На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 988
  • 763
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 11 085
Змия,
много хубава за кемпери е горичката при плажа Фанараки, моят любим на острова. До шарените скали.
Хавули също дава условия, но до него се стига по черен път (не е особено труден).

И аз си имам едно село-чудо по островите, където бих заживяла някой ден. Надали, знаейки цените на имотите там, ама не ми пречи да си мечтая. И една малка лодчица за риболов и преместване покрай брега, никакви луксове, само с навес и дизелов двигател.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 22:34 от Параход

# 586
  • Мнения: 5 832
За бюджетно, но хубаво място препоръчвам Ставрос /около 200км от София/. Ние си направихме 4 дневно море, точно след пороите на Халкидики. Много приятно селце с хубав и чист плаж, не мога да кажа същото за Аспровалта, който ми се стори като гръцкия Слънчев бряг. Благодаря за изчерпателния разказ за Паралия Катерини, в събота и ние се отправяме натам. Имаше ли къде да паркирате или търсехте където се намери?
Ходила съм в Ставрос на плажа, направих кръгом още с влизането, не е моето място на 100%,но благодаря за предложението все пак! 🙂
За паркирането зависи къде точно сте отседнали, но си е малък кошмар. Обикаляли сме като прокажени да намерим място. Добре че през две пресечки имаше някаква поляна, превърната в паркинг, та в краен случай я оставяхме там. Просто колата беше пълна с въдици и други риболовни принадлежности и не ни се искаше да я оставяме така в нищото, а да ги пренасяме постоянно не си беше оферта.
Адско е в това Катерини, почти всички улици са отворени за коли и като д8бавим паркиралите коли и от двете страни, както и заетите тротоари, понякога си беше пълно предизвикателство да вървиш. Отделно рикши, влакчета, атв-та и всякакви подобни идиотщини, които фучаха между хората.
Пропуснах да споделя едно прекрасно в нашите очи заведение. Намира се на главната улица, близо до църквата. Казва се Ice Factory и е сладоледаджийница. Е, казвам ви честно, че толкова сладолед през живота си не съм изяла, а със сладолед се занимаваме. 😂 Всяка вечер след вечеря бяхме там. То не бяха сладоледи, не бяха кадаифи, торти, палачинки - приказно просто.
Препоръчвам за вечеря Молос. Намира се до пристанището.
Гледайте да не сядате в таверна Посейдонион ( на самата главна е и има маси на плажа). Рядко гадна и безвкусна кухня имаха. Рибената чорба беше пълна с кости.

# 587
  • София
  • Мнения: 1 247
Охххх, някойв ден, когато се пенсионирам, ще се преселя в Гърция. и ще живея до морето. Засега съм си избрала Лимни на Евия, но има време да си променя мнението.
Недей, правилен избор си направила 😍 Едно от най - любимите ми места.

# 588
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Здравейте, предстои ни пътуване до Гърция през идната седмица. Колата ни е лизингова, като имаме пълномощно за управление на автомобила в чужбина, но нямаме зелена карта , а в полицата за ГО пише само Република България. Имате ли представа дали това е проблем, тъй като четох на различни места противоречива информация. Уж ГО важи в България и ЕС, но май не винаги. И дали ние можем да правим промени по полицата, за да си доплатим или само лизингодателя?

# 589
  • София
  • Мнения: 6 559
Егаси, много станахме стипендиантите за Гърция  ! То само от нас цените на имотите ще се вдигнат още повече !
тодоричка, и ние ще потретяме Евия, сподели за някой новооткрит плаж на север. ( до ок.50-60 км. или до час - час и нещо.път от Лутра)

# 590
  • Мнения: 11 085
Jullly20,
то не е точно зелена карта това, което ви трябва, а допълнение по полицата. За съжаление не мога да помогна с точна информация, но всеки застраховател може да ти отговори на въпроса - вероятно дори в тези офиси на SDI, дето са по моловете.

# 591
  • Мнения: 5 898
Здравейте, предстои ни пътуване до Гърция през идната седмица. Колата ни е лизингова, като имаме пълномощно за управление на автомобила в чужбина, но нямаме зелена карта , а в полицата за ГО пише само Република България. Имате ли представа дали това е проблем, тъй като четох на различни места противоречива информация. Уж ГО важи в България и ЕС, но май не винаги. И дали ние можем да правим промени по полицата, за да си доплатим или само лизингодателя?

Ако в полицата ви пише изрично, че е валидна само на територията на България, следва да разширите обхвата. Това обаче ще направи лизингодателят за ваша сметка, защото колата е негова.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 23:29 от .♥.Fancy.♥.

# 592
  • София
  • Мнения: 15 219
Кажете за хубава таверна.

Тази ни беше любима преди няколко години - https://goo.gl/maps/dZTMwK98wKyCuUA29

Обмислям около 21.09 да си откраднем още седмица за море в Гърция. Бихте ли споделили спокойни места до около 200 км от границата с нормални цени на нощувките, че за второ море вече ще ни дойде много на бюджета.


Не съм много сигурна колко километра е пътят от София (примерно) до Олимпиада (маалко по- на ююг от Ставрос), обаче не е много далече.
С приятелка избягахме от мъже и дечурлига за няколко дни и тя ме заведе там. Самото градче е съвсем обикновено, има приличен плаж, води ме в една единствена изпитана таверна, в която храната беше прекрасна, но целта ни бяха плажовете на юг - в посока Уранополи. Има няколко чудесни залива, които са много приятни за плажуване. Имат и бийч барове, и свободан зона колкото си искаш.
Бяхе през юни и беше много спокойно - и в Олимпиада, и на плажовете на юг.
Въпреки близостта, няма нищо общо със Ставрос, който е моето най-голямо гръцко разочарование.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 23:28 от Vivi

# 593
  • Мнения: 11 085
В Олимпиада на 22.09. обаче ще има само българи. По принцип тогава сезонът им е свършил.

# 594
  • София
  • Мнения: 15 219
На 200 км от България по 21.09. и без това навсякъде ще има само българи. Simple Smile
А пък май в северна Гърция чакат да минат нашите последни септемврийски празници, за да закрият сезона.

# 595
  • Мнения: 11 085
Да, научили са се Simple Smile Хотели и ресторанти работят. Но едно време бийч баровете по Ситония почваха да ги затварят след 10.09., сега не знам как е.

# 596
  • Мнения: 856
На 200 км от България по 21.09. и без това навсякъде ще има само българи. Simple Smile
А пък май в северна Гърция чакат да минат нашите последни септемврийски празници, за да закрият сезона.
А таверната, за която най-вероятно говориш по-горе, закриват сезона още първата седмица на септември.

# 597
  • София
  • Мнения: 15 219
Не знам. Говоря за таверната Оlympic към хотел Akroyali (предишен Germany). Ако хотелът работи - сигурно ще работи и тя.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 23:50 от Vivi

# 598
  • София
  • Мнения: 1 247
Егаси, много станахме стипендиантите за Гърция  ! То само от нас цените на имотите ще се вдигнат още повече !
тодоричка, и ние ще потретяме Евия, сподели за някой новооткрит плаж на север. ( до ок.50-60 км. или до час - час и нещо.път от Лутра)
Утре като седна на компютъра 😀

# 599
  • Мнения: 5
Проблем ли е паркирането в Лутра в края на август?

Общи условия

Активация на акаунт