Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 181
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 539
При мен тестовете за овулация помогнаха, от два пъти засечена овулация с помощта на тестове  забременях два пъти. Първата бременност за съжаление беше мисед, три месеца след него и след спиране на Логест забременях успешно и стигнах до края.

# 361
  • Мнения: 6 622
Забременява се, просто трябва малко късмет.
Аз с моя нередовен цикъл успях да забременея общо 4 пъти. Един път успешна бременност, от която имам дъщеря, след това инвитро, последвана от много ранна загуба, след това дълго време се храних ВМ НВХ, пих Глюкофаж, отслабнах доста и забременях изненадващо, но се оказа извънматочна бременност. Само 2 цикъла след нея забременях отново и от тази бременност се роди втората ми дъщеря, а даже ММ е със сериозен мъжки фактор.

# 362
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Е, значи аз съм по-сериозен случай. При мен липсваше изобщо цикъл, сега имам, но е нередовен, овулация засега не съм засичала. От другия месец ще съм на Летрозол.

# 363
  • Мнения: 5 056
Аз съм чувала и за двата случая - и че след бременност при някои жени се оправят нещата, и че всичко си остава, както си е било.  Овулация пък ми казаха, че в моя случай не мога да засека с лентичките, защото при поликистоза LH бил висок и не знам си какво... Отделно и овулацията е в шантави дни при нас. Та за моята цел, бременността, много опити ми казаха и да съм стриктна с инозитола, достинекса, метфогамата.

Ох, аз да се оплача. Близо година, след като спрях противозачатъчните, нямах никакви проблеми с цикъла. Идваше ми редовно, с изключение на месец март, когато съм убедена, че и коронавирус паниката ми повлия. Тогава ми закъсня със седем дни. Този месец ми закъсня с 10 дни, а така си мислех, че вече съм в правилната посока - и метформина си го пия, че и още, хубави добавки. Спортувам, храня се добре според нуждите ми с тази диагноза и 10 дни закъснение... Знам, че на много от вас тук ще им се стори като дребен проблем, предвид по-големите закъснения и по-продължителните цикъли, но е страшно обезкуражаващо, когато правиш наистина всичко по силите си и накрая собственото ти тяло, за което полагаш такива усилия, грижи - добавки, качествен сън, качествена храна, тренировки, не го третираш с химия... ти прави такъв "подарък".

Точно през тези 10 дни, когато чаках, прочетох нещо интересно. Оказва се, че при повечето жени с поликистоза, причината за нея е повече от една. Така се зачетох и подозирам, че при мен освен инсулиновата резистентност голяма вина за тези кисти има и по-високият тестостерон. Имам си всички признаци почти. Само не знам защо като питам лекарите, при които ходя какви още изследвания да пускам, никой не ми е казал нито тестостерон, нито dhea. Започнах и за евентуално високия тестостерон да предприемам някакви мерки - омега 3, чай от мента. Ако не ми помогнат, то поне няма да ми навредят Simple Smile

# 364
  • Мнения: 237
Аз съм чувала и за двата случая - и че след бременност при някои жени се оправят нещата, и че всичко си остава, както си е било.  Овулация пък ми казаха, че в моя случай не мога да засека с лентичките, защото при поликистоза LH бил висок и не знам си какво... Отделно и овулацията е в шантави дни при нас. Та за моята цел, бременността, много опити ми казаха и да съм стриктна с инозитола, достинекса, метфогамата.

Ох, аз да се оплача. Близо година, след като спрях противозачатъчните, нямах никакви проблеми с цикъла. Идваше ми редовно, с изключение на месец март, когато съм убедена, че и коронавирус паниката ми повлия. Тогава ми закъсня със седем дни. Този месец ми закъсня с 10 дни, а така си мислех, че вече съм в правилната посока - и метформина си го пия, че и още, хубави добавки. Спортувам, храня се добре според нуждите ми с тази диагноза и 10 дни закъснение... Знам, че на много от вас тук ще им се стори като дребен проблем, предвид по-големите закъснения и по-продължителните цикъли, но е страшно обезкуражаващо, когато правиш наистина всичко по силите си и накрая собственото ти тяло, за което полагаш такива усилия, грижи - добавки, качествен сън, качествена храна, тренировки, не го третираш с химия... ти прави такъв "подарък".

