Случи ми се нещо странно XX

  • 59 672
  • 703
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 626
Има си причина да има толкова много религии. И тя не е че има много божества, много пътища към тях, или че няма една единствена истина.
Има духовна битка в която има две замесени страни. Едната си служи само и единствено с инструментите на любовта, истината, коректността и  чистотата. Другата сила обаче няма такива ограничения  и е безскруполна- тя си служи с всичко възможно, и особено с лъжи, измами и фалшификации.
Не е примитивно да си разучил как стоят нещата в духовния свят, да си намерил Истината, да си я оценил и да си разбрал, че друго вярно нещо, освен нея, на този свят няма. Това е прогрес, това е измъкване от блатото на фалшификацийте, а не ограниченост. Да намериш Истината е свобода, и то истинска.

Силите на злото си имат неограничен набор от техники и действия, включително създаването на множество фалшиви религии, разни уж духовни течения, те са създателите на окултизма, астрологията, ню ейджа, езотеризма, теософията, индо-религийте, на цялата идея за прераждането, кармата и прочие. Колкото повече се нароят подобни учения - толкова по-добре! Толкова по-трудно става да се ориентираш кое е правилно и кое не, и къде въобще е Истината. Планът наистина е гениален и работи отлично!
 
Голяма част от тук написаните “странни“ неща, идват от същата фабрика на фалшификати.
Това е мое мнение и не задължам никого с него. Но както тук свободно се изказват мнения относно индо-религийте и има търпимост към тях, така ще има и мнения изказани и от християни, като се надявам на същата търпимост. Квалификации като “ограничени“ и “примитивни“ са меко казано неуместни и говорят много за изказващия ги.

# 616
  • Мнения: 1 918
Как можеш да докажеш твърденията си ? Ето, аз съм объркана и искам доказателство. Твърдиш прекалено категорично неща, които няма как да знаеш. Нямам нищо против това да е твоята истина - всеки е свободен да вярва в каквото си поиска, ако ще и в Дядо Коледа да е. Квалификациите за ограниченост вероятно са провокирани от категоричността ти. Това, че ние мислим по друг начин и имаме други виждания за живота не значи, че сме подвластни на злото.
Моля, дай ни пример и ни убеди, че мнението ти е меродавно. Не го казвам със заяждане, напротив Heart

# 617
  • Мнения: 5 846
И аз не вярвам в прераждането. Каквото и да кажа, разбира се, няма как да докажа тезата си😁
Мислех си друго: и най-малката, най-миниатюрната мушица притежава инстинкт за самосъхранение и да запази живота си на всяка цена. Как едно такова същество знае, че поне ли във водата, ще умре, и бяга в неистово отчаяние. Не съм виждала мушица да бяга в такава паника.
За мен Вселената е жив организъм. И в момента, в който човечеството започне да се държи като вирус, ще бъде изхвърлено от системата, или преобразувано.

# 618
  • Мнения: 626
Как можеш да докажеш твърденията си ? Ето, аз съм объркана и искам доказателство. Твърдиш прекалено категорично неща, които няма как да знаеш. Нямам нищо против това да е твоята истина - всеки е свободен да вярва в каквото си поиска, ако ще и в Дядо Коледа да е. Квалификациите за ограниченост вероятно са провокирани от категоричността ти. Това, че ние мислим по друг начин и имаме други виждания за живота не значи, че сме подвластни на злото.
Моля, дай ни пример и ни убеди, че мнението ти е меродавно. Не го казвам със заяждане, напротив Heart

