Септемврийки, с нетърпение, бебешорски вещи си избират с умиление

  • 28 314
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 123
иринити освен лежането пиеш нещо за контракциите ,нали,какво е то? Че това да пия 3*1 магннерич + 3*1 но-шпа ми се струва малко
Пия 4 пъти по 1 магнеБ6, 3 по 2 но-шпа. /и още неща, но не са за контракции/ По принципи в болница да си други лекарства няма да ти дават, просто защото няма такива. /разликата е, че в болницата ти ги вливат или ти бият инжекции/

# 31
  • Мнения: 407
irinii   не съм съгласна,че други лекарства няма,защото дори и като бях в болницата на момичето с което бяхме в една стая и биеха папаверин.Посъветвах се и няколко мои познати които са имали същите оплаквания като мен някои от тях са пили папаверин,а други като мен генипрал.Страх ме е да се похваля,че от няколко дена съм спряла да пия генипрала и почти нямам контракции(5-6 на ден).Преди да започна да ги пия тези лекарства  съм имала повече от 30-40 контракции на ден.Появяваха се от ставане сядане,въртене в леглото дори малко като се ядосам за нещо и пак контаркции.Аз също имам 30% скъсена шийка точно от честите контракции.В момента ме наблюдават 3 лекари които са на мнение,че щом но шпа не помага точно генипрала е варианта.И аз много се стреснах като прочетох какви са противопоказанията на тези хапчета,но това е по-добрия вариант от преждевременно раждане.
Лека и спокойна вечер на всички мами!  Hug

# 32
  • Мнения: 2 123
никол, на мен също ми биеха папаверин, също и го пиех, но може би не знаеш, че действието на папаверина и но-шпа-то е едно и също. Само папаверинът има повече странични ефекти и е по-евтин. Идеята ми е, че по принцип гамата на медикаментите се свежда до тези препарати - магнезиеви и болкоуспокояващи коремната мускулатура /и подобни на тях/. Падвам се, че вече си успокоила матката си. Моята като че ли също е малко по-спокойна. Твоето 30% скъсяване в коя седмица ти го откриха?

# 33
  • Мнения: 407
На 15.06 ме приеха в болницата с болезнени контракции на 10 минути и тогава ми откриха скасяването и да отбележа,че преди това пиех магнезий и но-шпа.В болницата на мен ми биеха но-шпа,а на другото момиче папаверин така и не разбрах каква е разликата.Незнам колко струва но-шпа,но май беше към 3-4лв,а генипрала е 6лв и много трудно си го намирам.Магнезия ми идва скъп,че много го харча.  ooooh! Сметнах,че за хапчета на месец давах повече от 100лв,а бих предпочела да ги давам за бебешки дрешки  Flutter

# 34
  • Мнения: 151
Здравейте и от мен,

Ави и аз искам да ти благодара за безценната информация от лекцията, която си слушала. Толкова е мило от твоя страна  Hug

Алфира, бих искала да те попитам какви са хомеопатичните лекарства, които си взела за кърма. Аз много се притеснявам дали ще е достатъчно моята и ако има такова лекарство пих го пробвала ако се наложи.

Ирина, Либра, безкрайно ми е мъчно, че весели и активни мимичета като вас им се наложи да лежат. ужасно е знам. Само като си спомня моето лежане  ooooh! . 3 месеца лежах до пълно разкашкване на тялото ми и се радвам, че сега не ми се налага. Успокоително е, че му се вижда края.  Wink

мамоКапи, ЧРД и от мен! Желая ти на първо място здраво и сладко бебоче, а за другото - ти знаеш най-добре, аз само ти желая с цялото си сърце да се сбъдне.

Зия, за моренцето - представям си как се чудиш. За Нова година с мъжа ми трябваше да пътуваме за Париж на сватбено пътешествие, но тогава разбрахме за бебо. Всичко бе платено и то за най-скъпи хотели за 10 дни. отказаха да ни върнат парите, но и ние отказахме да поемем такъв риск. Не бихме си простили ако нещо се беше случило. Не съжалявам и за миг. Дано и ти вземеш решение, което да те удовлетвори.

Едно въпросче: на всички ли вече тече коластра? на мен не и мнооого се притеснявам да не е знак за нещо. преди месеци имах някакво бяло-жълто вещество сутрин на гърдите, но от как се мажа с гермастан няма и капка  newsm78 .

# 35
  • Мнения: 4 451
Момичета, много ме е срам Embarassed!
Наистина ме има в списъка, къде съм бляла... Може би защото термина ми е на 10-ти септември, а там е записан на 19-ти. Няма нищо, не е проблем. Пък знае ли човек, може да родя на 19-ти и Ирини да се окаже един пророк Laughing
На мен много отдавна ми тече коластра, но по мъничко. И с първата бременност беше така.

# 36
  • Мнения: 2 123
марианка, и аз се чудех защо съм те писала 19, а стоиш при термин 10-ти - сега разбрах.  bouquet
Лесси, вчера точно това се чудех и аз - нямам никаква коластра вече. Само ако стисна дясното зърно като че ли леко се заросява, а от лявото - нищо. Аз се мажа с гермастан 1 -2 пъти седмично Embarassed така че май не е от него.

# 37
  • Мнения: 5 500
Здравейте  bouquet
Отдавна не съм писала, ама и не съм се свъртяла в къщи!
След седмица живот и здраве пак заминаваме малко на планина, бяхме на плаж да разнообразим с Цецо Laughing не, че не живеем на брега на морето, но друго си е да не си в къщи Mr. Green
Още миналия месец си купих две придобивки за бебето от Премаман докато бяхме в София, харесала съм си и количка и легло.
Количката ще е Куини Спиди, а леглото на Мебел Джен, модел Джулиана. От Цецо имам мрежеста кошара, която ще сложа в хола за през деня, а от август започвам усилено да купувам дрешки, защото на Цецо съм ги дала.
Това хубавото, лошото е, че мн бързо се уморявам и не мога да си намеря място, нито да си легна ми е удобно, нито да съм седнала Sick Краката ми са ужасно подути само около глезените, не ми се виждат кокалчетата #Cussing out нищо не помага, колкото и да лежа все тая!
Ми това е, искам да идва края на август, началото на септември вече...

# 38
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
МамаКапи честит рожден ден и от мен Желая ти много сбъднати мечти и едно щастливо септемврийско бебче  newsm67
Ние днес сме по-добре От както пия но-шпа като чели не ме боли толкова  Praynig Но както ми каза лекарката мен ме болят органите така че все по-зле ще става  newsm45
Но малко ни остава На мен 2 месеца и половина а на вас даже още по-малко
Леси и на мен миналият път не ми течеще нищо пък Дари беше до 6 месеца само на кърма и наддаваше по 1 кг на месец Така че не се притеснявай Всичко ще си е наред Наслаждавай се на последните си спокойни дни  Wink защото после ще ти се иска да си полегнеш и поспиш да ама не  Mr. Green
Зия Муката заминавайте на моренце и не се притеснявайте Всичко ще бъде наред а и бебчетата се нуждаят от положитени емоции
Поздрави и лека нощ

# 39
  • Мнения: 407
Здравейте сладурки!
Черпя ви с една виртуална тортичка   party023 и по нещо за пииване кой каквото си пожелае  cheers за моя рожден ден.
Толкова се бях улисала в смятане на дати кога влизам в 8 месец,кога влизам в 9 месец,че бях позабравила рожденния си ден  ooooh!
Ще чакам бъдещия татко да се върне от работа и да видим къде ще ме закара да отпразнуваме скромно и тихо,но другата година ще наваксаме  Wink
Лек и приятен ден изпълнен с много поожителни!  Hug

# 40
  • Мнения: 678
nikol5 Честит рожден ден!Пожлавам ти много здраве,щастие и едно сладко бебче през септември bdbaloni
Момичета и аз ще ви почерпя  cook от името на мъжа ми,които днес е рожденник.
Момичета мислили ли сте как ще се казват бебчовците ви newsm78
Нашето момиченце ще се казва Ванеса,решили сме го отпреди да забременея,а за момче въобще не сме мислили.Дано да няма изненади Crazy

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 09:10 от Mila84

# 41
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН NIKOL5
Желая ти много щастливи мигове и едно здраво и весело бебче.



Mila84 много здраве и късмет на мъжа ти, и много да те слуша.

# 42
  • Мнения: 407
Mila84  честит ти рожденик,много се радвам на хората родени през лятото.Обожавам този сезон!
Няколко пъти четох за имената и все забравям да пиша.Още като излезнахме от болницата в която ни казаха,че ще си имаме момченце и таткото каза "Симеон".Ами така ще се казва малкия ни мъж живот и здраве.Бяхме се разбрали ако е момиченце да се казва Никол и това го измислих аз,а ако е момченце трябваше таткото да го мисли именцето.Аз имах само 2 изисквания - да има галено и да има имен ден.

# 43
  • Мнения: 160
за имената: АННА  ще се казва нашата мома (дано няма изненади и не е пак мъж  Praynig )

# 44
  • Мнения: 731
Добро утро, момичета!

Никол5 - честит рожден ден! Всичко най-прекрасно ти пожелавам. Нека твоите желания бъдат мои пожелания! Но от всичко най-прекрасно - един сладък Симеончо през септември!

Мила84 и твоят любим да е жив и здрав!

Леси, никаква коластра не ми тече и не е текла досега. Аз още не съм чела кърмаческия форум, но на не една от прословутите вече лекции разни доктори и акушерки казват, че няма "нямане" на кърма. Има начини да се стимулира и регулира, като най-добрият за това са нашите рожби. Помпата помага.

Нашето момченце ще се казва Александър - това решение взехме още преди да разберем, че ще имаме бебе. Ако беше момиче щеше да се казва София, но вече 7 лекари ми казаха, че ще е момче, а и нали правих амниоцентеза - ако се роди момиченце, значи са объркали епруветките  Wink, а съм сигурна че не са.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт