Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 44 760
  • 754
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3
Здравейте!
Днес ходих на гинеколког във Варна!
Казаха ми че имам поликистозни яйчници!
Това значи ли, че няма да мога да имам деца?

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 5 804
Не, не означава, че няма да имаш деца.

Аз съм с поликистозни яйчници и имам две деца. Забременях бързо и по естествен път.

Но забременяването може да отнеме повече време по ред причини произлизащи от поликистозата. При всеки е различно. В някои по-тежки случаи може да се стигне и до ин витро.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 19:37 от Brin de muguet

# 167
  • Мнения: 3
Вие след колко време забременяхте след като разбрахте!?

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 5 804
След 8-9 години. Но през това време не сме правили опити.
Забременяването при мен се получи от раз въпреки ПКЯ и хипер нередовния цикъл.

# 169
  • Мнения: 30
Благодаря много за отговорите - в крайна сметка не отговаряте просто на мен, а и на всички, които четат темата и получават и информация, и надежда - страхотни сте Simple SmileHug

Имам още едно питане - за препоръка за специалист от клиника за репродуктивно здраве, който помага при СПКЯ ... до момента гинеколозите по болниците само дават разнопосочна информация и приятелката ми е тотално ошашавена - в рамките на седмица двама гинеколози защитиха две разнопосочни мнения за връзка с инсулиновата резистентност. Пък смятам, че това не е въпрос, по който може да има различно тълкувание.
Затова и мисля да сменим тактиката и да се насочим към репродуктивните клиники ...

# 170
  • Мнения: 7 532
Мога да те посъветвам при кого да не ходиш - Попов от Вита 2. Супер недоволна останах от прегледа, не обръща внимание, не ми назначи хормонални изследвания, абе нещо изобщо, и то, защото не съм искала да правя деца в момента. Личеше си просто, че грам не му се работи.

Бях доволна от ендокриноложката в Щерев, не й помня името, но е млада и много свястна жена, препоръчвам.

# 171
  • Мнения: 3
Аз ходя при Росица Мурад във Варна.

# 172
  • Мнения: 175
Здравейте дами. Преди няколко месеца ми откриха две малки пукащи се кисти. Всичко беше наред имам преглед след седмица. Този месец цикълът ми беше много кратък което ми се случва за пръв път и беше много малко червено - розово течение около ден и половина.Възможно ли е това да се дължи на кистите ?

# 173
  • Мнения: 3 010
За много години на всички в групата! Някой със съвет преди (опит за) правене на бебе?

# 174
  • Мнения: 7 532
Може би да минеш на преглед при репродуктивен специалист, да пуснеш изследвания на полови хормони, тсх, да проследиш с тестове или фоликулометрия дали имаш овулация. Не помня дали пиеш някакви добавки, но ако не, може да пробваш тези за няколко месеца. Има вариант и за мъже.

https://sopharmacy.bg/product/4972/pregnacare-zachevane-za-nego- … -vitabiotics.html

Аз лично ги пия и съм доволна, не ги пия за зачеване, а като общ мултивитамин и за засилване на репродуктивната система.

Може да пробваш и Инозитол, ако вече не пиеш.

# 175
  • Мнения: 3 010
Може би да минеш на преглед при репродуктивен специалист, да пуснеш изследвания на полови хормони, тсх, да проследиш с тестове или фоликулометрия дали имаш овулация. Не помня дали пиеш някакви добавки, но ако не, може да пробваш тези за няколко месеца. Има вариант и за мъже.

https://sopharmacy.bg/product/4972/pregnacare-zachevane-za-nego- … -vitabiotics.html

Аз лично ги пия и съм доволна, не ги пия за зачеване, а като общ мултивитамин и за засилване на репродуктивната система.

Може да пробваш и Инозитол, ако вече не пиеш.

Благодаря! На Инозитол съм вече. И аз мислех визита при гинеколог (тъкмо ми е време за рутинен преглед). По преценка на специалиста допълнителни изследвания. В момента все още съм на ТриРегол и няма да има точна картина.

# 176
  • Мнения: 636
Здравейте!
И аз съм със СПКЯ 😒
След като родих (след стимулация с Клостилбегит забременях)имам ужасни болки по време на О..Д-ра ми каза че че боли защото ми е твърда обвивката на яйчника.Също така правя много късни О..На 25.  -27 ден?Според д-ра това не е проблем..Някой с подобен проблем?Адски ме боли😳

# 177
  • Мнения: 2 833
Аз не съм с ПКЯ ,следя темата заради дъщеря ми ,но ще ти отговоря.Винаги ме е боляло адски по време на овулация.Болката е ужасна ,подобна на тази при цикъл ,да не е и по -силна.Все едно ми теглят вътрешностите с тежести и отделно има режещи и стрелкащи болки.Имам и опасваща болка в кръста ,която понякога отива към единия крак .Често се налагат и медикаменти ,но гледам да не прекалявам, търпя колкото мога.Надявам се ме разбра ?  От  13 - годишна съм така , две деца родих и нищо не се промени.

# 178
  • Мнения: 636
И мен ме боли точно както си го описала?По колко време те бои?Мен почти 24-часа си ме боли...А и твоята О. ли е късна?

# 179
  • Мнения: 2 833
Аз съм като часовник на 14 ден ми е овулацията. Боли ме по 3 дни ,в редки случаи 4 ,като почва постепенно и единия ден е пика на болката ,другите бутам някак.Аз работя цял ден права на едно място стоя ,мога да сядам но не ми е удобно да работя и това още повече влошава нещата.

Общи условия

Активация на акаунт