Точно през тези 10 дни, когато чаках, прочетох нещо интересно. Оказва се, че при повечето жени с поликистоза, причината за нея е повече от една. Така се зачетох и подозирам, че при мен освен инсулиновата резистентност голяма вина за тези кисти има и по-високият тестостерон. Имам си всички признаци почти. Само не знам защо като питам лекарите, при които ходя какви още изследвания да пускам, никой не ми е казал нито тестостерон, нито dhea. Започнах и за евентуално високия тестостерон да предприемам някакви мерки - омега 3, чай от мента. Ако не ми помогнат, то поне няма да ми навредят Simple Smile

Да, при поликистоза тестостерона е завишен, за това бих ти препоръчала на 3ден от МЦ да пуснеш всички женски хормони, повечето се полагат от здравната каса с направление и може твоя Аг да ти ги пусне,но не трябва да си приемала хормонални препарати, който биха повлияли на резултатите..
ЛН почти винаги е висок при поликистоза, за това най-добро средство за засичане на Овулация е фоликуметрията..
Аз също съм с поликистозни яйчници. Един месец пробвах с тест ленти-беше пълен ужас 3-4 дни положителни тестове, втори месец-фоликуметрия- овулация чак на 17ден от МЦ..
Хубавото на фоликуметрията също е че се проследява дали се образуват фоликулчета, както и дали се пукат..защото ако не се, това също е проблем..
Аз имам проблем само с засилено окосмяване..

Според мен за полистозата ефективно лечение няма..пила съм какво ли не..изчезва за 1-2 месеца и пак се появява..мисля че ще си остане така..и с лечение и без..

# 365
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ами, синдром е, няма как да се излекува. Simple Smile Синдромът може да се поддържа. Неведнъж съм казвала в тази тема, че по мое мнение могат да се постигнат чудеса с правилен начин на живот и действията ми в тази посока са доказателство за това. Впоследствие отново реших да се доверя на лекарите, пих Дуфастон заради това и след това естественият цикъл изчезна... Да ме пита някой защо се съгласих да го пия, имайки естествен цикъл вече. Към момента отново съм решила да направя нужните промени, ще споделя какво се случва.

Имам назначенен Летрозол за няколко месеца, да видим дали ще имам О от него. Минавала съм и през тежка стимулация, последствията са ужасни. Но оставам с впечатление, че дори и светилата хиперстимулират такива, като нас, и то немалко пъти.

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
И на мен са ми предлагали стимулация, когато засечем няколко цикъла без овулация. И много ме е страх от това.
Нещо не мога да си го обясня как функционира.
Нали яйчниците ми са целите с фоликули, еми ако се приложи стимулация, няма ли именно да се стигне до хиперстимулация?

# 367
  • Мнения: 5 056
Моят гинеколог затова иска да изчерпаме всички останали опции за нормално забременяване преди да стигнем до стимулация. Каза, че при жени с поликистоза има немалък риск от хиперстимулация. Аз често казано бях готова още тогава, ако не беше категоричен, че трябва да видим само с добавки как ще е, да се хвърля към стимулация. Подозирам, че в някакъв момент ще стигнем и до това, но нека тая седмица да видим и андрологът какво ще каже на половинката.

Някой тук пробвал ли е да влияе на поликистоза със стриктно кето хранене? Чета интересни проучвания и резултати на жени.

# 368
  • Мнения: 667
Аз преминах на кето режим и успях да забременея нормално. Преди това имам 5 процедури, като на последната достигнах до хиперстимулация и бях пред влизане в болница. Не можех да ходя, да спя и пр. Всичко беше контролирано и накрая над 25 яйцеклетки. Взех се в ръце, четох за кето режима, приемах и добавки за попълване на дефицити и за подобряване качеството на яйцеклетките и успях. В началото се консултирах с ендокринолог, който беше твърдо против този режим, защото трябвало да не са толкова ниски въглехидратите (под 100 на ден), но аз пристъпих към режима и не съжалявам. След това в разговор с ендокринолога споделих, че приложих този режим и ми е помогнал. Като забременях също следях да не са много въглехидратите, но все пак си позволявах повече от преди това. Само да споделя, че винаги съм имала редовен цикъл (на 33-34 дни), овулация засичана с тест ленти и фоликулометрия и нормално съотношение между ЛХ и ФСХ. От ендокринологична страна всички е перфектно, от гинекологична също, но на ехограф-ПКЯ. Едно разбрах-винаги консултация с АГ и ендокринолог. Трябва си стриктно следене и от двамата, за да не стане разбутване на хормоните. Досега нито един АГ не ми е предлагало лечение на ПКЯ с ОК. Това притъпява за месеците на прием и след това се завръща с пълна сила. Както преди мен са писали момичетата-трябва си контрол.

