Септемврийки, с нетърпение, бебешорски вещи си избират с умиление

  • 28 312
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 388
Честит рожден ден Никол5! newsm59 nbirthday
Пожелавам ти да си жива и здрава и много сбъднати мечти,най-хубавото и сладко бебче септември.
Мила84 ,да ти е жив и здрав мъжа и много щастливи мигове заедно ви пожелавам.
Лесси и при мен не тече нищо ,както първия път като бях бременна,но това не значи,че няма да имаме кърма.По принцип знам,че не е задължително да имаш по време на бременност коластра,но след като родиш до 2-3 дни ще слезе.
Ние също сме измислили име за момиче-Габриела,но за момче нищо не ми харесва с буквата Г.Снощи с мъжа ми говорихме по този въпрос,че ако има изненади и се роди момче,ние не сме готови с име и ще стане голям купон.Дайте идея,ако се сещате за  име с Г(специално за момче),много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете!

# 46
  • Мнения: 78
Никол,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,мила! ЖЕЛАЯ ТИ НАЙ ВЕЧЕ ,ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ,ЛУБОВ,И ЕДНО МАЛКО СЪКРОВИЩЕ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ
МИЛА84 ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕННИК ,ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ!
На мен коластра ми потече 26-та г.с. и то за два три дена и това беше.
За имената ,харесала съм си някои,но и не е сигурно съвсем пола (докато не видя не вярвам),живот и здраве като се родят,и като изляза от упойката и ще реша как да се казват  Simple Smile
Аз днес към 2 чеса съм на фетална морфология,стискайте палци всичко да е наред.
ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ

# 47
  • Мнения: 2 123

Никол5, пожелавам ти здраве, леко доизносване на бебешора и много много любов!!!
Мила84, нека това, за което съпругът ти мечтае най-много го стигне съвсем скоро. /и да кажеш  какво меню избра в крайна сметка Wink/

Този месец и аз имам рд, имаме и годишнина - май няма да празнувам предвид показанията на док Sad

# 48
Моми4ета, как сте?

да ви попитам, вече съм в 29 г.с. рано ли е за тонове, или не? И всъщност каква е задачата на този преглед?
Поздрави 

# 49
  • Мнения: 731
Валентин, а защо не Габриел? Прилагам една връзка (мисля, че съм я публикувала вече, но беше отдавна) със значението на българските имена.

http://www.angelfire.com/ca6/ivayla/A.html


Либра, успех на прегледа днес!

Ста_нимира, ако не се лъжа, целта на прегледа е да се види как се чувства бебенцето. Както се изразяват специалистите - да няма страдание на плода, но мисля, че се прави по-натам, особено преди раждане и преносване.

# 50
  • Мнения: 149
Здравейте момичета,
Относно коластрата -на мен ми потече още в петия месец.Тогава все още беше хладно и понеже спях с тениска забелязах едни кафеникави петънца в областта около гърдите.Попитах доки и той ми каза ,че това е коластра.Сега, понеже е горещо и спим голи ,не мога да разбера дали все още ми тече.Но не откривам кафяви петна никъде по завивките.
Относно магнерича - и аз го пия 4 х  1 ,но не ми предписаха но шпа.При мен ,обаче ,се прояви един от страничните ефекти -получих разстройство.По принцип на листовката пише ,че разстройство може да се получи ако се взима на гладно.Аз умишлено ям по нещо преди всеки прием и пак ...не знам дали това е опасно при нас бременните.
Скъсена шийка- вашите доктори сами ли решиха да ви направят вагинален преглед за скъсена шийка или вие пожелахте.Притеснявам се защото тук не се сещат едни кръвни изследвания да ми пуснат ,та камо ли такава екстра -вагинален преглед.

# 51
  • Мнения: 252
Никол5, честит ройден ден, много  весело, макар  и скромно да  си изкарате днес ! Много много щастие  ти желая , леко и безпроблемно доизкарване  на  бременността  и естествено - щастлив завършек   ylinfant   baby

Момичета  , благодаря  за  подкрепата за морето, аз всеки ден си сменям решението дали да  ходим или не  Crazy Мъжа  ми вече се  побърка с  мене  Wink Сега съм оптимистично настроена  и последно май ще  ходиме  ...
Решили сме  да тръгнем към 5 часа сутринта, за да е  по-малко натоварено движението , с  почивки по пътя  мислим до довечера да сме  там  Mr. Green След  това ще  му ударя едно лежане с  гледка  към моренцето  10 дена  Laughing

За коластрата и аз  нямам все  още, мажа се с  гармастан  почти всеки ден. Не се  притеснявам от това, при повечето жени тя  започва след  раждането на детето. Още от 4 ти месец чета форума на  кърмачките и библиотеката там, горе долу ми се  е ясно какво трябва да се  прави след  раждането, дано само не объркам  нещо  Wink

Момичета, почивайте си повече и да си угаждаме, сега е времето мъжете ни да ни поглезят  малко  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 425
Ирини страхотна темичка както винаги. Много ми харесва ентусиазма с, който украсяваш всяка тема и радваш очите ни. Благодаря ти   bouquet
Никол5 Честит рожден ден, бъди много щастлива и скоро да гушкаш здраво и сладко бебенце. Весел празник!
Мила84 Честити ти рожденик, да е много здрав и винаги да те прави щастлива.   bouquet
Ние още не можем да измислим име за нашето бебче, но аз все се успокоявам, че има време. Най-после направих и първата покупка  Mr. Green Каката ни е станала талисман на месеца в един детски магазин във Варна и аз си казах, че това е мястото за първата покупка за бебо. Купихме страхотна хавлия и едно костюмче. Най-интересното е, че първата покупка за Вики бях направила от същия магазин, но за това се сетих след като вече бяхме купили за бебето нещицата. Странно и интересно  Laughing
Питате за коластрата, че на аз си я имам от края на 5-ия месец, а гърдите ми са доста по големи от предния път.
Ави в един от предните си постинги пишеш ние майките с по големи деца да помагаме. Само пиши за какво искаш да знаеш и веднага ще ти отговоря. За смяната на памперса  Mr. Green Ами те бебоците винаги правят голямата работа след като се нахранят. Аз в началото също прилагах наученото на курсовете за родители, но да после така или иначе пак се налагаше и след хранене да сменям памперса, затова започнах да го сменям след храна, като си свърши работата.
cazo Аз също пиех Магнерич, но вече лекарката ми го спря. Нош-па ми предписа да пия само при болки. При мен няма странични ефекти. Пиех по 3-ри на ден. За скъсяване на шийката е нормално да ти направят преглед. На мен ми направиха още през 5-ия месец, а предполагам, че на следващия преглед пак. С предната ми бременост, като влязох в 8-ия месец ми правеха на всеки преглед. А последните седмици, когато се ходи всяка седмица на преглед ме гледаха всеки път, но това зависи от гинеколога ти. Има лекари, който не правят постоянно този преглед. А по принцип скъсяването на шийката показва, че скоро може да започне родилен процес.

# 53
  • София
  • Мнения: 509
smile3511 Писах писах и накрая всичко се изтри.

Честито на всички празнуващи bdbaloni
Ирини както винаги се е постарала заради нас newsm51
За нощните гимнастики на бебковците- и аз се присъединявам към отбора на фитнес маниаците. Най-лошото е че понякога почти по цял ден е така. Все едно е навит на прожинка.

За коластрата- на мен ми тече повече от един месец вече и въпреки че започнах от една седмица всеки ден да се мажа с гермастан продължава да тече.

Днес бяхме във Фемина, бебко тежи 1.345кг и единственото притеснително нещо е че е седалищно и е седнал по турски. Доки каза че има време да се обърне но вече 5 седмици си стоим все в едно и също положение, явно така ни е удобно. Качих 2 снимчици в албума да ни видите какви сме бузанковци. Целувки от мен и да се чуват само добри новини.

# 54
  • Мнения: 526
Здравейте!

И аз като повечето от вас имам непрекъснати болежки - особено схващането на прасците - направо е убийствена болката.

Вчера се бях сетила да ви питам - за болницата колко броя трябва да са памперсите и мокрите кърпички? Спомням си че имаше някакво изискване, но не мога да го открия. Ако някои знае за Шейново - да казва...

# 55
  • Мнения: 318
Здравейте момичета!!Имам едно питане понеже се чудя какво да правя..Днес си пуснах стерилна урина и се оказа , че имам бактерии и кристали в нея, преди малко на консултация и лекаря ми изписа Ципрофлоксацин, но от аптеката ми казаха , че не се препоръчвал за бременни та сега се чудя да го вземам ли изобщо този антибиотик? Някой от вас пил ли го е?Също така казах на лекаря , че имам течение и ми изписа и Ломексин, взех го, 1 таблетка е, но пък гледам сега на листовката, че пише че и той не се препоръчва за бременни ...Какво ще кажете по въпроса? Благодаря ви предварително:)Simple SmileSimple Smile

Другото, което много ме озадачи , е че доктора каза че бебчо върви почти 4 седмици напред, майкоооооо, това не е ли много, според обиколката на главичката- 8.7мм. , бебето е 2кг., и термина ми се измества 1 месец напред, направо щях да падна. На предната консултация избързваше само с няколко дни, но това вече са си 4 седмици. Много странно ми стана, лекаря каза че просто бебето ще е голямо, нямало нищо страшно, ух направо голяма лудница днес Crazy

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 16:34 от donikagg

# 56
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте и от мен.Напълно подкрепям написаното от  cvete_m за смяната на памперсите.И при мен нямаше смисъл от смяната преди хапване,защото обикновенно от единия край влиза,а от другия излиза и почти винаги се налага смяна на пампата след ядене.
И ние бяхме с готово име още от момента когато разбрах,че съм бременна-Красимир.Ако беше момиченце щеше да е Красимира,но вече трима различни лекари потвърдиха,че ще е момченце.
За покупките първия път бях суеверна и бяхме купили само комплекта за изписване предварително,сега обаче няма да чакам и ще си купя това-онова още отсега.
Лека бременност на всички!

# 57
  • Мнения: 872
Никол ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!
 Tada   Желая ти много щастие, здраве и през септември да получиш най-желания подарък !!!
Ави, благодаря за лекцията, прочетох я 2 пъти, но съм сигурна че като се върнем с детето в къщи, живот и здраве ще  я препрочета или ще си поглеждам в записките ...  Flowers Bouquet


за моренцето - представям си как се чудиш. За Нова година с мъжа ми трябваше да пътуваме за Париж на сватбено пътешествие, но тогава разбрахме за бебо. Всичко бе платено и то за най-скъпи хотели за 10 дни. отказаха да ни върнат парите, но и ние отказахме да поемем такъв риск. Не бихме си простили ако нещо се беше случило. Не съжалявам и за миг. Дано и ти вземеш решение, което да те удовлетвори.

Lessyy, надявам се не говориш сериозно,,,, извинявай, но няма да се съглася с теб за пътуването.   Crossing Arms  Аз януари месец, без да знаем че съм бременна, карах 5 дни ски като луда, падах и се ровех в дълбокия сняг. Страшно обичам зимата, снега и ските. След това летяхме до България и обратно края на февруари.
Май месец пропътувахме разстоянието 2100 км с кола и пак юни се прибрахме.
До 5я месец на бременността карах колело, ходих няколко пъти вече на плаж и плувам в басейн. Всичко това без да имам никакъв проблем или болки, разбира се след преглед и допитване до гинеколога.  Да чукна на дърво всичко да е наред до края, малко ни остава.
Вярно че бремеността на всяка от нас е различна, за едни по- лека, за други по- трудна, но все пак тя е един от най- прекрасните периоди в живота ни, пазете се, но и не се лишавайте от удоволствия ....   grinning039
Извинявам се за дългия пост и ако съм прозвучала по- грубо ....
Целувки

# 58
  • Мнения: 731
Цвете_М, благодаря за отзивчивостта. В момента нямам конкретни въпроси. Сигурна съм, че като се преместим в Родени 2006, вие по-опитните ще ни давате нужната информация и съвет, за което предварително благодаря.

Доника, почти няма лекарство, на което да не пише, че не е за бременни. Не бих могла да ти кажа конкретно за тези, които са ти предписали, но опасно е да се взимат каквито и да е лекарства през първите 3 месеца от бременността. Бебчетата ни вече са оформени. През май като бях с гадна настинка се поддадох на съвета на аптекарката срещу капките за нос, предписани ми от лекарката. Съжалявах после, защото ги взех така или иначе, но вместо да се оправя за 3 дни бях болна две седмици.

# 59
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте момичета!!Имам едно питане понеже се чудя какво да правя..Днес си пуснах стерилна урина и се оказа , че имам бактерии и кристали в нея, преди малко на консултация и лекаря ми изписа Ципрофлоксацин, но от аптеката ми казаха , че не се препоръчвал за бременни та сега се чудя да го вземам ли изобщо този антибиотик? Някой от вас пил ли го е?Също така казах на лекаря , че имам течение и ми изписа и Ломексин, взех го, 1 таблетка е, но пък гледам сега на листовката, че пише че и той не се препоръчва за бременни ...Какво ще кажете по въпроса? Благодаря ви предварително:)Simple SmileSimple Smile

Другото, което много ме озадачи , е че доктора каза че бебчо върви почти 4 седмици напред, майкоооооо, това не е ли много, според обиколката на главичката- 8.7мм. , бебето е 2кг., и термина ми се измества 1 месец напред, направо щях да падна. На предната консултация избързваше само с няколко дни, но това вече са си 4 седмици. Много странно ми стана, лекаря каза че просто бебето ще е голямо, нямало нищо страшно, ух направо голяма лудница днес Crazy

Аз бих отишла и на друг специалист - 4 седмици е страшно оляма разлика. Не искам да те плаша, но не бих приела за нормално такова отместване на термина и бих отишла на друг доктор - ОСОБЕНО ако разликат идва от ГЛАВИЧКАТА! Там проблема може да е много сериозен... а какво показва бедрото? То също ли соче такав възраст на бебето?
А и може ли цял месец да не си знаела, че си бременна - т.е. възможно ли е да си имала цветна бременост?
Не приемай на доверие всичко което ти каже доктора и провери допълнително.
кой ти е доктора? правена ли ти е фетална морфология? ако не - иди при някой специалист - напр. Мазнейкова. 70лв ама знаеш за какво ги даваш.

успех и не искам да те плашау, но не подминавай проблема с утешения "то и моето уж вървеше по-голямо..."

Общи условия

Активация на акаунт