Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 267
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 120
Разбира се Simple Smile Ето ги стойностите как бяха при мен

# 631
  • Мнения: X
Здравейте мили момичета. Нова сьм вьв вашата дискусия и се надявам за помощ сьс сьвет. Питам за моя близка, която е малко отчаяна в момента. Може ли да ми помогнете сьс сьвет за специалист в София ( без доктор Калчев и Сигридов) , който да е наясно с Поликистозни яйчници и нередовен цикьл. Момичето има АМХ 17 , на 39 г, а ЛХ е 7.2 , а фсх 6.8.  Имаше мисед след ЗЕТ на ЕЦ преди три месеца, но от тогава няма и цикьл и доминантен фоликул. Кой специалист би и помогнал в София да нормализира цикьла и свали АМХ? Няма ИР и тестостерон в норма. Много ви благодаря.

# 632
  • Мнения: 3
И аз моля за  мнения за добър  АГ специалист СПКЯ в София ,от който сте доволни.
Бих искала преглед с ехограф .Уточнявам ,че не целя забременяване.
А ако е АГ и ендрокринолог ще е прекрасно.
Ще съм благодарна на повече мнения .

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 19:01 от alessita

# 633
  • Мнения: 5 060
Препоръчвам д-р Корсачки Simple Smile

# 634
  • Мнения: 8
Здравейте! Извинявай се, ако въпросът ми не е за тук и ако може да ме пренасочите къде да питам.
Родих преди 6 месеца, като преди това съм била с нередовен цикъл, нисък прогестерон и поликистозни яйчници. Ппдъсържах цикъла с противозачатъчни. След раждането пак не ми идваше над 3 месеца (кърмих само 20 дена) и след преглед пак ми предписаха Дуфастон за предизвикване. След това пак не ми идваше над месец и реших пак да го предизвикам с Дуфастон. Въпроса е мога ли пак да почна противозачатъчни, защото е ясно, че цикъла ми няма да се регулира...?

# 635
  • Мнения: 3 010
Според мен е хубаво да питаш лекаря си, най-лесно е да минеш на противозачатъчни, но не трябва сама да си предписваш.

# 636
  • Мнения: 703
Здравейте,

Ендокринолога ми изписа ГЛЮКОФАЖ таблетки 500 мг 2x1 tab на ден.
Каза,че е много малка доза и щяло да ми помогне за по-добър инсулин,но ме е малко стрaх да ги почна.
Нямам наднормено тегло -  49кг 1,65
Последно кръвната ми захар на гладно преди месец беше 5,39.
Някой пил ли е такава доза и дали е ок

# 637
  • Мнения: 5 060
Пия по 1000 мг. на хранене, нямам оплаквания, общо 2000 за деня (не закусвам). Метформинът не е хапче за отслабване, просто много жени с инсулинова резистентност страдаме и от затлъстяване поради особеността на състоянието. Ако високият инсулин е причината за поликистозата (приемам, че имате такава, щом пишете в темата),  това е по-правилният начин за борба с кистите, отколкото противозачатъчните. Борите се с първоизточника на проблема, не със следствието от него (кистите).

# 638
  • Мнения: 703
Пия по 1000 мг. на хранене, нямам оплаквания, общо 2000 за деня (не закусвам). Метформинът не е хапче за отслабване, просто много жени с инсулинова резистентност страдаме и от затлъстяване поради особеността на състоянието. Ако високият инсулин е причината за поликистозата (приемам, че имате такава, щом пишете в темата),  това е по-правилният начин за борба с кистите, отколкото противозачатъчните. Борите се с първоизточника на проблема, не със следствието от него (кистите).

Инсулина на гладно ми беше 9,8 преди месец и половина, и скачаше на 56 на 1час
Минах на режим на хранене и мисля да отида тези дни да си пусна пак КЗ и Инсулин на гладно да видя дали се е повлиял.Ако не е ще почна хапчетата.

