нашата темичка, че не се знае кога пак ще мога да ви чета. Започна се - ремонта. Аз съм пазач на майсторите, а сина ми следи за изпълнението. Laughing и им вика "о, майстори пак ли сте тук?" или "мамо,кога ще си тръгват?" и аз потъвам в земята.
 Благодаря на Irini  за оформлението и на Ави за припомнящата лекция. Ако знаете как се шашнах първата вечер в къщи преди почти 5 год. Свекърва ми беше забравила всичко, все пак бяха минали толкова години от раждането на децата й. Съжалих, че не дойде 1-во майка ми да помага. Звъних й, за да обясни по телефона как да повием бебчо.Както и да е, не искам да си спомнам, но нека има много близък човек до вас за кураж.
 С таткото ходихме при д-р Балев и той ни огледа всичко и каза че бебо е с 4 дни назад, но иначе всичко си му е наред. Той е третия доктор, който казва, че ще е момче.
 На 19ти ще ми пуснат изследване за хемоглобина, защото последния път беше много нисък.
 Не помня дали съм споменавала, че ще раждам в края на август, защото съм с планирано секцио. Баткото не можа да излезе нормално и се наложи с-о по спешност.
 А за покупките сигурно само аз още не съм купувала нищо. Много от нещета ги имаме. А да знаете колко съм влюбена в люлеещите се кошарки, но си имаме.
 Mama Kapi честит рожден ден.

 Лека нощ на всички.
 
 

# 21
Знам, че мястото на въпроса ми не е за тази тема, но вас ви чувствам по-близки. Затова -дайте идея как да отпразнуваме годишнината от сватбата си. Миналата година бях уредила да празнуваме в младоженския апартамент, където бяхме преди 5 години, но разни обстоятелства провалиха идеята.  newsm45

# 22
  • Мнения: 78
мамакапиЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН с закъснение,желая ти много здраве ,късмет,смивки и сладко мздраво бебече през септември  newsm51
сладурчемного се радвам че бебето ти е добре и това го е казал доц. Балев,а за това че ще раждаш края на август....и мен за тогава ме гласят дано да устискам,и всичко да е наред. И аз нищо не съм купила още ,но аз съм суеверна,поради доста причини,така че ще изчакам...И аз съм си харесала по принцил люлееща кошара.  Simple Smile
Ирини за силата на ритниците....моят корем изглежда направо страшно като решат да се наместват,а като заритат почти винаги е едновременно.. Simple Smile ,една вечер така ме разчекваха,май се протягаха и едновременно искаха да се обърнат изцяло защото корема ми зае ужасна форма при това за дълго времи и доста болезнено,имах чуството че ще излязат през корема ми,един лекар ми каза че вече нямали място за обръщане ,което по пътя на логиката значи че за да не им е скучно от ограничението ще ме риткат повече за да си запълват времето newsm62
казо,аз пия магнерич от 19-та г.с. той не вреди,а само помага,освен за контракции ,понеже е попринцип за отпускане на сърцето ,което е мускул и ,от там отпуска мускулите като матка и като прасци ,и изцяло мускулатурата,което е добре понеже на този етап липсата на магнезий ни причинява тези гадни болки в ръце крака кръст ,гръб...а за сърцето е по добре понеже то сега при теб работо за двама,а при мен за трима  Simple Smile
ЖЕЛАЯ ВСИЧКО НАЙ-НАЙ-НАЙ-ХУБАВО НА ВСИЧКИ И ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ  smile3521

# 23
  • Мнения: 731
МамаКапи, честит рожден ден на патеричка! Желая ти от сърце много щастие, любов, здраве и безпроблемен остатък от бременността с още едно сладко бебче на ръце през септември!  newsm59 Надявам се, че си изкарала деня незабравимо!

За стерилната урина: освен, че е първата сутрин, непосредствено след тоалет, се пуска средна струйка в шишенцето.

Моят бебок вчера се разсипа упражнения. Като, че ли тренира за финала на световното днес. Слава Богу, не ме боли като мърда. Аз му говоря от време на време. Отначало мислех, че няма да мога да го правя, но сега ми идва естествено  Grinning.

Оформя се приятен ден навън! Нека слънцето озари и душите ни!   bouquet

# 24
  • Мнения: 388
Здравейте момичета и от мен!
Мамо Капи,честит рожден ден със закъснение newsm59 nbirthday,да си жива и здрава и септември да гушнеш едно хубаво и сладко бебче.
Да ви се оплача и аз-тази сутрин се събудих с ужасни болки в прасците,като схващания на мускулите,толкова беше болезнено,че сълзи ми тръгнаха в просъница.Знам,че това е от липса на магнезий,но аз от 4-я месец пия Магне,сега съм го намалила на 3*1 и все пак го приемам,незнам защо така се получава.Последните 2 дни много болежки ми се появиха,как ще изкарам още един месец... ooooh! Whistling Thinking акъла не ми го побира,на всичкото отгоре мъжа ми е болен от този гадния летен вирус с повръщане,разтройство и температура и сега треперя да не се заразим един от друг,а и малката се чудя как ще я опазя.

# 25
  • Мнения: 252
Момичета  , благодаря за подръжката за резултатите , много сте  мили  Hug

За сега  мойте втърдявания  на  корема ги  усещам само през  ноща, някъде  около 3-4 за цялата  нощ  Rolling Eyes Неболезнени, но все се  шашкам ... Като ги усетя  започвам да дишам по-дълбоко и равномерно , за да  ме  отпусне  бързо . Незнам дали се  дължат  на евентуална  инфекция на пикочния  мехур или са си нормални подготвителни това  ще  го видим утре  или във вторник, като  излязат  резултатите  от  стерилната  урина. За тези, които се  интересуват, взима се  проба  от  сутришната  урина , след  направен тоалет и от  средната струя, за да  не  попадне,  евентуално , бяло течение от  влагалището Wink Пишка се  в  ендно продълговато шишенце с тестова  лента в него, след като тестовата  лента се  потопи в  урината  за  около 30 сек. урината се  изсипва и шишето се  затваря с  тестовата  лента вътре. Носи се  така в  лабораторията.

На  мама Капи, честит  рожден ден  newsm59 , да си жива и здрава и септември да гушнеш най-здравото и хубаво бебче  Hug

Ави, страшна си , много мило то твоя страна да  ни пишеш информацията  от лекциите, аз  все  се  каня  пак да  почна  да  ходя , но напоследък съм много разсеяна  и забравям, като дойде  вторник или четвъртък  Crazy

Малко съм обезпокоена , защото плануваме почивка другата седмица в четвъртък за 10 дни на  морето, всичко е  организирано и платено още  през май, няма  как да анулираме. По принцип доки ми каза, че  няма  причина да не  отида, но така  ми е  притеснено да  не  ми се случи нещо докато съм там  Rolling Eyes А  от  друга страна , ако не  отида после  ще съжалявам сто процентово ... смяна  на  обстановката сред  приятели малко ще  ме  разсее от това  постоянно да  мисля за  изследвания, контракции  и какво  ли още  не  Wink  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 123
Мама Капи, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ОТ НАС! Весело изкарване и много подаръци - от любимите хора и най-вече от съдбата!   bouquet
Сладурче, радвам се, че се включваш. За ремонта - съчувствам ти. При нас по-хамалогичнат ачаст приключи, а в момента любимият боядисва спалнята ни. За годишнината от сватбата - ние с мъжа ми искахме всяка година да правим по една малка сватба, но тъй като датата ни се пада сега края на юли /докато мътя в къщи/ май ще се разминем с хубавото парти... В положението, в което си сега май е по-добре нещо по-кротко - тиха романтика в някое сладко хотелче край морето и недалеч от вас? Или пък просто насаме в къщи... Ми той май доста момичета ще сме за август... Моят немирник не знам дали ще се кротне и дали ще се застои в мен повече от месец Thinking Правя каквото мога, пък да видим.
Зия, чакам да чуя резултатите ти. Praynig За морето - напълно разбирам раздвоението ти и за съжаление не мога да ти дам съвет. Както го раздавах съвсем лежерно и без много да се вглеждам във всяка болка, така след кат осе наложи приемането ми в болница - вече направо нищо не смея да предприемам. Остави се на вътрешния си глас и ако изборът ти е море - много, много се пази - максимално лежане, минимално движение. 
Валентин, знам я тази болка. Пробвай котрашпиц на стъпалото - при мен помага. Не е лошо и лек масаж на краката да си направиш.

# 27
  • Мнения: 78
иринити освен лежането пиеш нещо за контракциите ,нали,какво е то? Че това да пия 3*1 магннерич + 3*1 но-шпа ми се струва малко

# 28
  • Русе
  • Мнения: 250
здравейте,мами Hug
аз се включвам да ви поздравя и да споделя че за наша и всеобща радост и ние с моята бебка сме добре.
с татито и "бебка"  Crazyще ходим на море,но само за 4 или 5 дена от 19.юли.
ziyah и аз съм сигурна че ако не отида сте съжелявам страшно много.ще сме умни и разумни и почивката ще мине като по учебник,силно вярвам в това.оп0ределено съм настроена много положително за морето,а и за целият оставащ месец,месец и нещо от бременността.
сега моята докторка ме вика на консултации на 12.юли и после на 25.юли, а за август каза че всяка седмица newsm78
аз вече си капарирах количката и леглото+скрин,и някъде към края на август ще си ги взема в къщи,не съм суеверна,а и  дрешки си купих няколко вече.

целувки от нас двете и се пазете Hug

# 29
  • Мнения: 175
Здравейте отново , искам да благодаря на всички ви за прекрасните пожелания и да ви прегърна силно . Hug  Hug Hug  . Времето прекарано с вас в този форум е едно от най-хубавите и ползотворните . Тук мога да споделя радостта си и да се оплача от дребните житейски и чисто "бременни" въпроси и знам , че съм искрено разбрана така , както само една жена в моето състояние би могла да го осъзнае . Много съм привързана към вас и съм убедена , че и занапред ще имам все така голяма нужда, а и полза от контактите с вас при отглеждането на моето бебе и по-голяма дъщеря . Сърдечни целувки от мен и много благодарности . lovekiss Kissing Heart lovekiss newsm51

Общи условия

Активация на акаунт