# 369
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Рискът е немалък, така е. Затова се пробват други начини. Макар че това не го знаех първоначално, та първият ми доктор ми направи много тежка стимулация и се стигна до съответния резултат, който не очаквах. Както и да е, преживява се, макар и с кофти спомени.

Аз също имах резултати от режим на хранене, но такъв, който е обратен на кето храненето бих казала - суровояден. Да, трудно е, но за първи път в живота си имах истински добър цикъл - като продължителност, количество и без болки. Може и да съм овулирала след това, знам ли. Истината е, че като ми дойде, тъй като правих и други естествени неща, за да контролирам хормоните, си казах, че е от тях и спрях с режима, защото не ми беше леко. Но след това пак не ми дойде, така че за мен е ясно какво ми е балансирало хормоните тогава. Правила съм и кето хранене в рамките на около 9-10 месеца, отслабнах доста, но никакъв резултат по отношение на поликистозата. Всички сме различни и различни неща работят за нас. Чета вашите истории и забелязвам, че повечето от вас имат цикъл, макар и нередовен. Аз започвам от пълна липса на цикъл, така че нещата при мен ми изглеждат по-разбъркани. Но се опитвам. Сега си купих и витекс, да видим дали ще подпомогне нещата. Надявам се до края на месеца да имам цикъл, за да мога да почвам Летрозол-а.

Редактирам се, за да добавя, че продължавам да питам лекари дали този синдром може да се повлияе от природсъобразен начин на живот и най-вече правилно хранене, но продължавам да получавам отрицателни отговори. Ясно ми е защо ми отговарят така, но това не е така. Редица момичета са успели да го направят, аз следвам някои в Инстаграм. Общото за тях, независимо от това дали са вегани или не, е че НЕ консумират млечни, ако някой има интерес, ще включа повече инфо за вредата на млечните, при наличие на поликистоза.

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 10:39 от Rochellka

# 370
  • Мнения: 237
Рискът е немалък, така е. Затова се пробват други начини. Макар че това не го знаех първоначално, та първият ми доктор ми направи много тежка стимулация и се стигна до съответния резултат, който не очаквах. Както и да е, преживява се, макар и с кофти спомени.

Аз също имах резултати от режим на хранене, но такъв, който е обратен на кето храненето бих казала - суровояден. Да, трудно е, но за първи път в живота си имах истински добър цикъл - като продължителност, количество и без болки. Може и да съм овулирала след това, знам ли. Истината е, че като ми дойде, тъй като правих и други естествени неща, за да контролирам хормоните, си казах, че е от тях и спрях с режима, защото не ми беше леко. Но след това пак не ми дойде, така че за мен е ясно какво ми е балансирало хормоните тогава. Правила съм и кето хранене в рамките на около 9-10 месеца, отслабнах доста, но никакъв резултат по отношение на поликистозата. Всички сме различни и различни неща работят за нас. Чета вашите истории и забелязвам, че повечето от вас имат цикъл, макар и нередовен. Аз започвам от пълна липса на цикъл, така че нещата при мен ми изглеждат по-разбъркани. Но се опитвам. Сега си купих и витекс, да видим дали ще подпомогне нещата. Надявам се до края на месеца да имам цикъл, за да мога да почвам Летрозол-а.

Редактирам се, за да добавя, че продължавам да питам лекари дали този синдром може да се повлияе от природсъобразен начин на живот и най-вече правилно хранене, но продължавам да получавам отрицателни отговори. Ясно ми е защо ми отговарят така, но това не е така. Редица момичета са успели да го направят, аз следвам някои в Инстаграм. Общото за тях, независимо от това дали са вегани или не, е че НЕ консумират млечни, ако някой има интерес, ще включа повече инфо за вредата на млечните, при наличие на поликистоза.

Може ли да споделиш за това инфо за млечните, тъй като в повечето диети пише че е препоръчителен приема на млечни..доста странно, човек вече да се чуди кое е правилно и кое не..

Аз си спомням само че когато бях по-малка 13-14 г. отслабнах рязко без диета и може би това е предразположителния фактор за поликистозата, смятам така, защото една моя позната се подложи на диета с която свали 10-12кг и от тогава насам има проблеми с цикъла си и има поликистоза, както и две извънматочни бременности, който бяха доста тежки..

Аз имам две бременности, но неуспешни-една биохимична и един кюретаж...сега се опитвам отново да забременея ..но резултат никакъв..направих изследвания на хормони и тн..проследяваме овулация, дори ми назначиха стимулация..но все още няма резултат..посещавала съм само Аг..който твърдят че няма притеснения и резултатите са добри, и че щом съм забременяла 2 пъти при такива яйчници, е добре и че пак ще се получи..
Втори месец цикъла ми е точен,без прием на медикаменти, който предизвикват самия цикъл..единствено приемам Фемара за стимулация от 3ден на Мц..
За мен лично най-много влияе на поликистозата стреса, начина на живот и храненето(особено въглехидратите) тъй като преди може да се каже че всяко едно хранене ми беше от сладки неща и получавах ужасни пъпки, но сега почти съм го спряла и резултата е на лице..

# 371
  • Мнения: 7 563
И това за неконсумацията на млечните продукти не е панацея. Аз от 2-годишно дете не консумирам никакви млечни продукти, а си имам поликистоза.

# 372
  • Мнения: 681
Здравейте,
Вкючвам се и аз при вас. Накратко, ПКЯ от както се помня, над 15 години на противозачатъчни - две в едно беше идеята, хем като контрацептив, хем да лекуваме яйчниците...толкова ми е бил акъла, а и на гинеколожката която посещавах по това време. Както и да е, спрях хапчетата края на миналата година и пуснахме изследвания 6 месеца след спирането, доста завишени мъжки хормони. След скандална среща с Коларов, се отказах от него и отидох при моя лекар. Човекът попита за щитовидните хормони, нещо което никое '"светило" до сега не беше се сетило да погледне и хоп - Хашимото и ТСХ.
Цялата история е дълга, но както няколко други момичета споменаха, изхарчих стотици левове за ову тестове, докато моят доки не ми каза че съм с естествено завишен ЛХ и лентичките няма как да хванат ову-то. Този месец минах първия курс фоликулометрия и се оказа че си имам ову и си пукам фоликулите без проблем. Та сега сме се разбрали да пробваме натурално да станат нещата 2-3 месеца и ако не станат, тогава директно инсеминация, защото моят доки твърди че само гола стимулация не си заслужава, защото може и да се пропусне овуто, а и без това стимулцията натоварва организма. Междувременно, пия и инофолик комби заради инозитола. Миналия месец се наложи да пия дуфастон, понеже за 35 дни така и не ми дойде цикъла.

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Ако ти следят овулацията, няма как да я пропуснат. Да не говорим, че могат да ти таймират овулацията.

И на мен едно АГ ми предложи инсеминация и повече не се върнах при нея. Реших до последно да удържам фронта, защото не съм убедена, че инсеминацията е решение в моя случай. При мен се стига до зачеване. Проблемът е, че не знам кога е овулацията (тестовете ми за овулация са вечно положителни) и дали изобщо имам овулация. И тъй като не видях каква точно е връзката между ПКЯ и инсеминация, реших да подмина предложението.

# 374
  • Мнения: 237
Ако ти следят овулацията, няма как да я пропуснат. Да не говорим, че могат да ти таймират овулацията.

И на мен едно АГ ми предложи инсеминация и повече не се върнах при нея. Реших до последно да удържам фронта, защото не съм убедена, че инсеминацията е решение в моя случай. При мен се стига до зачеване. Проблемът е, че не знам кога е овулацията (тестовете ми за овулация са вечно положителни) и дали изобщо имам овулация. И тъй като не видях каква точно е връзката между ПКЯ и инсеминация, реших да подмина предложението.


За засичане на овулация при поликистозни яйчници е най-добре фоликуметрия-на 9, 13 и 17ден от Мц.
Тестовете за нас жените с ПКСЯ са недостоверни тъй като при поликистоза ЛН е завишен и няма как да засечем с твх овулация.
Хубаво е и да се проследяват женските хормони-на 3ден от МЦ евентуално ако нещо не е наред да се вземат мерки.
Аз от 4м вземам фолиева киселина, препоръчвам

Общи условия

Активация на акаунт