# 639
  • Мнения: 5 060
Инсулинът ви е бил високичък на гладно. Знам каква е референтната стойност, но на здравите хора им е 5-6 по новите разбирания на ендокринолозите. На 120 мин. колко е? Захарта също е хубаво да е под 5.  По принцип не е нещо, което не може да се коригира с нисковъглехидратно хранене. Метформинът се отразява и много добре на яйцеклетките, може и затова да ви го е предписал лекар, ако сте му казали, че целите бременност. Все пак високият инсулин ги уврежда.

# 640
  • Мнения: 703
Инсулинът ви е бил високичък на гладно. Знам каква е референтната стойност, но на здравите хора им е 5-6 по новите разбирания на ендокринолозите. На 120 мин. колко е? Захарта също е хубаво да е под 5.  По принцип не е нещо, което не може да се коригира с нисковъглехидратно хранене. Метформинът се отразява и много добре на яйцеклетките, може и затова да ви го е предписал лекар, ако сте му казали, че целите бременност. Все пак високият инсулин ги уврежда.

Това ми беше резултата преди диетата преди около 2 месеца

# 641
  • Мнения: 5 060
LH и FSH съотношението е много добро. При инсулина има леко отклонение - както казах на гладно е леко висок, третата стойност пък трябва да е близка до първата. Стойностите не са ви високи, затова и ендокринологът ви е предписал ниска доза. Проблемът е, че понякога и да е нисък инсулинът на гладно, на втората и третата стойност лъсва истината. Аз съм такъв пример с инсулин на гладно от 5 и 80 на втори час. Това го пиша, защото дори и да се изследвате след режим, сигурно ще пуснете само на гладно. То натоварването с глюкоза така или иначе не е хубаво да се прави по-често от на шест месеца. Изборът е ваш, разбира се, аз бих се консултирала с ендокринолог.

# 642
  • Мнения: 703
LH и FSH съотношението е много добро. При инсулина има леко отклонение - както казах на гладно е леко висок, третата стойност пък трябва да е близка до първата. Стойностите не са ви високи, затова и ендокринологът ви е предписал ниска доза. Проблемът е, че понякога и да е нисък инсулинът на гладно, на втората и третата стойност лъсва истината. Аз съм такъв пример с инсулин на гладно от 5 и 80 на втори час. Това го пиша, защото дори и да се изследвате след режим, сигурно ще пуснете само на гладно. То натоварването с глюкоза така или иначе не е хубаво да се прави по-често от на шест месеца. Изборът е ваш, разбира се, аз бих се консултирала с ендокринолог.

На вас предписаха ли ви такъв препарат заради високия инсулин на 1 и 2 час?
Аз бях на ендокринолог преди около 20 ден и ми предписа хапчетата точно заради инсулина.

# 643
  • Мнения: 5 060
О, да, да. Аз съм на метформин също, само че с търговското име Метфогама. Пия по 1000 мг на всяко хранене - обяд и вечеря. Събира ми се по 2000 мг на ден. Но моите стойности са много по-лоши от вашите. Само на първия час е в норма. След това скача много, а на 120 мин е по-висок от 60-та минута. Ендокриноложката ми знаеше, че ще се окажа с такива резултати още като ме вида и разбра симптомите ми - цикъл на 50 дни, падаща, мазна коса, пъпки по лицето, много килограми. Аз съм класически случай.

# 644
  • Мнения: 703
О, да, да. Аз съм на метформин също, само че с търговското име Метфогама. Пия по 1000 мг на всяко хранене - обяд и вечеря. Събира ми се по 2000 мг на ден. Но моите стойности са много по-лоши от вашите. Само на първия час е в норма. След това скача много, а на 120 мин е по-висок от 60-та минута. Ендокриноложката ми знаеше, че ще се окажа с такива резултати още като ме вида и разбра симптомите ми - цикъл на 50 дни, падаща, мазна коса, пъпки по лицето, много килограми. Аз съм класически случай.
А с цялата доза ли се започва или постепенно?

Общи условия

Активация на акаунт