Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 63 814
  • 799
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 9 826
Ами поне дъщеря ми не е споделял да не се чувстват добре😄.
Това ми беше притеснение и на мен, но тя не го отчита като проблем. Те си общуват и между класовете, даже любовни връзки вече имат някои девойки с големите батковци😁

# 751
  • Мнения: 3 491
Ясно:smile:, мерси.

# 752
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Валенцето, колко момчета има в класа на дъщеря ти?
5 момчета са. Във всички класове е така.
Еха.... А момчетата как се чувстват в такъв състав?
В класа на по-голямото ми дете е обратното-20 момчета на 6 момичета-не съм чула оплакване някоя девойка да не се чувства добре.

# 753
  • София
  • Мнения: 2 346
Аз бях в паралелка с много момчета. Съжалявам, че дъщеря ми няма да е в такава. Много предимства имаше. Simple Smile

# 754
  • Мнения: 2 274
Мнения за Джон Атанасов, Ломоносов - компютърната паралелка и ПГ по телекомуникации. За две от училищата чух и прочетох противоречиви неща, само за Ломоносов за сега има само положителни мнения. Гледах и ДЗИ, като Ломоносов доста "дърпа" между 2019 и 2020 пред ПГ по телекомуникации. За съжаление детето най-много иска Системно програмиране или Приложно програмиране, каквито паралелки няма в Ломоносов и за това мислим да го пишем назад в заявлението.
Предварително благодаря за отговорите!
Побутвам запитването! Нашият инетерес е за същите у-ща. Благодаря.
Синът ми завърши ПГ по телекомуникации. Сред първите от випуска. Доволен е като цяло. Сега е приет в ТУ. Но и тук е като навсякъде - ако на детето му се учи, учи, ако не, не. Същите изпълнения ги има и тук. Учителския състав не е лош. Програмата обаче се сменя с по-трудна от тази година. В крайна сметка малкия син реши, че иска да учи и той тук, но друга специалност...Също сме писали Ломоносов, Джон Атанасов, Хенри Форд.
Pilito, благодаря за отговора! Четох твоето мнение в стара тема, но се надявах да се включат и други майки, които бяха писали в темата от 2018-та. В крайна сметка малкият е приет в Системното програмиране на първо класиране. Ще оставим за второ с надежда за класиране в Джон Атанасов, въпреки нищожните шансове. Малко се чудя дали да си правим това упражнение, защото има твърде много отрицателни мнения за Джон Атанасов, но пък ако не го направим и влезе дете с бал по-нисък от неговия, ще се изядем от яд.
Candygirl, а твоето отроче къде се е класирало?

# 755
  • Мнения: 1 671
Да кажа за "Джон Атанасов". Имам приятелка, която е учител там. Според нея училището е добро, има дисциплина, има изисквания.

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 143
Candygirl, а твоето отроче къде се е класирало?
[/quote]
ПГ по Телекомуникации - Телекомуникационни системи на 3то желание. Ще пуснем и 2ро класиране, ако не мръдне нагоре се записваме тук Simple Smile

# 757
  • Мнения: 15 228
Здравейте. Някой може ли да сподели мнение за 134 СОУ?

# 758
  • София
  • Мнения: 38 211
134 или така нареченото еврейско. Сградата е красива, носят униформи, имат хубави празници и дейности. Паралелката от която ние се интересувахме беше с английски и природни науки. Но втория език е иврит.

# 759
  • Мнения: 15 228
Много благодаря. Интересува ме дали се държи на ученето и дисциплината, както и дали се учат някои предмети на АЕ в 9-ти клас. Питам основно заради паралелката СХН с интензивно АЕ. Редя желания за 3-то класиране /ако се наложи/ и събирам всякаква информация

# 760
  • Мнения: 1 671
Моя близка, чието дете е прието с англ. и иврит, каза, че заключвали вратите и ги отключвали само по време на голямото междучасие и в края на учебния ден.

# 761
  • Мнения: 15 228
Това пък защо?

# 762
  • София
  • Мнения: 1 317
Само добавям. Ивритът е втори език, но никой не очаква децата, които не са били от първи клас в училището, да покрият някакво високо ниво.
Преподавателите и по природни науки, и по информационни са много добри. Казвам го напълно убедено и от личен (на детето ми, де) опит.
Вратата на двора е с ел брава и наистина се отваря предимно в голямото междучасие, заради евентуалната опасност от нападение (еврейско е училището,  нали помните). Не съм забелязала обаче,някое дете особено от гимназията да е имало проблем с излизането от двора.
За предмети на английски в 9 кл, дъщеря ми твърди, че са по биология и химия, но това още не ми е потвърдено от независим източник Wink

# 763
  • Мнения: 1 671
За дисциплина, да не щъкат из района. Не знам, така ми казаха.

# 764
  • Мнения: 15 228
Много ви благодаря за бързите и изчерпателни отговори. Малко ни е далече, но го включвам и него в списъка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт