Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 46 386
  • 787
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 85
Благодаря за бързия отговор.
Здравейте, след ЗЕТ на два 5дневни Е съм, като Т беше на 6ден от овулацията заради изместен импантационен прозорец. От болницата ми казаха на направя кръвен на 12 ден след Трансфера. Дали ако направя малко по-рано тест с урина би показал вярни стойности? В момента съм на утрогеста 2х3, фолиева к-на мета и Зарзио през 2 дни.

Здравей, аз бях от нетърпеливите и почнах пикливите от ден 6-ти и имаше бледа втора черта, която се появи по-късно обаче, на следващите дни се появяваше по-скоро (и аз като теб с 2 бр. замразени 5-дневни). Кръвния - на ден 10ти ми казаха.
Стискам палци!!!

# 646
  • Мнения: 529
Момичета имам Едно питане имам замразени два тридневни и два пет дневни. Ако си пойскам и, четирите на куп ли ще ми ги върнат или на третия ден след прогестерн двете и петия другите две.

# 647
  • София
  • Мнения: 10 642
Имаги и двата варианта, но 4 ембриона не се връщат току тъй.

# 648
  • Мнения: 529
Защо едвали ще се хванат или оцелеят и четирите

# 649
  • София
  • Мнения: 7 645
Надали някой доктор ще се съгласи на млада жена, която не прави 10-ти опит (примерно), да върне 4 ембриона.
Крие много рискове.
А представи си се хванат 3 или 4? Това няма износване... ако се наложи ембриоредукция?... не е ок

# 650
  • София
  • Мнения: 10 642
Защо едвали ще се хванат или оцелеят и четирите
Никой не разчита на едва ли.
А и по закон повече от 3 ембриона се връщат само при определени условия.

# 651
  • Мнения: 529
Ясно добре не ме укорявайте толкова много . Замислих се дали мога да рискувам да си изтрелям всички патрони на куп

# 652
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
По принцип можеш, но по-добре недей, много е рисковано...Може да имаш многоплодна бременност дори само с един върнат ембрион...А тя е доста по-рискова...

# 653
  • Мнения: 7 898
Момичета имам Едно питане имам замразени два тридневни и два пет дневни. Ако си пойскам и, четирите на куп ли ще ми ги върнат или на третия ден след прогестерн двете и петия другите две.
Едва ли някой ще се съгласи да направи трансфер на 4 ембриона.

# 654
  • Мнения: 22
Здравейте! Simple Smile
Предстои ми преглед за определяне на дата за ЗЕТ, до тогава съм на Естрофем от 2-ри ден на МЦ. Притеснявам се обаче, че като отида може да ми кажат, че ЗЕТ се отлага до второ нареждане, поради извънредното положение. Има ли някой в подобна ситуация, но с повече информация? Процедурата ми е в "Д-р Щерев". Очаквам, че ако има промени е редно докторът да се обади и да предупреди... Но води ли се това започване на процедура?
П.П.: Желая на всички започнали и предстоящи процедури, щастлив финал! 🐣

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 16:32 от Nillaya

# 655
  • Мнения: 310
Най-добре се обади на доктора.
Аз бях в същото положение, започнах с естрофем и доктора ми се обади да го спра, че се отлага Зет докато не отменят извънредното положение.
Но аз не съм в Щерев, в друга клиника съм.

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 417
Здравейте... аз отдавна не съм се включвала, след миседа спрях да чета, малко да се оттърся... Имам заповед от края на май месец 2019г, направихме опит - мисед в 9-та седм, и замразихме 4. Сега полага ли ми се ЗЕТ по фонда до края на май или си го плащам аз?

# 657
  • Мнения: 226
Здравей, след като е имало свеж трансфер не се полага ЗЕТ по фонда. Условията на фонда са, че покриват зет при неосъществен свеж трансфер.
Здравейте... аз отдавна не съм се включвала, след миседа спрях да чета, малко да се оттърся... Имам заповед от края на май месец 2019г, направихме опит - мисед в 9-та седм, и замразихме 4. Сега полага ли ми се ЗЕТ по фонда до края на май или си го плащам аз?

# 658
  • Мнения: 1 913
Infinity, мисля, че бъркаш.

Моята заповед е от юни миналата година. Септември ми беше опита, като на свеж трансфер върнахме 1 Е и замразихме 2.
Опита беше неуспешен.
Този месец направих ЗЕТ, който го покри Фонда и върнах още 1 Е.
Платила съм си само микробиология.

Здравей, след като е имало свеж трансфер не се полага ЗЕТ по фонда. Условията на фонда са, че покриват зет при неосъществен свеж трансфер.
Здравейте... аз отдавна не съм се включвала, след миседа спрях да чета, малко да се оттърся... Имам заповед от края на май месец 2019г, направихме опит - мисед в 9-та седм, и замразихме 4. Сега полага ли ми се ЗЕТ по фонда до края на май или си го плащам аз?

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 06:14 от m-angel

# 659
  • Мнения: 226
Май така беше наистина, съжалявам за объркването. Аз съм само със зет и е възможно да съм се объркала.

Общи условия

Активация на акаунт