На море в Турция - тема 62

  • 57 830
  • 726
  •   1
Отговори
# 630
  • на село
  • Мнения: 3 926
Знам, че бях чела, но като  не помня... Въпросът ми е, фериботът на Келитбахир/ дано беше така/ пътува ли вечер?  Мислим да тръгнем тази нощ към 1ч. там ще сме мисля към 4- 5, а не ми се чака на Гелиболу с камиони и тирове.
Ако не бъркам и вие бяхте от Варна, нали? Ако е така, пътя до ферибота Ви ще е около 6-7 часа, не виждам начин да се придвижите за 3-4 часа, т.е. помислете за графика. ...

Тръгваме от Любимец , който е на 30 км. от Кап. Андреево, та въпросът ми остава😊

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
НелиСа,ферибот от Килитбахир към Чанаккале има на всеки половин час от 01ч до 23ч.

# 632
  • на село
  • Мнения: 3 926
НелиСа,ферибот от Килитбахир към Чанаккале има на всеки половин час от 01ч до 23ч.

Благодаря много 🤗

# 633
  • У дома !
  • Мнения: 700
За първи път сме в Турция на море.В момента сме в Анталия,Сиде,хотел Diamond Premium.
Единственото хубаво е храната,басейна и водните пързалки.
Слаба анимация и много бавни асансьори....чакаме ги по 10 мин.Стаята ни беше с много странен гардероб с плитки рафтове ,на които не можеш да сложиш никаква дреха,но ни я смениха по мое желание.Морето изведнъж става дълбоко и не е подходящо за малки деца.
Имам въпрос....на колко дни е нормално да се сменят кърпите в банята и спалното бельо?

# 634
  • Мнения: 52
За първи път сме в Турция на море.В момента сме в Анталия,Сиде,хотел Diamond Premium.
Единственото хубаво е храната,басейна и водните пързалки.
Слаба анимация и много бавни асансьори....чакаме ги по 10 мин.Стаята ни беше с много странен гардероб с плитки рафтове ,на които не можеш да сложиш никаква дреха,но ни я смениха по мое желание.Морето изведнъж става дълбоко и не е подходящо за малки деца.
Имам въпрос....на колко дни е нормално да се сменят кърпите в банята и спалното бельо?
На нас кърпите ги сменяха всеки ден, а спалното бельо веднъж. До вратата има бутони , с които сигнализираш ако искаш почистване или да не те безпокоят. Сигурно сте ги видели.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 842
За първи път сме в Турция на море.В момента сме в Анталия,Сиде,хотел Diamond Premium.
Единственото хубаво е храната,басейна и водните пързалки.
Слаба анимация и много бавни асансьори....чакаме ги по 10 мин.Стаята ни беше с много странен гардероб с плитки рафтове ,на които не можеш да сложиш никаква дреха,но ни я смениха по мое желание.Морето изведнъж става дълбоко и не е подходящо за малки деца.
Имам въпрос....на колко дни е нормално да се сменят кърпите в банята и спалното бельо?
TiFoNi , всеки хотел в Турция си има лятна и зимна концепция.
Тези концепции обикновено включват в съдържанието си цялата информация за хотела.
Като, но не само: името, кога е построен, кога е реновиран, колко голяма е площта му, от колко сгради е, колко стаи има, колко легла има хотела, видовете стаи, големината на стаите в кв.м., какво има във всеки вид стая, колко легла има в стаята, какво съдържа мини бара, колко басейни има и каква е големината и дълбочината им, колко ресторанта има и с колко места са те, колко бара има и работното време на баровете, какви напитки включва концепцията на хотела, само местни или и импортни, кой бар какви напитки предлага, каква е анимацията, какви пързалки има аква парка, на колко време се сменят бельото и хавлиите, кога и колко пъти се сменят плажните хавлии, какъв е плажа- пясък, пясък и чакъл, какво е разстоянието до най-близкото летище и град и т.н. и т. н.
Обикновено човек преди да избере хотел чете много внимателно тези концепции, за да прецени дали хотела е за него или не.
След като вече е отишъл в хотела е излишно да чете.
Но пък ако го интересува колко пъти се сменя спалното бельо в даден хотел след като вече е в него е много по-лесно да слезе до гест релейшъните на хотела и да ги попита, може да го направи и без да слиза по телефона от стаята.
И отговорът при всички случаи ще бъде по-достоверен отколкото отговора на някой потребител от даден форум, който обикновено звучи по следния начин: май че, ама не съм много сигурен....
Извинявай, ако отговорът ми не ти е допаднал много или те е подразнил.
Той не е отправен само към теб, а към всички онези, които все още не са разбрали, че дали ще ни хареса даден хотел или не зависи единствено и само от нас и от подробното проучване, което сме направили за него преди да отидем... Simple Smile
Тук в този форум потребители като Естела, Марги, Adventurer и още няколко да не ги изреждам всичките, че рискувам да пропусна някого десетки пъти са го повтаряли това, включително и преди два дни имаше подобна дискусия, но явно някои искат да се учат от грешките си, а не от мненията във форума. Независимо че тези грешки обикновено ни струват скъпо: няколко зле похарчени хилядарки и провалена почивка...

# 636
  • Варна
  • Мнения: 3 945
И най - важното е дали си тръгнал да търсиш дупки по чаршафите или да се кефиш на морето , плажа и почивката си . Дупка в чаршафа може да си намериш и вкъщи Simple SmileSimple SmileSimple Smile И дали си тръгнал да се надяваш и надпиваш със себе си.

# 637
  • У дома !
  • Мнения: 700
За хотела се доверих на моя колежка,която обикаля по цял свят и на нейния агент от агенцията,който е добър в работата си.Да не говорим,че и колежката ми е от турски произход и е ходила в почти всички турски курорти.
След вечеря сега попитах на регистратурата и ми казаха,че кърпи се сменят всеки ден,а спално бельо на 3 дни.Казаха ми,че утре сутринта в 11ч ще ни ги сменят,но преди малко ни чукнаха и ни донесоха  чисти.
Държа да кажа, че дупка на чаршафи в нас никога няма да допусна да имам,а чистите кърпи за такъв хотел изглеждат ужасно.....

# 638
  • София
  • Мнения: 1 423
Вкъщи колко пъти в седмицата сменяте кърпи и чаршафи? Аз ще отговоря...зеро.

# 639
  • София...........
  • Мнения: 955
Аз съм много претенциозна и гнуслива и всички ми се подиграват, че винаги си нося лични кърпи и не ползвам хотелски, но така се чувствам комфортно Relaxed
За чаршафите искам да си признаете дали някой в къщи ги сменя ежедневно?, че мрънкаме за 3 дневната смяна по хотелите..., което е съвсем разумно. След като си лягаш в чаршафите след душ нормално се сменят на 3-5 дни Wink

# 640
  • Мнения: X
5 дни е много, за хотел и за море.

# 641
# 642
  • Мнения: X
Помоли ги да ти я сменят,за да не си разваляш почивката.
Кажи им Буйрум! Май така беше "моля".

# 643
  • Мнения: 1 710
Аз съм съгласна, че ако хотелиерът е обявил, че спалното бельо се сменя на 3 дни, значи трябва да се сменя на 3 дни.
Обаче това е нещо, за което много лесно мога да махна пренебрежително с ръка и въобще да не му обърна внимание. Не мога да позволя едните чаршафи да ми развалят настроението. Може да е нещо инцидентно. Виж, ако камериерката тотално не се справя или ако има други значими проблеми в хотела, тогава вероятно ще недоволствам, ще търся съдействие и ще се оплаквам. 
А по отношение на смяната на кърпите - нали от няколко години политиката е да се сменят само тези, които са хвърлени на пода. Обикновено на табела в банята или в информационната книжка на хотела пише как се процедира. Иначе дупките в кърпите не създават никак добро впечатление. Обаче и това е нещо, на което няма да позволя да ми помрачава почивката. Но е съвсем разбираемо, че има хора, които такива неразбории ги дразнят и им създават негативни емоции. Това си е до човек и до характер.

# 644
  • Мнения: X
Обаче, примерно, ако си платил осем хиляди за почивка и ти се падне кърпа с дупка, сигурно ще й се развали настроението на жената.

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 02:31 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт