Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 64 081
  • 799
  •   2
Отговори
# 735
  • софия
  • Мнения: 25 465
Борисовата и Княжевската градина са две различни неща. Княжевската е бившия зоопарк, известна още със заведението Баба Яга.
Много добре знам. Израснала съм на детската площадка зад спирката на автобусите и пуканките на Орлов мост. 😉 Не знаех, че се казва парк на народната армия.

# 736
  • Мнения: 447
Мисля, че проблема беше бирата, а не конкретния парк. Ама те, ако искат да не влизат в час и да пият бира, място ще се намери. За съжаление! И от 1 АЕГ има деца с бира в ръка в парка срещу училището. И предполагам, че за съжаление във всяко училище ще има... Дано децата да са отговорни!

# 737
  • София
  • Мнения: 2 407
Аз следя моята с едно приложение на телефона и понякога нарочно минавам, където е тя, за да я видя какво прави. Ами нищо необичайно. Най-голямото ѝ "провинение" досега, е да е по блуза през зимата.
Специално за 7-мо тя отначало не искаше и да чуе, защото учейки 8 години в близкото 6-то ОУ, веднъж видяла спринцовка до кофите на 7-мо. Беше шокирана и за нищо на света не искаше да чуе за 7-мо. Постепенно разбра, че това може да се случи във/до всяко училище или което и да е друго място и сега 7-мо ни е сред резервните варианти по критерий локация.

# 738
  • София
  • Мнения: 38 515
Имаше някаква драма между директорката и някои учители по английски в 7мо, обаче беше преди 2 г.

# 739
  • Мнения: 3 831
В 133 и 32-ро РЕ като втори от началото ли го започват?

# 740
  • Мнения: 6 926
Навсякъде в държавните училища в гимназия и двата езика се започват от 0.

# 741
  • Мнения: 1
На синът ми най-добрият приятел от миналата година е в 138.Там са повечко момичетата.Той мн си харесва и училището и преподавателите.Имало млади и мн готини учители.Директорката била с младежки дух.

138- мо има директор от 2 години, а не директорка. Има и добри учители, има и такива, които не им е мястото в училище.
Ние също се спряхме на 138 СУЗИЕ , паралелката с АЕ и ИЕ, тъй като получихме много положителни отзиви - както от родители, така и от ученици. Директорът им е бил зам.директор в 18-то преди това. Моите впечатления са, че има амбициозен и любящ екип от учители и децата учат с желание.
Успех на всички!

# 742
  • Мнения: 6 926
На няколко пъти пишете за директора на 138. Нали знаете, че той е врид директор? В момента има обявен конкурс за директори на поне 30 училища в София. Едно от тях е 138.

# 743
  • Мнения: 4
Здравейте! Може ли да дадете отзиви за НФСГ. Тази година резултатите от ДЗИ са над  тези на НТБГ и 18-то. Чудя се дали да я включа в списъка. Също ме интересува и  1-во. Чета много различни мнения за него. Ако някой е с конкретни наблюдения

# 744
  • Мнения: 7 126
В 133 и 32-ро РЕ като втори от началото ли го започват?
Потвърждавам за 32 ро, че е така.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 040
Писала съм за 1 СУ в по- задни страници.Потърсете го.Исках да Ви пиша на лични, но сте забранили.Успех на детето!

# 746
  • София
  • Мнения: 986
Мнения за Джон Атанасов, Ломоносов - компютърната паралелка и ПГ по телекомуникации. За две от училищата чух и прочетох противоречиви неща, само за Ломоносов за сега има само положителни мнения. Гледах и ДЗИ, като Ломоносов доста "дърпа" между 2019 и 2020 пред ПГ по телекомуникации. За съжаление детето най-много иска Системно програмиране или Приложно програмиране, каквито паралелки няма в Ломоносов и за това мислим да го пишем назад в заявлението.
Предварително благодаря за отговорите!
Побутвам запитването! Нашият инетерес е за същите у-ща. Благодаря.
Синът ми завърши ПГ по телекомуникации. Сред първите от випуска. Доволен е като цяло. Сега е приет в ТУ. Но и тук е като навсякъде - ако на детето му се учи, учи, ако не, не. Същите изпълнения ги има и тук. Учителския състав не е лош. Програмата обаче се сменя с по-трудна от тази година. В крайна сметка малкия син реши, че иска да учи и той тук, но друга специалност...Също сме писали Ломоносов, Джон Атанасов, Хенри Форд.

# 747
  • Мнения: 3 491
Валенцето, колко момчета има в класа на дъщеря ти?

# 748
  • София
  • Мнения: 9 860
Валенцето, колко момчета има в класа на дъщеря ти?
5 момчета са. Във всички класове е така.

# 749
  • Мнения: 3 491
Валенцето, колко момчета има в класа на дъщеря ти?
5 момчета са. Във всички класове е така.
Еха.... А момчетата как се чувстват в такъв състав?

Общи условия

Активация на акаунт