Сицилия - 3

  • 48 121
  • 763
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 049


На юг ситуацията е друга бира.

Северна Италия си има едни забележителности и очарование, южна са коренно различни. Аз не мога да кажа къде повече ми харесва. Всъщност и двете много ми харесват. И не бих се лишила и от двете. И не бих променяла нищо. Губи се автентичността.
Fancy,   няма нищо "автентично" в боклука на Сицилия🤔😀
Вие може да искате да не се променя нищо, но сицилианците силно го желаят.
https://palermo.repubblica.it/cronaca/2022/07/28/news/palermo_so … _ferie-359461393/

# 526
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Който е в Палермо може да посети lsola delle Femmine вместо Монделло, но и там е "автентично".

https://youtu.be/J-P9gPzoSfk

# 527
  • Мнения: 5 898
E, мисля, че за всички е повече от ясно, че под автентично нямам предвид боклука. Какъвто между другото има и в България в доста повече количества.
Но, ако някой все пак не е способен да разбере - ето казвам го. Под "автентично" нямам предвид боклука. Wink

Северняците гледат с някакво безобразно пренебрежение на южняците. А всъщност за да е севера толкова индустриален и уреден, голяма заслуга има политическото решение преди доста десетилетия юга да остане аграрен. И причините не са само климатични.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 13:10 от Fancy

# 528
  • Мнения: 3 815
Дори не е и политическо, ами логистично!
На същия принцип е и Каталуня развита, евтина работна ръка и по-близо до богатите консуматори, ама сега много им знае устата.
И аз не знам, защо се дуят Северна Италия. Не, че аз лично съм видяла лошо отношение на север, но искреното и сърдечно посрещане на южняците го няма от Рим надолу за мен лично!

# 529
  • Мнения: 5 898
Ами аз съм чела за причините мафията да е толкова силна на юг и това оределено се дължи на държавната политика.
Лично съм чувала как на север наричат селяци южняците. А собствениците на къщата, в която бяхме отседнали преди години в Соренто ни разказваха колко е трудно за южняк да си намери квалифицирана работа по специалността на север. Олакваха се от сериозна дискриминация.
И за посрещането си права. На север(Ломбардия, Пиемонт, Трентино) отношението е по-близо до това в немскоговорящите държави.

# 530
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Здравейте!Планирам пътуване в Сицилия, но се чудя дали се очакват някакви мерки от 01.09.
Прочетох цялата тема, но не попаднах на мнение за хубави плажове от Кампания надолу.

# 531
  • Мнения: 910
Пунта Секка, Марина ди Рагуза ако не се лъжа Азизи и Марина ди Модика

# 532
  • Мнения: 825
Здравейте!Планирам пътуване в Сицилия, но се чудя дали се очакват някакви мерки от 01.09.
Прочетох цялата тема, но не попаднах на мнение за хубави плажове от Кампания надолу.

Лидо ди Ното

# 533
  • Мнения: 5 898
Здравейте!Планирам пътуване в Сицилия, но се чудя дали се очакват някакви мерки от 01.09.
Прочетох цялата тема, но не попаднах на мнение за хубави плажове от Кампания надолу.

Ами темата все пак е за Сицилия, а не за Кампания и околните области. Затова и няма.

# 534
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Благодаря за корекцията. Исках да попитам за надолу от Катания, обаче съм се объркала.

# 535
  • Мнения: 7 261
Почти бях решила да почиваме края на септември на Сицилия, но сега, четейки, се разколебах. Искам плаж, слънце, хубава храна и да си почивам, не мисля да обикалям острова и да трупам туристически преживявания. Дали е подходящо място за тази цел?

# 536
  • Milano
  • Мнения: 3 658
San Vito lo Capo и си на най-хубавия плаж.

# 537
  • Мнения: 634
Почти бях решила да почиваме края на септември на Сицилия, но сега, четейки, се разколебах. Искам плаж, слънце, хубава храна и да си почивам, не мисля да обикалям острова и да трупам туристически преживявания. Дали е подходящо място за тази цел?
Ако имате възможност, мисля, че ще намерите това, което търсите в Сардиния.

# 538
  • София
  • Мнения: 2 006
И в Сицилия има хубави пясъчни плажове и храна. Въпрос на бюджет и информираност. Били сме на плаж на юг от Рагуза и беше супер. Само че аз предпочитам хотели със собствен плаж, където знам, че имам запазен чадър и шезлонги. Въпрос и на предпочитания най-вече. На мен много ми харесват малките селца и гостилниците по пристанището, но там няма да намерите местни, които да владеят чужд език.

# 539
  • София
  • Мнения: 305
Здравейте.Решихме да скокнем за два дни (и малко )до Катания през м. Ноември.Пристигаме късно вечерта на 12.11 и летим обратно в 10:45 на 15.11  Изчетох ( почти ) темата и имам няколко въпроса:
 За два дни кои от градчетата най- много си заслужава да видим- Сиракуза,Нито, Таормина?
Искам да отделя и време за Катания. Ще спим в центъра. Какви наистина си заслужава в града? Още вечерта като пристигнем ми се иска да излезем на вечерна разходка.
През м. Ноември какви са средните температури ? За плаж ясно че няма да става Simple Smile Все пак къде има хубав плаж, на който да се полюбуваме на морето?
Питам главно заради децата, които със сигурност ще искат да го видят и пипнат ...
С две думи - за толкова кратко време каква би била оптималната програма? Simple Smile
Моля за препоръки и за ресторанти и пастичерии.Набелязах няколко, коментирани назад в темата .
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт