Сицилия - 3

  • 48 071
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: X
Здравейте, планираме лятна почивка (10 d) и една от моите желани дестинации, Таормина, евентуално може да се осъществи, защото има удобни полети за предпочитаното от нас време в началото на сезона. Искам да попитам пътешестващите из Сицилия с по-голям опит в Таормина ли са най-хубавите плажове в околността или има други? На мен много ми се иска да прекараме няколко дни в града, но може да отседнем и в друг район, а да обикаляме острова с кола. Какво друго според вас не бива да се изпусне да се види? Благодаря предварително

Последна редакция: вт, 28 дек 2021, 03:09 от Анонимен

# 286
  • Мнения: 630
Здравейте, планираме лятна почивка (10 d) и една от моите желани дестинации, Таормина, евентуално може да се осъществи, защото има удобни полети за предпочитаното от нас време в началото на сезона. Искам да попитам пътешестващите из Сицилия с по-голям опит в Таормина ли са най-хубавите плажове в околността или има други? На мен много ми се иска да прекараме няколко дни в града, но може да отседнем и в друг район, а да обикаляме острова с кола. Какво друго според вас не бива да се изпусне да се види? Благодаря предварително
Ние ходихме в Таормина само на еднодневна екскурзия, но успяхме да направим 2 часа плаж на Изола Бела - отгоре е много красиво, но в действителност е камъняк. Става за 1 ден, но не пасва на представата ми за морска почивка. В района има и други плажове, но не знам дали са пясъчни.
На море ние бяхме в Мондело (до Палермо) - много хубав плаж като природна даденост, но много пренаселен и зле организиран според мен. Ако те интересува, ще споделя повече подробности.
Направихме еднодневна екскурзия о до Чефалу с 2 часа плаж и там ни хареса и градчето, и плажа.
Когато аз избирах къде да направим морската почивка, получих препоръки за югоизточна Сицилия основно, но нас не ни устройваше, защото беше необходима кола, а не искахме да наемаме. Щом възнамеряваш да си с кола, проучи тази възможност.
Иначе съм чела, че Сан Вито Ло Капо е много хубав плаж, но също много претъпкан. В района на Агридженто е Скала дей Турки, който също изглежда интересно. Въобще възможностите са много, но мисля, че най-добрите опции за плаж не са в района на Таормина 😉, но тя със сигурност си заслужава да й отделите поне 1 ден.
Според мен Палермо и Чефалу също си заслужават. Може да отделите 2-3 часа и на Ното.

# 287
  • Мнения: X
Благодаря много за препоръката! Ние все още не сме се спряли на Сицилия окончателно, но видях, че има удобни полети, Таормина сме й хвърлили око, а и Южна Италия се надяваме да не е като Амалфи откъм цени Simple Smile Живописни градчета има, но май плажовете не са много добри, те италианците много много ги няма по организацията Grinning Все се надяваме да намерим добър плаж, за мен спокоен плаж си е важен. Мондело каменист ли е? Палермо и Чафалу си ги записвам, Ното!

# 288
  • София
  • Мнения: 1 178
Около Тормина наистина плажът беше камъняк, но около Агриженто и Сиракуза плажовете бяха добри. Скала де ла Турки е до Агриженто, интересно място е, има и пясъчен плаж наблизо. Даже ни казаха, че има интересни места за плаж по крайбрежието след Скала де ла Турки, но не ни стигна времето.
Ние бяхме една седмица в Сицилия, още съжалявам, че не останахме повече време.

# 289
  • София
  • Мнения: 11 985
На мен Изола Белла много ми хареса, но аз харесвам каменисти плажове, не обичам пясък.
Включвам се само, за да подчертая, че шофирането там е сериозно предизвикателство. Особено в Катания правилата не важат много. Ако взимате кола под наем, платете си пълна застраховка.

# 290
  • Мнения: X
Благодаря, ще ги разгледам плажовете около Агриженто и Сиракуза. Аз и на каменисти плажове съм плажувала, но не ми е много приятно да влизам в морето с обувки.

Добра идея! Чувала съм за стила на шофиране на италианци и португалци, хаха, страшничко си е май. Grinning

# 291
  • Мнения: 19 007
Ако основно плажове търсите - Саленто, най-южната част на Пулия, с полет до Бари. Има и за разглеждане, а водата е светещо синя.

# 292
  • Мнения: X
Основно заради Таормина се насочих към Сицилия. Не са ми плажовете най-важните, по скоро местността. Пулия знам, че е скрита перла на Италия, недооценена, с много да се прави и види. Харесала съм си Отрандо там, страхотно е, дано някой ден отида!

# 293
  • Milano
  • Мнения: 3 657
От кой е неоценена Пулия, от българите?
Първите две места за лятната отпуска на италианците се заемат от Сицилия и Пулия.

"Италианците ги няма по организацията на плажовете" - идете на север и пак се изкажете.
За шофирането - същото. Обобщения на кг.

# 294
  • Мнения: 606
И ние закупихме билети за Бари за средата на май -не знам кскво ще е времето,надявам да в топличко.Иначе преди 2 седмици бяхме в Милано-много сме доволни.Обичаме си Италия!
Наесен отново се каним да прескочим до Сицилия  за 8-10 дни само ,че да го съчетаем и с плажове -ориентирали сме се на юг-ще бъдем с две малки деца  и още две семейства-с тийнеджъри та сега и аз оглеждам варианти.Ако някой е доволен от плажове и има идеи -насреща сме.Изключваме Таормина-търсим по-спокойни места..Ще съм благодарна и аз да споделяте😊

# 295
  • Мнения: X
От чужденците. Все се тълпят в Амалфи, Синко тере и тн. Италианците е естествено да си знаят хубавите места и да си плажуват там. Не знам за организация на плажове, но организация на концерти не им е силна страна.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 11:34 от Анонимен

# 296
  • Milano
  • Мнения: 3 657
Macapisa, Isola dei Conigli в Лампедуза, ако не сте били.

https://visit.lampedusa.today/fare/cale-e-spiagge/isola-dei-conigli/

# 297
  • Мнения: 5 895
Пулия е недооценена от нас, но не и от италианците. Уникална е.

След скалата на турчина действително има доста хубави пясъчни плажове. Някои огромни и километрични. Без да са урбанизирани. Южната част на Сицилия за мен беше откритие. А в Пулия определено ще се върнем за морска почивка, сменяйки Гърция. Много ни хареса тази есен.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 17:33 от Fancy

# 298
  • Мнения: 606
Благодаря,Реджи!Сега ще поогледаме-изглежда страхотно!А как се стига до там?
Fancy,Къде по-точно ви хареса в Южна Сицилия ?

# 299
  • Мнения: 19 007
Лампедуза е на около 200 км от Сицилия. Трябва да се лети.

Общи условия

Активация на акаунт