Сицилия - 3

  • 48 339
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 885
Здравейте.Решихме да скокнем за два дни (и малко )до Катания през м. Ноември.Пристигаме късно вечерта на 12.11 и летим обратно в 10:45 на 15.11  Изчетох ( почти ) темата и имам няколко въпроса:
 За два дни кои от градчетата най- много си заслужава да видим- Сиракуза,Нито, Таормина?
Искам да отделя и време за Катания. Ще спим в центъра. Какви наистина си заслужава в града? Още вечерта като пристигнем ми се иска да излезем на вечерна разходка.
През м. Ноември какви са средните температури ? За плаж ясно че няма да става Simple Smile Все пак къде има хубав плаж, на който да се полюбуваме на морето?
Питам главно заради децата, които със сигурност ще искат да го видят и пипнат ...
С две думи - за толкова кратко време каква би била оптималната програма? Simple Smile
Моля за препоръки и за ресторанти и пастичерии.Набелязах няколко, коментирани назад в темата .
Благодаря!

За мен едно от най-красивите места в Катания е Манастира на бенедиктините и библиотеката там. Хареса ми и Кастело Урсино, въпреки, че се бях настроила за нещо по-различно. Giardino Bellini и Театро Белини също си заслужават, въпреки, че не мога да дам мнение за градините през ноември. След няколко месеца ще мога да давам по-подробни отчети за района. Simple Smile
Катедралата "Санта Агата" също е едно от нещата, които можете да посетите,  Амфитеатъра.

# 541
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 869
Pantanello Beach надолу от Катания много ни хареса

# 542
  • София
  • Мнения: 621
Момичета и момчета, имам нужда от съвет. Ще пътуваме до Сицилия края на септември началото на октомври за седем дни, начална и крайна точка Катания. Първите три дни ще отседнем в Катания и ще се разходим до Таормина и Етна. След това имаме 4 нощувки, които ми се иска да посветим на плаж, но и да имаме резервен вариант и мястото, на което отседнем, да позволява еднодневни трипчета, ако времето не е подходящо за море. Ограничени сме от това, че търсим място, достъпно с обществен транспорт. Двама възрастни и дете на 6, предпочитаме по-лежерно темпо. Можете ли да ни препоръчате подходяща локация - мислех за Лидо ди Ното, но откъм транспорт май е греда…

# 543
  • Мнения: 256
Половин ден дали е достатъчен за Таормина?
Обмислям обиколка с влакчето около Етна и след това Таормина. Изходната точка ще е Катания.

# 544
  • София
  • Мнения: 1 699
Здравейте! Миналата седмица се завърнахме от три прекрасни дни в Сицилия. Първо опознавателно посещение. Поводът беше рожденият ми ден, който прекарахме на Етна. Успяхме да поразгледаме (не много детайлно) Катания, Сиракуза и Таормина. По ваш съвет последната ни нощувка беше в Таормина, което беше супер. Наистина си заслужава да се види вечер. Сутринта отидохме за малко на плаж на Изола Бела. Таормина и районът определено ни впечатлиха най-много. Като цяло времето не беше много и пътуването беше доста динамично, но сме доволни. Вече планираме следващо посещение до Стромболи. Катания наистина надмина очакванията ни по мръсотия. Вероятно защото пристигнахме и в неделя вечер, тротоарите бяха затрупани с отпадъци в чували и без. Определено опорочават впечатлението от града, който всъщност е много красив. Също така не успях да закупя билети за градския транспорт и не можахме да отидем до Ачи Кастело. Инсталирах си приложението AMTS Catania и уж всичко беше настроено, но не успях да купя нито по линия, нито по спирка. Не намерих и къде се продават обикновени билети. Това малко ме разочарова, но се надявам следващият път да съм подготвена. Не успяхме да отидем и до Фонтане Бианки, защото бяха отменили влака, с който трябваше да се върнем и го заменихме с плаж на Сиракуза. Доста компромисен, но за час-два ставаше за разхлаждане в жегата.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2022, 23:55 от миленка_д

# 545
  • София
  • Мнения: 1 699
В продължение на предходния пост споделям снимки от нашето пътуване до Сицилия.

# 546
  • Мнения: 885

Снимките са страхотни! Heart

# 547
  • София
  • Мнения: 865
Здравейте!
Тъй като тази година се влюбихме в Сицилия и Етна, още от сега обмислям възможностите за следващата година.
Много искаме да посетим Стромболи и Вулкано. Някой от вас дали е отсядал на самите острови и от къде се прави най-изгодната връзка със Сицилия? Или пък, знаете ли дали някой предлага актуални екскурзии или трекинг-турове до там?
Също така, някой отсядал ли е в Дзаферана? Селцето има ли добри транспортни връзки с градовете в тази част на острова?

# 548
  • София
  • Мнения: 1 699
Mira_X, аз планирам посещение на Строболи през юни с 2 нощувки на островчето. Смятам от летището на Катания да отидем в Милацо, откъде тръгват фериботите за Стромболи. Те са поне 3 дневно на цена 22-25 евро на човек. Вероятно ще направим нощувка в Милацо преди ферито. Засега плановете ми са съвсем груби, но можем да обменяме информация.

# 549
  • София
  • Мнения: 865
миленка_д, благодаря!
Ще се радвам да обменяме информация. И моите планове са още съвсем груби.
Аз бих се радвала, ако се намери и нещо с планински водачи от България. До колкото видях имало е такива походи.

А само с влак ли е варианта за пътуване от Катаня до Милацо?

Последна редакция: пт, 14 окт 2022, 00:19 от Mira_X

# 550
  • София
  • Мнения: 11 478
Привет, много се колебая за няколко дни в Сицилия през ноември, по-скоро в началото му. Но причината най-вече ще е Етна, заради децата. Не съм я посещавал по това време на годината - миналата година се гласяхме за началото на декември, разбрах че за Етна не става.

Сега пък - за началото на ноември, ама май пак няма много да става, да? Или?
Мерси!

# 551
  • Мнения: 19 020
В средата на септември заваля сняг на Етна, до къде искате да ги качвате децата? Ако сте добре облечени, вероятно няма да е проблем.

# 552
  • София
  • Мнения: 11 478
На Етна искаме да ги качваме. Поне с лифта, макар и джипове да не бих отказал, въпреки че ако има сняг….

# 553
  • Мнения: 19 020
Ако специално за Етна ще ходите, по добре отложете за пролет/лято. Или ще се надявате на късмет с времето.

# 554
  • София
  • Мнения: 621
Момичета и момчета, имам нужда от съвет. Ще пътуваме до Сицилия края на септември началото на октомври за седем дни, начална и крайна точка Катания. Първите три дни ще отседнем в Катания и ще се разходим до Таормина и Етна. След това имаме 4 нощувки, които ми се иска да посветим на плаж, но и да имаме резервен вариант и мястото, на което отседнем, да позволява еднодневни трипчета, ако времето не е подходящо за море. Ограничени сме от това, че търсим място, достъпно с обществен транспорт. Двама възрастни и дете на 6, предпочитаме по-лежерно темпо. Можете ли да ни препоръчате подходяща локация - мислех за Лидо ди Ното, но откъм транспорт май е греда…

Връщам се с отчет какво направихме за морето на Сицилия извън сезон с обществен транспорт, може да е полезно за някого. Спряхме се на Авола, имаше автобуси от Катания и Сиракуза до там. Плажът беше чудесен, плитък, с фин пясък, голяма свободна зона и спасител. Всъщност имаше няколко плажа, ние ходихме на този, който беше непосредствено до хотела. Нощувахме близо до плажа, а за храна ходехме до центъра. По обяд почти нищо не работеше и в града беше мъртвило, но вечер всичко се събуждаше и атмосферата беше много приятна. До плажа имаше няколко големи детски площадки, както и заведения тип кракмак. Изкарахме чудесно, беше удоволствие да избягаме от студа за няколко дни и дори да се топнем в морето (за протокола, водата беше топла, сравнима с водата на Халкидики в началото на юли тази година).

Общи условия

Активация на акаунт