Разбирам те добре! Purple Heart

Бих казала следното - това не са мои твърдения, това е твърдение на християнството. Това вскючва всички църкви и деноминации, разминаване в тяхното  мнение по тези въпроси няма. Ако аз ги твърдя тези неща категорично, същото ще направят и всички милиони християни по света, ако ги попиташ за тези неща.  Защо? Защото това не  е моята или тяхната истина, а това е истината, която е открита в Божието Слово, а аз вярвам в нея.
Категоричността идва от знанието, което имат християните, а не защото са ограничени или фанатици. Когато си открил, че небето е синьо, ти ще го твърдиш, независимо, че другите ти казват, че е зелено.
Второ - доказателствата са на една ръка разстояние от теб, те са в Библията. Ти имаш избора  да решиш  дали
 да започнеш да изучаваш какво казва Библията или не. Дали ще намериш доказателства или не зависи от теб, твоите усилия и нагласи, търпение и дори готовност за битка. За теб самата също има битка в духовния свят. И ние си имаме нашите битки, в които трябва да вземем участие. Битката за намиране на истината сигурно е най-важната на този свят!
Аз нямам как да ти предам моят духовен опит и няма как да разбереш какво и защо ме прави уверена в нещата, които казвам. Но ако искаш да разбереш нещо повече - виж, изледвай какво казва християнството за тези неща. Виж неговата гледна точка. Прочети Библията и виж какъв е плана на Бог за човек и въобще включва ли той прераждане или не.
Ако има прераждане то...нито Христос е идвал на земята, нито Той е Бог, нито е умрял на кръста, дори и не съществува. Тогава и цялата Библия ще е лъжа от първата корица до последната, а всички, които са дръзнали да повярват на тази лъжа са глупаци, напразно са умирали мъчениците на кладите, напразно е цялата вяра и упование в Бога, напразни са молитвите, напразни са променените животи в името на Христа.  Защото прераждането отрича абсолюютно всичко - то плюе в лицето на Христос и му казва, че Той въобще не е нужен на човечеството. Това е истината.  
А ти умна млада жена, чета те в други теми и ми правиш добро впечатление. Purple Heart Приеми, че думите ми са пълни със загриженост към теб, не те карам нищо на сила.
Но си направи една услуга  - търси! Не се доверявай на чувства, интуиции и вътрешни подтици. Посвети малко време за християнството, и ако не то хареса, добре!

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 22:57 от Morning Star ✩

# 619
  • Там където
  • Мнения: 805
Kaya, пусни си Гробище за домашни любимци! Гледах го, добре е направен, почти както е в Книгата и както си го представях. Ето и Стивън Кинг може да поканим в темата, точно на мястото ще си е човека Simple Smile

Прочетох аз "Невидими нощни гости" и макар тази книга да е едно етнографско проучванне, което цели просто обобщаване и изрично потвърждаване, че това са митове и легенди на неуки и необразовани хора Simple Smile, ми направи впечатление, че в много и различни райони се споменава наблюдение на призрачна сватба.... Дали някои места не са просото портал към други светове и някои хора просто да виждат сватба в друго време? Едно време единстевено сватбите са били забавление и поради големия брой хора, във всяко село всяка неделя е имало поне 1 сватба...

# 620
  • София
  • Мнения: 9 866
А аз не можах да изтегля книгата. Sad Гугъл ми изиска да дам достъп на сайта, от който е книгата да прави разни неща на компютъра и аз отказах, защото съм на служебния комп и ме е страх да не направя фал. Затова и не ми позволи да изтегля книгата.

# 621
  • Мнения: 1 895
Аз я изтеглих на телефона, още не съм я дочела. Може би според мен някои райони са 'запазили повече връзката си с природата'. В миналото дали заради митовете хората били по склонни да вярват и са преувеличавали или наистина са се случвали не знам. Но забелязвам че подобни случки се случват предимно в по забравените села.
В моето село се говореше за дух на бабичка обикаляща с каруца. Баба и Дядо ми казваха че са глупости и духове няма, дали защото не са виждали или аз бях (и все още съм) паника и не са искали да ме плашат. В съседното село пък и там се говореше за нощна сватба и светлини покрай реката.

# 622
  • Мнения: 8 578
На няколко пъти срещам регресия във форума. За какво става дума?

# 623
  • Sofia
  • Мнения: 26 703
Регресия е връщане на спомени за сегашен или минал/и живот/и  чрез хипноза,медитация или други техники ...доколкото знам Thinking

Последна редакция: сб, 31 авг 2019, 12:42 от Doli

# 624
  • София
  • Мнения: 929
Аз също подкрепям мнението на Morning star. И имам няколко въпроса относно прераждането и вярванията на повечето пишещи в темата:
1. Как хем след смъртта на някой душата му се преражда в следващо живо същество, хем ако е на починал ваш близък усещате присъствието му, чувате стъпки  в стаята и прочее? Не трябва ли веднага след смъртта си да се прероди?
2. Как точно прераждането се осъществява, след като душата на починалия трябва да се прероди в друго ЖИВО същество? Нали след като е живо, значи си има вече душа?

# 625
  • Мнения: 8 864
Защо пък да се преражда веднага? Няма причина да има срок за прераждането.

Прераждането осигурява запазване в някаква форма на това, което е важно от някоя личност. 
Преражда се носителят на информацията за теб. Това е съзнанието ти.

# 626
  • Мнения: 102
Аз също подкрепям мнението на Morning star. И имам няколко въпроса относно прераждането и вярванията на повечето пишещи в темата:
1. Как хем след смъртта на някой душата му се преражда в следващо живо същество, хем ако е на починал ваш близък усещате присъствието му, чувате стъпки  в стаята и прочее? Не трябва ли веднага след смъртта си да се прероди?
2. Как точно прераждането се осъществява, след като душата на починалия трябва да се прероди в друго ЖИВО същество? Нали след като е живо, значи си има вече душа?

Човек не се преражда на секундата след като умре. Има някакъв период, преди това, в който душата е без тяло.
Живото същество се зачева и най- вероятно при раждането се сдобива с душа, преродената душа. Така си го обяснявам аз, най- просто казано.

# 627
  • Мнения: 32
За призрачните сватби, дядото на един близък приятел е виждал не веднъж. Били често срещано явление в между-селищните пространства. Хората там забелязали, че тия духове много се плашат от огън и е достатъчно да запалиш запалка и всичко изчезва.
Ще се изненадате какви ритуали си имат хората по някой села да се предпазват от съществата на нощта. Нямат идея какви са тия сили, но с практиката са видели какво работи срещу тях. Някой ги наричат самодиви, други просто плашещи духове, който крадат енергия като уплашат някого. В библията им викат бесове.

# 628
  • Мнения: 15 488
Добре, де, как някои отричат прераждането, а вярват в ад и рай, наказания, второ пришествие, което на мен ми прилича на зомби апокалипсис - ще станат мъртвите и ще ходят, възнаградени за добрите си дела. Е, това какво е. Не е ли форма на прераждане. Душата се връща в тяло. Ха. Или само кокалите ще щъкат насам натам, заради добрината си приживе. А мерси. И нали Бог е любов и обича чедата си, какви са тия наказания, суровости, съдилища, чистилища. Аз съм християнка(по възпитание), и вярвам, че има висша сила, но не вярвам в книга написана и съчинявана от хора, втълпили си, че говорят чрез устата и пишат чрез ръката на Бог.

# 629
  • Мнения: 983
Добре, де, как някои отричат прераждането, а вярват в ад и рай, наказания, второ пришествие, което на мен ми прилича на зомби апокалипсис - ще станат мъртвите и ще ходят, възнаградени за добрите си дела. Е, това какво е. Не е ли форма на прераждане. Душата се връща в тяло. Ха. Или само кокалите ще щъкат насам натам, заради добрината си приживе. А мерси. И нали Бог е любов и обича чедата си, какви са тия наказания, суровости, съдилища, чистилища. Аз съм християнка(по възпитание), и вярвам, че има висша сила, но не вярвам в книга написана и съчинявана от хора, втълпили си, че говорят чрез устата и пишат чрез ръката на Бог.
Напълно съм съгласна с теб и мнението ти аз също съм християнка,но не вярвам във всяка дума на библията.
После ще пиша повече,че тука едно малко "дяволче" е решило да ме остави без нос и очи.

Общи условия

Активация на акаунт