Операция на щитовидна жлеза -17

  • 37 974
  • 762
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Интересува ме има линякой от вас да е регистриран в онкото в Пловдив и какви са ви мненията? Какви показатели поддържате на хормоните след операцията? Аз си направих регистрация като цялата процудура беше в оформяне на документация по кабинетите и накрая ме изпратиха в кабинет уши, нос и гърло/уж приендокринолог/, където лекарката ми хвърли един поглед на резултатите от изследванията / там ми пуснаха хормоните F3, F4, TSH и тиреоглобулин/ без да мипогледне операцията  или да направи външен оглед,взе да ми обяснява,че има кабинет в Първомай, където да отида да ме види на ехограф и тогава  да коментираме нещата иначе резултатите не са много добри. Изкоментира че не било правилно това частично отстраняване на жлезата при папиларен карцином, което правел Пандев. Ето ги и резултатите ми на хормоните-тиреоглобулина-10.83,/TSH-0.003/, F3-5.03/ F4-21.3/. Изпратих ги на професора, защото той ми каза да ги пусна след като минат два месеца от операцията, но все още нямам отговор от него.
Ако са минали само 2 месеца от операцията значи всичко е наред. Тиреоглобулина ще падне още, трябва му време. Да не говорим, че и наличната жлеза произвежда.
Аз съм от Варна и не знам дали ще ти помогна, но лично аз се следя само на частно и съм доволна. Пускам си изследванията отивам си при моя доктор и си ме преглежда. Спестявам си много обикаляне и нерви.
Имам приятелка, която се следи едновременно в онкото и при моя доктор на частно. Ами онези в онкото ѝ стопяват нервите през месец-два. Ту изследванията ѝ не са коректни, ту някой възел ще видят, който не знаят какъв е... и тя търчи и пак прави изследвания и прегледи. Направо ѝ се чудя как ѝ издържат нервите.

# 361
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако останалата част от жлезата е добре категорично настоявай да махнат само възела. Кога ще се появи злокачествен за съжаление не може да се предвиди и обяснението на въпросния доктор е тъпо. Дай пък да си махнем всички органи защото може би някой ден...
Аз съм с изцяло премахната жлеза, просто се наложи наистина. Пия си всяка сутрин хапчето и това е.

# 362
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета!
Искам да попитам, има ли опериран тук от д-р Георги Ганчев и бихте ли споделил мнения. Касае се за цялостно премахване на ЩЖ.
Благодаря!

# 363
  • Мнения: 894
Здравейте ! Много ще съм ви благодарна ако дадете негови контакти и ако мога до понеделник да свърша нещо , защото нямам много време. Въпроса ми е дали от както се оперирани имате проблеми с жлезата и дали приемате някакви медикаменти?
Как да нямаш много време, та това не е спешна операция, нито спешно състояние и ако някой хирург те спешава, е защото гледа да не те изпусне. Отиди при Сечанов в Панталеймон в Младост оперира сега, аргументите ти да не искаш да се маха цялата жлеза са съвсем уместни. Успех!

# 364
  • Мнения: 10
Здравейте,
ходих ноември месец при проф.Пандев.
Имам възел в десния лоб 28 x 16mm. Каза ми че съм за операция(по желание), ако искам да водя пълноценен начин на живот.Също така съм с Тиреоид на Хашимото.Препоръча ми да си пусна един туморен маркер - калцитонин.Пуснах го, резултатът беше нещо от сорта 0,0500...Също така за мое успокоение каза ако искам да направя повторна биопсия при проф.Христозов.Взех направление за хоспитализация за ТАБ.Личната лекарка звъння да ми запази час, вдигна мъж и се отнесе доста непрофесионално и грубо.Не знам дали беше професора или не.Разпитва само къде е правена биопсия.И защо проф.Пандев не е направил на място тогава.Или където е правена първата там да се ходи.И не ме приеха.Както и да е.
Тук съм за да попитам чували ли сте за д-р Николай Николов от Уни Хоспитал ?

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 17:25 от Fairy93

# 365
  • Мнения: 11 761
Вероятно е бил професор Христозов. Година се лекувах при него и колкото и да е добър диагностик - ами... не, мерси. Има и други отлични специалисти.

Обади се на доктор Николай Райков и си направи биопсията при него. Кажи му, че си ходила при проф. Пандев и е казал за твое успокоение да направиш още една биопсия. Познават се. Носи си всички изследвания. Няма да ти се наложи хоспитализация, но се заплаща всичко около 80 лв някъде. Питай пак за цената + материала за изследване. Биопсиите прави в МЦ Плюс. В деня на биопсията излиза резултата и в рамките на 4-5 часа ще мине всичко и ще имаш заключение.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Merelenda малка промяна има с биопсиите. Тъй като в лабораторията имат много работа и се наложи с Райков да направят график. Биопсиите ги прави в определен ден и в друг се получава резултата. За улеснение е възможно да го изпратят и по куриер.
Иначе той е моя доктор.

# 367
  • Мнения: 10
Вероятно е бил професор Христозов. Година се лекувах при него и колкото и да е добър диагностик - ами... не, мерси. Има и други отлични специалисти.

Обади се на доктор Николай Райков и си направи биопсията при него. Кажи му, че си ходила при проф. Пандев и е казал за твое успокоение да направиш още една биопсия. Познават се. Носи си всички изследвания. Няма да ти се наложи хоспитализация, но се заплаща всичко около 80 лв някъде. Питай пак за цената + материала за изследване. Биопсиите прави в МЦ Плюс. В деня на биопсията излиза резултата и в рамките на 4-5 часа ще мине всичко и ще имаш заключение.

Благодаря,
при д-р Райков съм си правила биопсията.Когато ми откри възела началото на 2018.

# 368
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отивай пак при него. Добър диагностик е, рядко греши.

# 369
  • Мнения: 10
Отивай пак при него. Добър диагностик е, рядко греши.

Реших да се оперирам.
Предполагам че диагнозата ми папиларен карцином просто
ще се потвърди.
Но не съм решила при кой хирируг.
Затова исках да попитам дали някой е чувал за  д-р Николай Николов от Уни Хоспитал.

# 370
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не го познавам. Успех.

# 371
  • Мнения: 458
Здравейте, момичета!
Искам да попитам, има ли опериран тук от д-р Георги Ганчев и бихте ли споделил мнения. Касае се за цялостно премахване на ЩЖ.
Благодаря!

Аз бях перирана от него миналия януари. Много внимателен, изпипва си работата, обяснява.

# 372
  • София
  • Мнения: 142
Днес се срещнахме. Останах спокойна след срещата ни. Насрочихме дата. Живи и здрави, дано всичко е наред.
Благодаря Ви!
Здравейте, момичета!
Искам да попитам, има ли опериран тук от д-р Георги Ганчев и бихте ли споделил мнения. Касае се за цялостно премахване на ЩЖ.
Благодаря!

Аз бях перирана от него миналия януари. Много внимателен, изпипва си работата, обяснява.

# 373
  • Мнения: 46
Моята операция беше на 20 януари.Много е внимателен.

# 374
  • София
  • Мнения: 11 506
Хора, много ли боли след операция Confounded
Направо съм се ужасила, а и моята наближава.
Колко боли?
Ще имам и тръба в гърлото, и дренажи. Не ми се мисли като ги махат тези дренажи. Тръбата се надявам изобщо да не я виждам нито преди, нито след процедурата Cold SweatCold SweatCold Sweat

Общи условия

Активация на акаунт