Операция на щитовидна жлеза -17

  • 36 242
  • 762
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 142
Моята операция беше на 20 януари.Много е внимателен.
Много благодаря!

# 376
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хора, много ли боли след операция Confounded
Направо съм се ужасила, а и моята наближава.
Колко боли?
Ще имам и тръба в гърлото, и дренажи. Не ми се мисли като ги махат тези дренажи. Тръбата се надявам изобщо да не я виждам нито преди, нито след процедурата Cold SweatCold SweatCold Sweat

Не виждаш тръбата, после чувството е, че си настинала и те наболява гърло.
Аз на втория ден отказвах обезболяващите, нямах нужда.

# 377
  • София
  • Мнения: 142
Хора, много ли боли след операция Confounded
Направо съм се ужасила, а и моята наближава.
Колко боли?
Ще имам и тръба в гърлото, и дренажи. Не ми се мисли като ги махат тези дренажи. Тръбата се надявам изобщо да не я виждам нито преди, нито след процедурата Cold SweatCold SweatCold Sweat
Има тръба, която не виждате. По думи на хората, които бяха оперирани там боли в рамките на нормалното.
Мен, например от болката не ме е страх, а ме е страх само от това всичко да е наред с гласа ми и самата мен (да се събудя).
Всички си ходеха, говореха и бяха в настроение в отделението.

# 378
  • Мнения: 117
Хора, много ли боли след операция Confounded
Направо съм се ужасила, а и моята наближава.
Колко боли?
Ще имам и тръба в гърлото, и дренажи. Не ми се мисли като ги махат тези дренажи. Тръбата се надявам изобщо да не я виждам нито преди, нито след процедурата Cold SweatCold SweatCold Sweat

Спокойно, няма да разбереш, че си имала тръба. А дренажът няма.ккво да те притеснява. На мен ми пречеше доста,.но облекчението е голямо като го махнат на следващия ден. Нищо не се усеща.
Моят съвет е да не мислите всичките тези неща, за тях има доктори. Малко повече позитивизъм и спокойствие и всичко минава бързо Simple Smile

# 379
  • Мнения: 155
Здравейте на всички. Идвам, така да се каже, от "съседна" тема. Знам, че няма много какво да допринеса тук, но просто имам нужда да споделя.
И така преди 7 месеца ми правиха операция на изкривена носна преграда и атрофирала лигавица в Турция. Сама отидох, сама бях на операцията и после 10 дена докато ми махнат лонгета, тампони и конци пак сама. Възстановяването поне при мен беше и е много трудно и бавно, уникални отоци с месеци, изтръпналост, болки в костта. Носът все още ми е безчувствен, а как болеше не питайте.

Пиша тук защото на съпруга ми преди 10 дни му оперираха щитовидната жлеза. Такъв ужас не съм изпитала нито веднъж докато се оперирах и възстановявах от ринопластиката. Докато той беше в болницата, ме завладя ужасяваща паника, свалих сигурно 4 кг за няколко дни  повръщане, задух, много съм уплашена.
На вторият ден след операцията той беше вече добре и даже сега му се карам, че се държи все едно не е опериран.
След като попаднах на тази тема, малко се поуспокоих, но все още има доста неща, които ме притесняват.
Вчера например като че ли се появи малък оток в горната част на шефа, утре сутрин ще го водя пак при лекаря, който го оперира в майчин дом. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Днес сестрата в отделението каза, че се случвало и можело да му направят аспирация? Какво представлява?  Възможно ли е да се е получило защото той много не се държи като опериран, в смисъл ядеше си твърда храна веднага, люто, пуши от време навреме. Чак се притеснявам, че с моята паника и вторачване ще го подлудя и него, опитвам се са се държа нормално, но ми е трудно.
Откриха му възела  от 2,5 см съвсем случайно, при профилактичен преглед, нямаше никакви оплаквания за разлика от мен, която все ми има нещо - я съм все уморена и сънлива, я отпаднала, я сърцебиене, но досега поне не са ми открили проблем с щитовидната. Исках да кажа, че профилактиката е най-доброто нещо.

И така за няколко дни от ехографията го срязаха, махнаха по-голямата част от железата, двама лекари казаха, че по-добре големите възли трябва да се оперират защото могат да попречат на гълтането, дишането, не помня вече какво чух.

На всички, на които им предстои операция - дръжте се, ще заспите и после всичко ще бъде наред. Разбира се всеки понася упойката различно, аз се скъсах да повръщам дни на ред. Но и това отминава.

Специално на Глухарче - бързо възстановяване на гласа и безкрайно благодаря за информацията, която споделяш.

Дано не стана много объркано.

# 380
  • Мнения: 894
Нормално е да има оток около мястото на разреза, не се притеснявайте (той явно не се) 🙂

# 381
  • Варна
  • Мнения: 10 493
snejna остави човечеца на мира да се възстанови на спокойствие Joy
Разбираме, че се притесняваш, но поеми дълбоко въздух.
Да съвсем нормално е да има оток. Иначе преди слагаха дренаж, а сега май не слагат. Та този дренаж позволяваше да изтекат останалите неща из раната. Беше много неудобен обаче.
Иначе аспирацията е една машина, която изсмуква кръв по време на операция. Това го видях нагледно като ми шиха отвора от трахиостома. Оказа се, че нямат необходимата техника за упойка на такива като мен и ме шиха с местна упойка. Брррр.

# 382
  • Мнения: 350
snejna, аз, съм от късметлийте!  Много бързо се възстанових. Още същият ден пих кафе и пуших, а вечерта си ядох съвсем нормално. Не ме болеше кай знае колко, единствено имах дискомфорт при преглъщане. Не съм шита , а лепена, и разреза вече изобщо не личи. Така че щом съпругът ви се чувства добре-да прави каквото иска!

# 383
  • София
  • Мнения: 11 497
Аз питах доктора (доцент, извинете), който ще ме оперира. Каза, че ще имам и дренажи, и тръба. Поне за тръбата да си беше затраял, нали и без това уж няма да я видя.
Гледах в страницата му, че правел и лапароскопска такава операция, но не знам защо не ми я предложи като вариант. Ако разликата в цената е малка с обикновената, ще предпочета лапароскопска.
За шиенето - поне преди 10 години майка ми я бяха шили (същият лекар, същата болница). Дано поне това са заменили с лепене.
Добре, де, не мога ли просто да си поискам лепене? И без дренажи?

# 384
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз питах доктора (доцент, извинете), който ще ме оперира. Каза, че ще имам и дренажи, и тръба. Поне за тръбата да си беше затраял, нали и без това уж няма да я видя.
Гледах в страницата му, че правел и лапароскопска такава операция, но не знам защо не ми я предложи като вариант. Ако разликата в цената е малка с обикновената, ще предпочета лапароскопска.
За шиенето - поне преди 10 години майка ми я бяха шили (същият лекар, същата болница). Дано поне това са заменили с лепене.
Добре, де, не мога ли просто да си поискам лепене? И без дренажи?

Да го пита човек защо изобщо е решил да ти споделя такива работи, че да те хвърля в ужас.
Питай го, кажи, че цената не е проблем...
А какво му има на шева Rolling Eyes

# 385
  • София
  • Мнения: 11 497
Ами нали после иска махане тоз конец. Нов страх Joy
Естетически изобщо не ме интересува как ще изглежда.

# 386
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами нали после иска махане тоз конец. Нов страх Joy
Естетически изобщо не ме интересува как ще изглежда.


Няма страх, не боли. А и повечето вече ползват разградими конци.

# 387
  • Мнения: 155
Момичета, Вие сте страхотни, благодаря Ви, усмихнате ме, че толкова съм се спекла. 😬
На всички - ей така бързо да минава като на половинката и flora. 🙂
Ходи днес и шефът на отделението го е прегледал и казал, че всичко е нормално с подуването, Оххх.
Глухарче, местната упойка сега като се замисля не е мн. приятна защото човек е буден и чува, вижда всичко. Като при раждането ме шиха, мн гадно се чувствах, все едно съм на транжиране. 🙂
miamim, не бой се от тръбата, аз чак после разбрах защо освен носа и главата ме боли и гърлото 😂, не е страшно.
А конците пък са разградими според мен, бяха ми останали няколко в носа дето ми боцкаха, а сега ги няма, заминаха си. 🙂

# 388
  • София
  • Мнения: 142
Привет момичета!
Утре ми е операцията. Понеже не мога да тревожа домашните, минавам просто да напиша, че много ме е страх. Чак ще гръмна. Само аз ли съм такава бъзла.... 😁

# 389
  • София
  • Мнения: 11 497
Не си само ти. Мисли си, че утре минава, и край. Всичко ще бъде наред.
Аз ще си треперя до другия месец Grinning
После да споделиш Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт