Лидл 129 - Юлско-ваучерна (отново)

  • 87 046
  • 1 457
  •   1
Отговори
# 900
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 246

Като казаха, че вече няма да има от старите крушки, накупих цели пакети от различни ватове ...
няма да ги произвеждаме. но не пречи да ги продаваме. вносните де.  Laughing

# 901
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Още един глас за пюретата.Моето дете ядеше от тях и на Бебевита.Веднъж бях пратила баща му да купи и той беше взел на Ганчев и детето само опита и го изплю.

# 902
  • Асеновград
  • Мнения: 3 079
Скрит текст:
Не може, другите не са с крушки, а с LED панел. Като изгори панелът изхвърляш лампата.
Сигурно ли е че на третия модел се сменя!

Аз изобщо ги бях отписала заради надписа в брошурата че са несменяеми. Миналата година ММ грабнал без да гледа като първата, и в къщи беше неприятно изненадан веднага я върна. Тъкмо на картинка се бях наточила на последната но и за нея пише несменяема .
Сменя се. Аз ходих да купя и се отказах. Затова и питах тук, че мен ми е все тъмно нещо и се напрягам за четене. Видях и тази огъващата се и тази на картинката. Има си крушка, дори е отделена в кутията. Не им разбирам и аз на тези новите. Като казаха, че вече няма да има от старите крушки, накупих цели пакети от различни ватове (по-силните) и вече години си караме с тях. Дори още имам. Ама сега тези новите хич не разбирам, а ми трябва и не смея да купя. Тази с докосването е хубава, но ми е слаба за четене в стаята.Не мога и да насочвам светлината поне, затова новите ги загледах и поне от моята страна на спалната искам  да я сменя.
[/quote]
Ще ги погледна и трите вида като ходя.Имам две една от Метро и една от Практикер от такъв тип със сменяема крушка.Но моите са отдолу със щипка, много е удобно за бюро.Светлината не е като от обикновена а винаги взимам максимално силни.Не горят крушки карат 2-3години но с времето отслабват светлината става жълта и по слаба и в един момент дори и да работи ако е за четене се налага подмяна.Имам купувани от Лидъл тяхната марка които ме карат години вече .Но като светлина не са като старите, в коридора с тях е сумрачно, а за банята даже без лампиона пробвах и пак не става за там взимам от стария тип за да е светло.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 07:25 от Panayotu

# 903
  • Мнения: 9 127
Офф, с тез крушки се побърквам. Хем нищо не им разбирам колко са силни, хем едни халогенни или каква бях купила с едни щипки трябва да махам нещо си и сменям, че и мазно, бе направо я хвърлих тази лампа.
На Лидъл сега двете разбирам лампи, ама първата ми е направо мъгла какво е. Една пръчка и те това е. Имам чувството, че съм малоумна на тема лампи, чак ме е срам. Кой не вземе една стара , наша си крушка и не опитам там да я врътна на третия вид (нея съм харесала) . те пък на( Не виждам друг начин да се оправя. Но, тези дни няма да мога и дано останат, заинатила съм се и това е, да взимам лампа. Направо ми е мъка нощно време.

# 904
  • Мнения: 2 375
Няма какво да им разбирате 9 вата 800 лумена е съответствието на 75 вата старите. Колкото по-куча марка толкова по-далеч е написаното на кутията от истината. В магазините има места за проба. Вземате една с нажежаема жичка и лед-а светвате ги една до друга и това е.

# 905
  • София
  • Мнения: 5 547
Не винаги става. Има крушки в капсуловани опаковки,те не могат да се пробват
Аз примерно гледам светлината, винаги топла бяла, другата е много синя и ме дразни, 2700К е топла бяла.
Лед крушките имат 2 години гаранция, последно една на 6 месец започна да мига ,пазех си касовата и ми я смениха за нова, искат по 4,5 лЪва а качеството за 6 месеца.

# 906
  • Мнения: 20 174
Аз взимам неутрална, че и топлата и студената ме дразнят. Simple Smile)

# 907
  • Мнения: 5 107
Аз взимам неутрална, че и топлата и студената ме дразнят. Simple Smile)

И аз така топлата бяла ми напомня на едно времешните крушки, мисля че 4000К беше дневна бяла светлина

# 908
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Май да. Led-ът на тавана ни е толкова, обаче и лидълската средната, която е 3000К свети по подобен начин, аз разлика не виждам. Определено не мисля, че жълтее.

# 909
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
Аз пък само топли взимам. Бялата светлина много ми изморява очите. И не ми е естествена. Не знаех, че има и неутрална. С какви показатали е? Какво да гледам?

# 910
  • Мнения: 5 107
Аз пък само топли взимам. Бялата светлина много ми изморява очите. И не ми е естествена. Не знаех, че има и неутрална. С какви показатали е? Какво да гледам?

Това, което изморява е студено бялата светлина, келвини ли как се казваха това се гледа, колкото повече хиляди е толкова повече синее, а колкото по-малко са толкова повече жълтее или е топла. 4000К е средното бяло, което е най- близо до дневната светлина.

# 911
  • Мнения: 9 127
Това цяла наука направо с тез крушки за мен. Трудно ми е, объркващо. Може ли да ме светнете какво да пише, за да отговаря примерно на 75 вата от старите или поне на 60 вата крушки. Това студено, топло,неутрално, просто ми е някаква екстра да се оправя, ама поне да виждам и да не ми е тъмно. Дразни ме приглушена светлина, сякаш имам кокоша слепота си мисля, привечер също почвам да се бутам на улицата, прилошава ми в определено време, когато се смрачава... бе имам проблем наистина. Вкъщи всичко свети на макс под 60 вата крушки не слагам, дразни ме светлината, дори да не чета или нещо да ми трябва.

# 912
  • Мнения: 2 231
Чак пък толкова да е объркващо... Ето една таблица как горе долу си отговарят:
https://images.app.goo.gl/Cs7J2W76cyuxNFCj6
4000к уж е най-близко до дневна светлина, но и тя изморява според мен. Най-комфортна е топлата, около 2700-3000К.

# 913
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Върнах няколко страници назад, но не прочетох, та някой може ли да сподели мнение за този Шкаф за баня Долната част кош за пране ли е и ако е така дали се изважда?

# 914
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
Чак пък толкова да е объркващо... Ето една таблица как горе долу си отговарят:
https://images.app.goo.gl/Cs7J2W76cyuxNFCj6
4000к уж е най-близко до дневна светлина, но и тя изморява според мен. Най-комфортна е топлата, около 2700-3000К.

и аз така мисля. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт