Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 116
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 46
Моя цикъл е нередовен (40-60 дни в повечето случай), но последните пъти имам болки при овулация. Почти същите, като при менструация, но пък така поне знам кога приблизително ще ми дойде.
Смятам скоро да ходя на профилактичен преглед да видя как са нещата със ПКЯ, тъй като след последния преглед преди година спрях противозачатъчните. Може ли да ми кажете и какви хормони да си пусна, че последната ми гинеколожка не пожела да го направи?

# 181
  • Мнения: 7 560
Женски полови хормони (има ги в пакет в Цибалаб, Рамус и тн) + тестостерон, 4-андростендион, Дхеас, 17ОН прогестерон.

# 182
  • Мнения: 636
Днес реших да си измеря БТ след вчерашните болки от О.-36.8 е.Може ли да не се в спукал тоя фоликул въпреки че мнофо ме боля вчера?Днес мястото пак ме наболява леко😒

# 183
  • Мнения: 46
Женски полови хормони (има ги в пакет в Цибалаб, Рамус и тн) + тестостерон, 4-андростендион, Дхеас, 17ОН прогестерон.
За женските полови хормони знам, че се пускат на 2-5ти ден от цикъла (ако не се бъркам), аз ще ги пусна на 8ми ден, просто нямам друг избор. За прогестерона някъде бях чела, че се пуска след 20ти ден, дали е така? Да знам има ли смисъл да пускам и него сега.

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Да, половите хормони се пускат на 3-5 ден от цикъла. Ако си от София - има лаборатории, които работят и събота и неделя.
Ако пък точно на този цикъл не можеш да си пуснеш хормоните в тези дни, аз бих изчакала следващия цикъл.
Просто ако ги пуснеш на 8-ми ден, едва ли ще са достоверни.
Прогестерон се пуска една седмица след доказана овулация. Затова казват на 21-ви ден (сметнато е за 28 дневен цикъл).

# 185
  • Мнения: 46
Да, половите хормони се пускат на 3-5 ден от цикъла. Ако си от София - има лаборатории, които работят и събота и неделя.
Ако пък точно на този цикъл не можеш да си пуснеш хормоните в тези дни, аз бих изчакала следващия цикъл.
Просто ако ги пуснеш на 8-ми ден, едва ли ще са достоверни.
Прогестерон се пуска една седмица след доказана овулация. Затова казват на 21-ви ден (сметнато е за 28 дневен цикъл).
Там е проблема, че съм в България за 10 дни, а днес ми е 7ми ден от цикъла. Супер нередовен ми е и беше късмет, че ми дойде преди да се прибера, за да мога да отида на профилактичен. Ще ги пусна утре, пък каквото стане. Лятото ще идвам за повече време и ще ги пусна в дните, в които трябва.
Много благодаря за бързия отговор!

# 186
  • Мнения: 7 560
Абсолютно безсмислено е да ги пускаш на 8 ден. В чужбина, където си, няма ли гинеколози и лаборатории? Просто ги пусни там.

# 187
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Понякога в чужбина не можеш сам да си пуснеш изследвания. Трябва да са назначени от лекар. А лекарят може да сметне, че не е нужно. Зависи и от чужбината.

И аз мисля, че само ще си дадеш парите за тези изследвания, ако ги пуснеш на 8-ми ден.

# 188
  • Мнения: 46
Понякога в чужбина не можеш сам да си пуснеш изследвания. Трябва да са назначени от лекар. А лекарят може да сметне, че не е нужно. Зависи и от чужбината.

И аз мисля, че само ще си дадеш парите за тези изследвания, ако ги пуснеш на 8-ми ден.
Точно за това исках да ги пусна тук. Там е много трудно, трябва да имаш по-сериозен проблем за да ти ги назначат. Ще ви послушам и няма да ги пускам сега, ще чакам до лятото.
Благодаря ви момичета!

# 189
  • Мнения: 121
Няма проблем ,че е 8ми ден , пускайте смело . Всеки лекар знае как да разчете резултати по всяко време на цикъла .

# 190
  • Мнения: 3 010
Здравейте, от днес съм на иногинол - замених инофолика с него. От предния медикамент приемах по 2 на ден, но виждам, че на опаковката на иногинола пише по 1 таблетка. Какъв е вашият опит?

# 191
  • Мнения: 9
Здравейте .
И аз съм с поликистоза.
На мен много положително ми влияе инофолик, опитах няколко месеца с иногинол,  но пак ми стана нередовен цикъла и се завръщам към инофолика..
Много съм доволна от него!
Преди цикъла ми беше много нередовен с инофолик се оправи.
Имах и доста наднормени килограми , но свалих 13кг и забелязвам,  че космите (които попринцип ми растяха бързо заради поликистозата ) сега растат много по - бавно , може би заради силовите тренировки.
Акнето си го имам и ми е доста преди цикъл. ..
Никога не съм пила противозачатъчни за поликистозата,  само дуфастон един път заради закъснение от 2 месеца. И след това започнах инофолик..

# 192
  • Стара Загора
  • Мнения: 171
Здравейте, кой точно Инофолик пиете- сашета или комби? Simple Smile След колко време употреба забелязахте положителните промени?

# 193
  • Мнения: 9
Сашета си пия..
След месец имах промени и изместване на цикъла.. малко ме е яд , че го замених за иногинол и пак ми се забави цикъла , но съм взела и го започвам пак.
Едно сутрин на гладно и едно вечер преди лягане.

# 194
  • Мнения: 7 560
Инофолик и Иногинол са с еднакъв състав (инозитол и фолиева киселина). Само че едното е на прах, а другото е на таблетка. Даже Иногинол има няколко допълнителни съставки. Няма как да действат по различен начин.

Общи условия

Активация на акаунт