Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 25 837
  • 730
  •   1
Отговори
# 495
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
пипи, тиквата готово пюре ли даде или ти го направи?  Питам те, понеже покрай моите тиквени истории вече четвърти ден, мога да кажа, че най-вкусно от купените пюренца е това на ХИП - Първата тиква на бебето. Отначало му дадох само Тиква на ХИП и голямо мръщене падна, а като я опитах аз - на нищо не приличаше. Тази е вкусна, затова те съветвам да вземеш от нея.

# 496
  • Мнения: 686
Не е ли рано за жълтък?
Имате ли таблица, по която се водите за реда на храните?
Не не е рано започнах с 1/4жълтък и после половинка, педиатърката ни каза така.

# 497
  • Мнения: 775
НефертитиЯ, готова тиква беше, на гербер. Иначе имам и първата тиква на бебето на хип, бях взимала, когато пробвах пюрета преди време. Чудя се сега да пробвам ли утре пак тиква или да дам картоф. Педиатърката ми каза да започна картоф и да слагам от неговото мляко. Днес като се намръщи на тиквата му сложих малко негово мляко и нищо, пак така си се мръщеше:( а хип има две тикви така ли?

# 498
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Ами да, явно са две тикви. Първата, която имах, бях вземала преди време да имам, ей така, за всеки случай - пишеше за над 4 месеца. Сега като отидох да избирам пюренца след неуспешния ми опит с тиквичката у дома, видях, че има няколко вида "Първият зеленчук или плод на бебето" на ХИП.  Утре ще дам тиква на Гербер, тъй като купих няколко вида за да пробва и да знам коя марка да вземам за напред.
   Rv218, аз обмислям също такъв уред за варене и пасиране на храната. Мисля, че ще е голямо улеснение, стига детето да харесва домашните пюренца, че като видях как се "зарадва" на тиквичката ми...Наистина е по-добрият вариант да се дават зеленчуци, варени на пара, а не просто сварени - запазват се полезните вещества, а и на вкус храната е доста по-приятна.

# 499
  • Мнения: 686
Охх мамчета да ви се плача утре ще ходим до педиатърката да вземат кръв на малките от пръсчето, трябвало и някакви торбички да им лепя за урина, били профилактични изследвания които били задължителни за 6 месец. На вас казва ли ли са ви? Честно да ви кажа никога не ме е било страх, а сега направо умирам, като знам и как ще реват лелееее треперя.... 🙁🙁🙁😢😢😢

# 500
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Наталия, аз също зная, че на шестия месец има профилактични изследвания и се дава кръв и урина, като урината е хубаво да се занесе максимум час след като е взета. През шестия месец се ходи и на ехография на вътрешните органи.
   Успех утре и дано всичко мине бързо и безболезнено!

# 501
  • Мнения: 228
Охх мамчета да ви се плача утре ще ходим до педиатърката да вземат кръв на малките от пръсчето, трябвало и някакви торбички да им лепя за урина, били профилактични изследвания които били задължителни за 6 месец. На вас казва ли ли са ви? Честно да ви кажа никога не ме е било страх, а сега направо умирам, като знам и как ще реват лелееее треперя.... 🙁🙁🙁😢😢😢
Не се притеснявай за взимането на кръв, вече го правят безболезнено и децата нищо не разбират, на нас ни взимаха кръв на 15 тия ден заради жълтеницата еми нищо не разбра.

# 502
  • Мнения: 844
Наталия, как мина? Как са бебчовците и мина ли обрива, какво се оказа?

# 503
  • Sofia
  • Мнения: 340
Здравейте, не съм много активна, че оправяме първокласника. Леле лудница Simple Smile
За пюретата домашни не иска, от купените хапва по малко на ДМ био. Плодовите са голяма мъка.
На Калин се наложи да му вземат няколко пъти кръв веднъж от вена веднъж от пръста. Голяма мъка беше. Дано леко да минава при вас!

# 504
  • Мнения: 68
Ние пък само домашни пюрета ядем. Ходихме за три дни на почивка и реших да й дам купешко, едва едва хапна. Аз да ви питам какво им давате да хапват? До сега съм заместила обедното хранене със зеленчукови пюрета (картоф, морков, тиквичка, пащърнак, тиква). Педи каза за следобяд да давам оризова каша, която бая й се мръщим. Какво друго да давам, на пет месеца и половина сме?

# 505
  • Мнения: 36
Ние пък само домашни пюрета ядем. Ходихме за три дни на почивка и реших да й дам купешко, едва едва хапна. Аз да ви питам какво им давате да хапват? До сега съм заместила обедното хранене със зеленчукови пюрета (картоф, морков, тиквичка, пащърнак, тиква). Педи каза за следобяд да давам оризова каша, която бая й се мръщим. Какво друго да давам, на пет месеца и половина сме?
Може да започнете да въвеждате и плодови и да добавяте към кашата. И ние сме заместили обяда само, днес започнах и плодови по малко и след 2 седмици мисля да заместя СЗ с каша+плодово пюре

# 506
  • Мнения: 68
А какви други зеленчуци мога да дам? А по колко пъти се храните? Нашите хранения са общо пет- 8:30, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00. Иска ми се това в 18:00 да го махнем, дори и педи каза така, но не знам как..

# 507
  • Мнения: 218
А какви други зеленчуци мога да дам? А по колко пъти се храните? Нашите хранения са общо пет- 8:30, 12:00, 15:00, 18:00, 21:00. Иска ми се това в 18:00 да го махнем, дори и педи каза така, но не знам как..
Опитайте се да ги направите 8.30, 12.30, 16.30, 21ч

# 508
  • Мнения: 686
Минахме вземаха им кръв, резултатите им били завишени. Трябвало да ходя до Плевен при някаква лекарка да ни изпишела други млека. Охх писна ми да обикалям по болници,не могат да открият от какво е алергията му. Моя позната ми каза че можело от картофа да е понеже нейното дете било също с такава алергия.

# 509
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
   Добре, де, аз пак съм учудена защо нашата педиатърка каза все още да го храня по шест пъти на ден?! Вече е на 5 месеца и половина. На обяд хапва малко пюре, още не съм заместила обедното хранене. От известно време яде доста по-малко като количество за целия ден. Млякото му е 750мл максимум. Вижда ми се малко, но не плаче да е гладен, редовно не си изяжда дозата...Просто се учудвам, че на вас ви казват да намалите храненията на четири, а аз още карам на шест. Колкото лекари явно, толкова и мнения.
   Наталия, моя позната ходи в София при алерголог, който се водел най-добрия в България, но не се сещам за името му. Може би, ако го прочета, ще се сетя(мисля, че фамилията започваше с "Т"). Откри на детенцето някаква много рядка алергия и е много доволна. Ще я питам, когато я видя, за името му, а ти ще си прецениш дали да му се довериш.

Общи условия

Активация на акаунт