Шестокласници 2019/2020

  • 38 275
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 038
Аз за РД на кино в София с две ръце и два крака препоръчвам G8. Залите са малки и уютни, избираш си филм от дъъъългата им картотека,  има европейски, скандинавски, азиатски и какви ли не филми, които няма къде другаде да гледат. Предлагат и зала за почерпка, а дворчето навън е супер за чаша вино с родителите, ако времето позволява.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 768
Аз за РД на кино в София с две ръце и два крака препоръчвам G8. Залите са малки и уютни, избираш си филм от дъъъългата им картотека,  има европейски, скандинавски, азиатски и какви ли не филми, които няма къде другаде да гледат. Предлагат и зала за почерпка, а дворчето навън е супер за чаша вино с родителите, ако времето позволява.
Подкрепям с две ръце. Там сме празнували три рожденни дни на двете ми деца, много уютно място. Дори първия път не беше кино, а наехме залата и децата правиха химически експерименти.

# 692
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
боулинга в ская изгоря Sad
Кога това?
Сякаш скоро ходихме
Даваха го по новините, но комай само фасадата е горяла...🤔

Не е само фасадата. Вътре всичко е леш. Частта с боулинга и ресторанта имам предвид, иначе другите неща си работят - с по-малки или по-големи поразии, а някои и без хич.

Аз ли само не съм фен на G8?

# 693
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
и вътре. Sad
пепкото, ресторанта на третия етаж и четвъртия полуетаж, там където е боулинга. Sad
обмислям да заведа Горинич в клубчето срещу скай сити, там има писта с изкуствен сняг. Simple Smile ще е интересно.
а рождения му ден ще е без детско парти - каза, че вече е голям. отиваме на екскурзия.
наскоро ходихме в Пещера, в музея на социалистическите автомобили. като машина на времето е.
с баща му много се забавляваха - единия обяснява, а другия не вярва, че някога може да е имало такива неща. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 402
Само казвам здрасти, тук съм, чета ви...но по темата за РД не мога да се включа. В София и др. градове нямам идея къде се празнува. Не че за Варна имам...Моите и двамата вече 2-3 години не си празнуват РД с приятели. Разбира се черпят в училище и в къщи си правим по-така вечеря и това е. Не знам защо, не искат. Не е и заради парите, не им даваме това което сме спестили Simple Smile)) Последните празнувани РД бяха на кино!

# 695
  • Мнения: 1 402
Честита баба Марта!
Да сте бели и червени, румени и засмени! Желая здраве на децата и техните родители!

# 696
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Честита Баба Марта!

# 697
# 698
  • София
  • Мнения: 2 768
Честита Баба Марта и от мен, момичета !
Макар и на патерички, да сте бели и червени, весели, засмени!

Дали знаете в 6 клас има ли ПИ и коя школа ги организира? А също възможно ли е външни ученици да се запишат?
Хванали са ме терзания дали ще е достатъчна училищната математика за малчо или си трябва допълнителна работа. Нещо не съм много убедена, че е достатъчно, макар и да е в математическа паралелка.
С кака му нямах такива терзания и бях “пей сърце”, но уж с второто си по -куул, а при мен -точно обратното 😳 от сега съм се смислила...😬

# 699
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Какво е ПИ?

# 700
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Пробни изпити предполагам.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 768
Да, пробни изпити Simple Smile
Явно терминологията и съкращенията на седмокласните теми още не е слязла в шестокласната тема Simple Smile

# 702
  • Мнения: 1 402
ПИ е пробен изпит, да. Не съм чувала някъде да се провеждат такива за 6 клас. Много от рано сте започнали да се тревожите. Спокойно другата година ще има достатъчно ПИ. Ще се справят децата! А за външни деца дали могат да се запишат само за ПИ. Може! Не знам дали за всички школи, но повечето...срещу заплащане, разбира се. Но, 7 клас...сега 6-то класник няма да се справи с материала...Wink
За школа или без...не мога да дам съвет. Сякаш тези от МГ се справят без школа. Моите ходят, не виждам как ще се справят без допълнителни занимания. А и аз не съм от тези дето могат да помагат в къщи, а и честно, нямам желание. Школите са супер, подготвят ги и почти не учат за училище по тези предмети, само пишат домашни и готово. За нас е идеално!

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 12:50 от MollyBy

# 703
  • София
  • Мнения: 2 768
MollyBy,
Благодаря за отговора и споделеното мнение. Е то е ясно, че ако изобщо има пробен изпит в 6 клас, той ще е съобразен с взетия материал. Всъщност колебанието ми е свързано със седми клас и необходимостта от школа по математика тогава. Но допускам, че записването става пролет -лято преди учебната година, затова искам да се ориентирам , какво му е нивото (поне към момента), и да действам според резултата. Защото ако се сетя, че трябва допълнителна работа, например декември-януари, не зная дали ще има свободни места по школите, а и времето до НВО ще стигне ли за запълване на пропуски и надграждане.

# 704
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ако детето се справя с материала в училище и има добри оценки, значи няма нужда от школа. Аз потърсих такава, когато синът ми започна да изкарва едни четворки, че и тройки по математика и установих, че просто му е много трудно и не успява да разбере материала в час. Сега ходи на школа и нещата се оправиха.
По БЕЛ засега е ок, там и аз помагам, така че ако ходи допълнително на курсове, ще е от 7ми клас.
Не ми се иска да го стресирам прекалено, но аз съм изключително драматична. Колкото и да си повтарям, че не трябва да се тревожа, че развитието на детето трябва да следва своя естествен ход, без да го пресирам прекалено, че трябва да разчитам на неговите възмоности, а не на моите желания...ей, притеснявам се, мисля го и се шашкам. Моля ви, догодина като ме четете, че изпатквам, заземявайте ме, щото ще побъркам детето. Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт