Разногласия с приятеля ми и майка му

  • 7 455
  • 170
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Добър ден, хора.Не знам с какво бихте могли да ми помогнете, но все поне да си излея яда тук пред непознати, след като никой друг не ме разбира.
Става дума за моят приятел.Той е на инвалидна количка , поради което родителите му все още го гледат и издържат.Неговата майка му на пръв поглед уж мила, добра, интелигентна жена, прави всичко за него ,изборила се е докрай за него за да стане това което е той сега и да е жив и здрав сега ,да е завършил училище успешно с пълно 6,да се справя с живота въпреки състоянието му,даже е лекар,но прави една голяма глупост - купува на сина си всеки ден безалкохолни напитки, които не са какви да са, а са най - големите боклуци, натъпкани с 100 тона химия, захар и буквално отрови за човешкия организъм.... Мислите си че говоря за натуралните сокове?Не.За кока колата?Не.За енергийни напитки?Не.За още по - вредни боклуци.Както и да е, въпросът е че тя му купува от тези напитки по едно шише от литър и половина всеки ден и момчето лакомо с радост изпива цялото шише...и това всеки ден. Става дума за ония Алое Вера!Да, сметнете ме за луда, тези напитки са полезни и лечебни както ги изкарват само ако са от истинско растение!Тези които ги продават в магазините са по - вредни и от газираните боклуци като кока кола, фанта, пепси и т.н.Казвам го защото уча специалност помощник - фармацевт втора година, където се учи много химия и имам предположение кои химикали и в какво количество се слагат в различните напитки, които се продават в магазините!Тези напитки алое - вера не са толкова вредни ако се консумират с мярка , но приятелят ми изпива по литър и половина всеки ден!Той буквално ще се отрови и нищо чудно да хване рак след някоя година..все едно пие литър и половина боя за ремонт всеки ден, звучи ви лудо но така си го тълкувам аз!И когато най - добронамерено се опитвам да посъветвам майка му, да ѝ обясня че може би не е хубаво буквално всеки ден да дава на момчето да изпива по една цяла такава бутилка и , че може да се натрови и че това съдържа страшна химия, тя започва да ми се смее Cry Cry Cry И всеки път започва да ми философства с думите " То въздухът който дишаме е пълен с отрови, храната която ядем си мислиш че не е химия ли?А ти баш за алоето си се филмирала" и "че има химия има, но за всичко преиграваш.Момчето ги обича и са му вкусни, защо да не му е благо?Няма как да умре от алое- то ако това те притеснява" Казва ми че десеторно съм била преувеличавала като описвам каква отрова са тези напитки и колко химии задържат... Confused А когато се опитвам да поговоря с приятеля ми, да му обясня като не мога да убедя майка му да не му ги купува, поне да ги пие с мярка и да ги ограничи до една чашка на ден той също не ми вярва и ми казва че се филмирам Cry...и няма как да го убедя, той вярва на нея повече отколкото мен.Мисли си че тя щом е лекар значи разбира повече от мен и че няма начин да сбърка и най малкото тя ще е човекът, който ще го отрови и убие.
Аз съм безсилна пред тях хора, не мога да ги убедя каква голяма грешка правят...той заради тези напитки пие и малко вода, а това вече е смърт за здравето.. казвам му да го научи да пие по 3 л вода на ден защото толкова трябва за да е изцяло здрав.И тя като почне да ми дава някакви примери " моята майка също не обичаше вода и предимно пиеше сокове , а вода пиеше само по една чашка ако изобщо се сети и си беше жива, здрава, красива и силна жена и доживя до 93 години, аз също пия само по една чаша вода на ден и съм жива така че не се връзвай на тези пропаганди че ако не пиеш по 3 литра вода на ден ще умреш, а си живей живота както ти е приятно" и ми казва че е важно само да си знаеш мярката и че едно шише алое нямало да го отрови, вредно ставало ако пие по 5 шишета и ми казва, че вредата на кока колата няма никакво място за сравнение с вредата от натуралните сокове и алое - то , но аз не мисля така!И това че съм просто някаква си студентка по темата не мисля че ме прави по - малко разбираща! Вярвам, че за много неща разбирам повече от нея.Но аз съм безсилна, не знам как да я убедя каква голяма грешка прави,нито нея мога да спра, нито него мога да го накарам да спре да я слуша.

Какво да правя Cry

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 17:42 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 18 331
Ако ти е гадже, лесен способ - няма интимности, докато не ограничи... алоето... Което и аз обичам, ама е леко скъпо. Мислех, че е полезно, наистина. Но - ок, вярвам ти, вече всичко е тъпкано с химия, сигурно и то. Аз бих била така притеснена като теб, ако мъжа ми пушеше. Добре, че ги отказа. Сам, не по гореописания способ. Wink

# 2
  • Мнения: 12
Мисля, че цигарите са по - малката отрова.И това може би звучи лудо, но доста хора пушат по кутия - две на ден и са доживяли до 90 години, а за човек, който пие по литър и половина безалкохолно всеки , честно друг такъв не познавам и не знам дали има...
И цигарите ти вредят само на белия дроб, а безалкохолните - на целия организъм.

# 3
  • Мнения: 20 014
Май те е понагряло слънчицето теб. Simple Smile
Пий повечко вода, за тях не знам, ама ти имаш нужда и не се хаби да обясняваш на хората кое е добре за тях.
Жената лекар, тя тръгнала да ѝ обяснява кое е вредно за сина ѝ.
И, да, прави са – всичко около нас е пълно с химикали вече, дори и трите литра водица дето ще изгълташ, за да си жива и здрава до 100 години. Всичко е в главата и в дозата. Не се напрягай толкова и остави момчето да се чувства добре, това е част от рецептата за здраве и дълъг живот.

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
За момент реших, че става въпрос за Munchausen syndrome by proxy, а то какво било.

На колко години е приятелят ти? Защо не си публикувала и списък със съдържанието на тези напитки + линкове с обяснение какво точно означават?
Осъзнаваш ли, че звучиш налудничаво? Ако така се филмираш и пред тях, разбира се, че няма да те вземат насериозно. Не, че не продават боклуци по магазините, но говориш, сякаш му налива антифриз в гърлото...

# 5
  • Мнения: 5 550
Ти не си добре, честно. Каква е тая паника за някакъв сок.

# 6
  • Мнения: X
Какво да правиш ли ? Да спреш да се навираш в живота на хората и да ги учиш как да живеят.

# 7
  • Мнения: 12
Едва ли има линкове, в които ще обяснят съдържанието на всички безалкохолни напитки, които се продават,сещате се, че ако има такъв и само ако всички знаехме какво съдържат щяха да спрат да бъдат купувани и никой нямаше да смее да ги лизне никога повече.
Аз не съм убедена какво точно съдържа това Алое вера, но учейки много химия мога да предположа какво слагат във всички сокове и колко вредно.
Всички хора ги пият по една, две чашки, предимно по поводи, той е единственият човек който пие по литър и половина и то всеки ден..
Кажете ми ако преувеличавам, но не мисля, че е полезно, както много хора смятат напитките алое - вера за лечебни..

# 8
  • Мнения: 11 571
Хората пият сок по повод? Joy
Хитро спретна рекламката на алое вера- та.

# 9
  • Мнения: 12
Но аз се опитвам да направя добро, да ги науча на по - здравословен живот и на консумиране на вредните напитки с мярка...

Имах предвид само на празници, рождени дни и т.н., но всеки ден да ги пиеш като вода... не знам дали изобщо има още някой такъв, звучи ми прекалено.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 17:34 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 4 018
Чакай сега, ти не си убедена какво съдържа сокът, но си напълно уверена, че е отрова? Иии*ах днешните студенти какви са умни, от космоса получават информацията направо...

# 11
  • Мнения: X
Не можеш да дадеш насила. Ако хората не искат да живеят здравословно, това е тяхно право.

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Ама ти дори не знаеш какво точно има в напитките? Обаче си убедена, сякаш лично си занесла проба в лаборатория и имаш доказателства. Успокой се малко.

Много хора пият по литър и половина безалкохолно на ден. Много хора пият и по 3 литра бира на ден. Повечето си изкарват живи и здрави до старини, въпреки, че не е особено полезно.

На колко години сте с приятелят ти, не разбрах.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 714
Ох, поредния месия, който иска да прави добро. Явно е заразно.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 366
Не знам колко точно химия си учила, но и толкова не си я научила, щом се панираш от нещо, което не знаеш какво е. Ама е страшно и води до рак.
Каква е тази напитка, че само вода и бира пия? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт