На море в Турция - тема 62

  • 57 830
  • 726
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 242
Обаче, примерно, ако си платил осем хиляди за почивка и ти се падне кърпа с дупка, сигурно ще й се развали настроението на жената.
Не вярвам да платиш осем хиляди за почивка и да получиш скъсана кърпа. Не изпадайте в крайности

# 646
  • София
  • Мнения: 1 423
И 10 да съм дал 1 дупка няма да ми помрачи настроението грам. Миналата година в Амара чак последния ден ни дадоха кърпи за крака, как оцелях дотогава просто не знам. Че трябва да има читави кърпи и да се сменят чаршафите, трябва, ама не се вглеждайте в тия дреболии, че ще намерите и други кусури.

# 647
  • Мнения: 2 957
Гледам, че са излезли цени за Нова Година - валидни до 30,9 - имате ли наблюдение кога е най-изгодно да се резервира?

# 648
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Помоли ги да ти я сменят,за да не си разваляш почивката.
Кажи им Буйрум! Май така беше "моля".
"Буйрун " е заповядайте, а "лютфен" е моля. 😉

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 23:51 от esstela

# 649
  • Мнения: 775
Помоли ги да ти я сменят,за да не си разваляш почивката.
Кажи им Буйрум! Май така беше "моля".
"Буйрум " е заповядайте, а "лютфен" е моля. 😉

БуйуруH.. Simple Smile

# 650
  • Мнения: 684
Последните постове ми напомниха как миналата година ходих да търся камериерката да й кажа, че е изгоряла крушката на нощната ми лампа.
Открих я в съседната стая. После мъжът ми разказа, че е чул само моето "Пардон...", след което тишина. А аз тогава вече бях включила на жесто-мимичен език. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 651
  • Мнения: 681
Идеята е човек да получава това, за което си е платил в съответствие с нивото на хотела, а ако това не се е случило по някаква причина, да си предяви претенциите или потърси правата, което по никакъв начин не значи, че трябва да си разваля почивката.

Това се прави най-малкото от уважение към самите вас и парите, които сте си изкарали и платили за дадената услуга, ако вие сами не се уважавате и сте на принципа "от мен да мине", няма как да очаквате и другите да ви уважават и всеки които реши да ви "мине" ще го направи докато вие седите "смирено" и гледате.

# 652
  • Поморие
  • Мнения: 266
С риск да ме порицаете, но монетата има две страни.Коментираме какво заварваме и какво получаваме, но не коментираме какво оставяме след себе си. Никой няма да каже лекьосах чаршаф, който не може да се изпере или скъсах хавлия и да  пусне снимка. Позволих си да го кажа, защото изхвърлих чисто ново бельо за 100 лв, което ми беше похабено и негодно за ползване. Нека да не си разваляме почивката наистина. Обещавам , че повече няма да коментирам това, защото идеята на темата е различна. Simple Smile Хубав ден и слънчеви емоции!

# 653
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Знаете ли дали този сайт за цените на горивата у нас и в чужбина е актуален?
Газта е 4.07 а срещнах доста коментари че е около 3.00 и затова питам защото ще пътуваме на 20.09 с колата към Кушадасъ. https://m.fuelo.net/
Здравейте, в неделя (01.09.2019) се прибрахме от Алания. Понеже сме на газ, гледах цените по бензиностанциите. От 2,80 лири до 3,40 лири стига.

# 654
  • Мнения: 681
С риск да ме порицаете, но монетата има две страни.Коментираме какво заварваме и какво получаваме, но не коментираме какво оставяме след себе си. Никой няма да каже лекьосах чаршаф, който не може да се изпере или скъсах хавлия и да  пусне снимка. Позволих си да го кажа, защото изхвърлих чисто ново бельо за 100 лв, което ми беше похабено и негодно за ползване. Нека да не си разваляме почивката наистина. Обещавам , че повече няма да коментирам това, защото идеята на темата е различна. Simple Smile Хубав ден и слънчеви емоции!

Веднага те порицавам и то остро, едното няма никаква връзка с другото, по никакъв начин не ме интересува кой какво оставя след себе си. Това си е проблем само и единствено на хотелите и те могат да си го решават както намерят за добре. Големите хотели обикновено поемат такъв тип "щети" за тяхна сметка и са си преценили загубите. Има хотели, които изискват "гаранционен депозит", който се връща, ако няма нанесени щети и т.н.

В САЩ например е стандартна практика да ти блокират въпросния депозит (примерно 300$) по кредитната карта в хотели от всякакъв клас. 

В хотела в Златни пясъци, за който писах преди няколко дни в другата тема за море в България поискаха 40 лв. депозит, за което аз знаех предварително и не ме притеснява.

# 655
  • Стара Загора
  • Мнения: 518
Здравейте, да ви разкажа за нашата почивка. Бяхме в Ефталия Марин , Алания. Пътувахме с автобус  от Стара Загора на 23.08.2019. Тръгнахме в 11,30 ч. Границата я минахме за около 1 час, нямаше друг автобус преди нас. Пътуването ( 18,5 часа) мина нормално и в 6,10 ч сутринта на 24.08.2019 бяхме в хотела с гривни на ръката. Закусихме, ваехми си хавлии от СПА центъра и отидохме на плажа. Още с пристигането беше 30 градуса, през деня стигаше 40-45. След като се наобядвахме отидохме на рецепция (към 14,00ч) и ни настаниха. Стаята ни беше стандартна, на 5 етаж. За нас беше достатъчно просторна, светла. С дете сме на 14 навършени години и в този хотел го броят за дете. То беше настанено на легло (почти като приста), ние имахме голяма спалня и имаше разтегателен фотьойл.Сейфът е безплатен и заредиха мини бара при пристигането. Интернет има в стаята, до басейна, на Острова. Говорихме по месинджър и видео обаждане без проблем.
Територията на компекса е голяма, чиста, с много зеленина. Храната е много и разнообразна. Всеки ден имаше риба. На обяд хапвахме в ресторантите на плажа ( на Острова) . Те работят от 12 до 16ч. По същото време има гофрети, пици, пил.бутчета, дюнери и сладеолед . Аквапаркът е голям с 12 пързалки за големи деца, има и за по-малките но до тях не сме стигнали. Навсякъде има барове за кафе, сок, безалкохолно, студен чай, бира. В понеделник и петък имаше пяна парти на плажа. Т.к. миналата година бяхме във Вилиджа и знам как беше плажа, мога да кажа, че сега много са го подобрили. Насипали са пясък и ги няма камъчетата. Ние си бяхме взели акваобувки, но дори и вътре във водата не ни бяха необходими. Има и участъци с камъни , но могат да бъдат избегнати. Водата беше топла, около 30-31 градуса.
Ходихме до Алания на разходка , долмушът в посока на човек е 6,50 лири. Има автобуси през 10 мин. до  1,00 часа през нощта. Тук е мястото да благодаря на Марги, която ми беше изпратила карта на един парк до пристанището. Намерихме го и си направихме уникални снимки, мястото е адски карсиво и екзотично!!! Още веднъж  БЛАГОДАРЯ!!! Цяла година мечтаех да го видя и успях!
Къпахме се на плажа на Клеопатра. В случайно избрана агенция си договорихме разходка с корабче за след 2 дни. Постигнахме цена 80 лв ( по 30 лв за нас и 20 за детето). В уговорения ден дойде микробус , който ни взе от хотела в 9,00ч. Закара ни на пристанището. Потеглихме към 10,30ч . Разходката продължи 5 часа до 15,30. Имахме обяд, неограничени безалкохолни и вода, пяна парти и 4 пъти къпане в морето. От корабчето се разкрива невероятна гледка към града и крепостната стена. Когато се върнахме на сушата, микробусът ни чакаше и ни закара обратно до хотела.
Миналата година се качвахме с лифт до крепостната стена и за това тази година не ходихме. Цената на човек за качване и слизане е 28 лири. ( за сравнение 2018 г беше по 18 лири).
В събота (31.08.2018) автобусът ни взе в 12,30ч . По пътя спряхме за почивка на езерото Гьолбаши. От там си купихме сладко от рози и от диня. На границата имаше много автобуси преди нас и я минахме за 3 часа. В Стара Загора бяхме в 9,00 часа сутринта на 01.09.2019. ( общо за 20,5 часа).
Написаното стана дълго. На разположение съм за допълнителни въпроси.    
Приятни почивки на тези, на които им предстоят!!! Simple SmileNature High BrightnessNature Sunrise Over Mountains

# 656
  • Мнения: 7
Здравейте,
Прочела съм последните теми изцяло, но все още съм малко объркана по един въпрос. Предстои ни пътуване в Турция с кола, която не е на наше име. Може ли да ми разясните каква е процедурата за превод и легализация на пълномощното за управление на автомобила? След като имам пълномощно трябва да го дам на агенция заклет преводач да го преведе (ако можете и да препоръчате такава за София) и след това да се свържа с МВнР за заверка с апостил? Или мога да свърша всичко на едно място? Много ще съм благодарна, ако ми помогнете.

# 657
  • Мнения: 9 483
Здравейте,
Прочела съм последните теми изцяло, но все още съм малко объркана по един въпрос. Предстои ни пътуване в Турция с кола, която не е на наше име. Може ли да ми разясните каква е процедурата за превод и легализация на пълномощното за управление на автомобила? След като имам пълномощно трябва да го дам на агенция заклет преводач да го преведе (ако можете и да препоръчате такава за София) и след това да се свържа с МВнР за заверка с апостил? Или мога да свърша всичко на едно място? Много ще съм благодарна, ако ми помогнете.

Отидох в лицензирано бюро за преводи, преведоха на турски пълномощното и заверих при нотариус. Това е.

# 658
  • Мнения: 7
И не са ви правили проблеми ли? Има ли и други пътували така? Звънях преди малко до МВнР и оттам ми казаха, че трябва да отида до Министерство на правосъдието, където да поставят апостил на пълномощното ми, след което да го преведа на турски и чак след това в МВнР да заверят превода. Има ли друг, които е минал през тази процедура?

# 659
  • Мнения: 242
https://
Аз написах пълномощно на български и го завърших при нотариус. След това го дадох на заклет преводач и той свърши всичкоостанало - дори и апостила.  Струваше ми 60 лева. Превода е на турски.

Общи условия

Активация на акаунт