Високо TSH...help

  • 15 935
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 580
100 и 50 е голяма амплитуда, ако се редуват е добре с близки числа .. 100/125 примерно. И дозата оптимално да се вдига с 25, а за чувствителните с 12,5. Направи си скоро изследвания.

# 46
  • Мнения: 1 149
100 и 50 е голяма амплитуда, ако се редуват е добре с близки числа .. 100/125 примерно. И дозата оптимално да се вдига с 25, а за чувствителните с 12,5. Направи си скоро изследвания.
Здравей. Ще мога да пусна септември месец. Утре ще пиша на ендокринолога ми,искаш да кажеш ,че не е ок такава ралика 100-50 мг ?

# 47
  • Мнения: 580
100 и 50 е голяма амплитуда, ако се редуват е добре с близки числа .. 100/125 примерно. И дозата оптимално да се вдига с 25, а за чувствителните с 12,5. Направи си скоро изследвания.
Здравей. Ще мога да пусна септември месец. Утре ще пиша на ендокринолога ми,искаш да кажеш ,че не е ок такава ралика 100-50 мг ?
Хубаво е да са близки дозите или да се кара само на една. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 816

100 и 50 е голяма амплитуда, ако се редуват е добре с близки числа .. 100/125 примерно. И дозата оптимално да се вдига с 25, а за чувствителните с 12,5. Направи си скоро изследвания.
Здравей. Ще мога да пусна септември месец. Утре ще пиша на ендокринолога ми,искаш да кажеш ,че не е ок такава ралика 100-50 мг ?
Хубаво е да са близки дозите или да се кара само на една. Simple Smile
Не е задължително само на една. Аз от години съм на 1 ден 125 6 дни х 100 . Напасват се така , че ТСХ да ви е наред. Лято и зима стойностите може да са различни. Поне два пъти годишно се пускатт изследванията и е хубаво да се следят от лекар.
Горе една жена с ТСХ 4 - ако е млада или не се чувства добре с ТСХ под 3 може да се чувствате по-добре.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 482
Моят ендокринолог ми е казал че за моята възраст тсх трябва да е между 1 и 2. На 45 съм.
Аз лично с тсх 4 не се чувствам добре, толкова ми е без да пия нищо.

# 50
  • Мнения: 27
Момичета, здравейте!
Знаете ли какви са нормалните стойности на тсх по време на първи триместър (имам предвид информация от лекар, не от интернет)? Увеличават ли се или намаляват стойностите? Аз по принцип пия еутирокс заради завишени нива на хормона, днес (6 г.с) си пуснах изследване и не знам как да разбирам резултата (TSH 2,31, FT4 14,23). Имам записан час за ендокринолог за утре, ще се радвам, ако до тогава някой може да ми даде обратна връзка Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 7 482
Аз държа ТСХ между 1 и 2 по препоръка на ендокринолог и АГ. В първи триместър беше скочило над 2, но вдигнах дозата и го закрепих.

# 52
  • Мнения: 27
Аз държа ТСХ между 1 и 2 по препоръка на ендокринолог и АГ. В първи триместър беше скочило над 2, но вдигнах дозата и го закрепих.

А каква е дозата, която приемате?

# 53
  • София
  • Мнения: 7 482
Е моята доза има значение за мен, за теб ще е различна.

Консултирай се с ендокринолог.

# 54
  • Мнения: 1 001
Аз по време на бремеността пиех 100мг, след раждането и сега съм на 75мг. На всеки 6м ходя на кръвни изследвания и ехограф.

# 55
  • Мнения: 471
Здравейте дами искам да споделя с вас следния проблем преди 6 месеца претърпях спонтанен аборт и гинеколожката каза,че трябва да чакаме 6 месеца.Преди една седмица минаха 6 месеца сега искаме да пробваме но гинеколожката каза да се изследваме TSH и резултата беше 2,69.Може ли да ми дадете съвет?Благодаря на всички

# 56
  • Мнения: 125
И с по - високи тсх се забременява, но препоръчват да е под 2. Намаля се с елтирокс, който се пие по схема предписана от ендокринолог. Късмет ❤

# 57
  • Мнения: 471
И с по - високи тсх се забременява, но препоръчват да е под 2. Намаля се с елтирокс, който се пие по схема предписана от ендокринолог. Късмет ❤
Много ви благодаря

# 58
  • Мнения: 816
Здравейте дами искам да споделя с вас следния проблем преди 6 месеца претърпях спонтанен аборт и гинеколожката каза,че трябва да чакаме 6 месеца.Преди една седмица минаха 6 месеца сега искаме да пробваме но гинеколожката каза да се изследваме TSH и резултата беше 2,69.Може ли да ми дадете съвет?Благодаря на всички
Виж тема - кюртаж и забременяване след това . Има доста информация за изследвания , не ти трябва всичко , но има някои основни. Трябва ти консултация с ендокринолог , но веднъж поне пускаш всички хормони - ft3, ft4 , TAT, MAT, не само ТСХ и ехография ти трябва. За София ти препоръчвам Начев, но с направление  избери друг лекар от Ендокринологуята в Майчин дом.  Тсх трябва да е под 2,5 , най-добре под 2. Ако имаш пол. тест пускаш ТСХ и ако трябва ще ти дадат хапчета.

# 59
  • Мнения: 471
Здравейте дами искам да споделя с вас следния проблем преди 6 месеца претърпях спонтанен аборт и гинеколожката каза,че трябва да чакаме 6 месеца.Преди една седмица минаха 6 месеца сега искаме да пробваме но гинеколожката каза да се изследваме TSH и резултата беше 2,69.Може ли да ми дадете съвет?Благодаря на всички
Виж тема - кюртаж и забременяване след това . Има доста информация за изследвания , не ти трябва всичко , но има някои основни. Трябва ти консултация с ендокринолог , но веднъж поне пускаш всички хормони - ft3, ft4 , TAT, MAT, не само ТСХ и ехография ти трябва. За София ти препоръчвам Начев, но с направление  избери друг лекар от Ендокринологуята в Майчин дом.  Тсх трябва да е под 2,5 , най-добре под 2. Ако имаш пол. тест пускаш ТСХ и ако трябва ще ти дадат хапчета.
Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт