30.06 - 10.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Подаване на заявления

  • 94 153
  • 1 839
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 926

И един тъп въпрос - как се разбира дадена паралелка дали е професионална?
Отваряте таблицата с план-приема и гледате дали паралелката, която ви интересува има "наименование на профила" или "код на професията". Ако е попълнена първата графа, то паралелката е профилирана. Ако е попълнена графата "код на професията" значи е професионална.

# 46
# 47
  • Мнения: 7 108
Благодаря за новата тема и за безценните съвети, които давате!

# 48
  • Мнения: 3 979
Много ми е притеснено.

Вилиан, ако ще идва към Сф., ще го направим детето на форума и много мами ще протегнат ръце при нужда. Ще разменим телефони...

Последна редакция: нд, 30 юни 2019, 21:56 от Фран

# 49
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Какво пише в тези мед.бележки,че сега видях една изадена срещу 10 лв.,подобна на тази,за работа?

# 50
  • Мнения: 998
Дидева, Мария, много ви благодаря!

# 51
  • Мнения: 315
Сигурни ли сте, че за ТУЕС не трябва медицинска? В справочника беше при професионалните училища. Аз все си го предствавям, че системата ще ни подкани да прикачим медицинска бележка, ако трябва.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 058
ТУЕС е професионална гимназия и трябва медицинско за всички паралелки.
За СХН в НПМГ не е нужно медицинско, защото паралелката е профилирана.

# 53
  • Мнения: 4 074
Спунк, благодаря за новата тема, чудесно си я оформила.
Благодаря и на Дидева, Санака и всички, които помагат.
Пожелавам успех на всички деца! Вълнувам се за всяко едно. Дано бъдат приети на най-желаното място.

# 54
  • Мнения: 10 384
Тъй... за Пловдив 4 часа редихг 70 желания / около 90 паралелки - общо взето и по желанията, и по класациите за града съвпадаха..

Бал момиче между 219 и 376, според начина на образуване и предметите.. Еми, зяпах 17-18-19 с натрупване; 2рите класирания 17-18 и звездите ми потвърждават, че 20 до 30 дори нагоре ще са баловете.
Трябваха ми 2400 деца (тамън по средата се пада, като изключа тоталните двойки) ... че да го приемат нейде девойчето Sad

2017 е понадмината като резултати.

Даже не знам другите 2400 деца нататък къде ще се впишат, то само мъжки техникуми останаха и 4-5 квартални училища с горе-долу по 1-2 паралелки...

Уф, пловдвчанки подреждайте си разумно желанията, че не било толкоз лесна тая работа. Майтап ми се виждаше в София като чета да пишат по 50-60 желания. Ама си е бая зор Sad Sad Sad

# 55
  • София
  • Мнения: 6 171
Спунк Flowers Rose

Успех на децата!

Виждам, че последните страници няколко пъти се пита кои паралелки са професионални и кои профилирани. Влезте в сайта за прием - в секция План-прием съвсем ясно е записано

# 56
  • София
  • Мнения: 172
Благодаря и аз за темата!
Ние изредихме 5 желания и се чудим дали да изредим още. Пред нас има към 300 деца, май ще трябва да включим още няколко.

# 57
  • Мнения: 10 384
Благодаря и аз за темата!
Ние изредихме 5 желания и се чудим дали да изредим още. Пред нас има към 300 деца, май ще трябва да включим още няколко.
Аз ще пиша 16 паралелки / 6 желания / 2 училища - 420 деца, пред нас са 220.
Мога да измисля още 2-3, но едва ли.

# 58
  • Мнения: 815
Мисля си за тези отнети 0,5 точки. Децата написали ли са словесен отговор след края на решението. Извинявам се, ако е обсъждано. Не успях да изчета всичко.

# 59
  • Мнения: 336
Благодаря за темата!
Моят син си е подредил желанията отдавна, няма нови идеи. Надявам се с бал 476 да влезе в желаната паралелка... Ако балът не скочи с повече от 47 - вътре е Simple Smile Медицинското е сканирано и чакаме да подадем заявлението.

Общи условия

Активация на акаунт