Разногласия с приятеля ми и майка му

  • 7 457
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 983
Аз пък ожаднявам от алое то. Ако става дума за зелената напитка. И не ме кефи, предпочитам газирано.
Аз като цяло изпитвам повече жажда от газирани и сокове а и после ми сладнее отвратително в устата дни наред.

# 31
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
Ох, и моите деца и мъжът ми пият много безалкохолни. Обяснила съм 100 пъти защо са вредни и до там. Пия само вода от чешмата, а се оказа, че тези дни била радиоактивна в нашия район. Бутилираната пък е пълна с пластмасови олигомери, особено ако се държи на горещо.

Няма нищо вредно в сока от алое. Свекървите ми живеят на тропиците и си правят всеки ден сок от алое и нони. Купешките са същото - сокът, който изтича от листата като се натиснат в преса. Даже ни пращат и на нас, но купешки. Ясно е, че има някакви консерванти, но едва ли са повече от тези в кока колата. Много консерванти са сравнително безобидни в дозите, в които се ползуват в соковете - лимонена киселина, салицилова. Други могат даже да бъдат полезни - аскорбинова киселина.

Не е безобидно пушенето и не уврежда само бял и черен дроб. Уврежда кръвоносни съдове, ДНК на клетки, панкреас, бъбреци, мозък. Това твоят приятел не ти ли го каза?

Професията, която си избрала май ще те утрепе преди консервантите да задействат, хаха

# 32
  • София
  • Мнения: 4 361
От всичко най-странното е как майка ти те е родила на 70 години?

# 33
  • Мнения: 59
Алоето може и да не е толкова безобидно, ето статия, която можеш да покажеш на майката и момчето: https://nccih.nih.gov/health/aloevera

# 34
  • Мнения: 12
Nevena Virolan купешките алоета дали и те са сок, който изтича от листата на растенията или са направени от нещо друго, което е овкусено така че да имитира вкус на истински сок от алое...
Светулчица  къде казах че майка ми ме е родила на 70 години?

# 35
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
От всичко най-странното е как майка ти те е родила на 70 години?

Joy Joy

За неговата баба става въпрос.  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 4 361
Извинявай, помислих, че говориш за своята майка, която е починала на 93 години. И понеже ми се наби в очите се шашнах. Моя грешка.

# 37
  • Мнения: 12
Светулчица, по това ли се подведохте "моята майка също не обичаше вода и предимно пиеше сокове , а вода пиеше само по една чашка ако изобщо се сети и си беше жива, здрава, красива и силна жена и доживя до 93 години" ?
Аз цитирах думите на майка му.Т.е тя говори за нейната майка. Grinning

Nevena Virolan също се сетих да те питам от кой град си?Защото и аз и приятелят ми пием само чешмяна вода, а в София поне чешмяната вода се води чиста и годна за пиене, плюс това я пречиствам винаги с филтрираща кана.
А децата ти на колко години са?Не разбрах обясняваш им за вредата от безалкохолните напитки но въпреки това продължават да ги консумират?
Мъжът ти не можеш да го накараш, защото е пълнолетен и независим човек, но мисля, че поне на децата можеш да обясниш че няма да е зле да ги ограничат.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 20:51 от bubanka

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 771
Невена не живее в България.

Момчето си е взело беля на главата с тебе...

# 39
  • Мнения: 7 964
Разбирам те, защото дете на мои познати след няколко години ежедневно пиене на поне литър "сок" от кутия освен, че надебеля от този сок и другите боклуци, с които се хранеше, се разболя от псориазис, като лекарите посочили именно консервантите като виновник.
Но не можеш да заповядваш на пълнолетни хора как да си живеят живота.

# 40
  • Мнения: 14 971
Разбирам те, защото дете на мои познати след няколко години ежедневно пиене на поне литър "сок" от кутия освен, че надебеля от този сок и другите боклуци, с които се хранеше, се разболя от псориазис, като лекарите посочили именно консервантите като виновник.
Но не можеш да заповядваш на пълнолетни хора как да си живеят живота.
Е, ти намери какъв пример да и  дадеш Joy
Авторке , ами ако му наливаше по чаша концентрат, тогава не ми се мисли каква тема щеше да спретнеш.
Гледай си твоето здраве, остави другите. Има хора, които са резистентни към разни гадости, има и от другите.
Ако имаш сериозни намерения, се се конфронтирай с докторицата, че накрая, от твоите добри помисли, можеш да получиш някой зловещ шут.

# 41
  • Мнения: 7 434
Не си добре, авторке. Или ни пързаляш. Иначе мен ме подразни нахалството ти. Учиш за помощник- фармацевт, даваш акъл на доктори. Остави хората да си живеят живота. Ако ти имаш някакви отклонения, лекувай се!

# 42
  • София
  • Мнения: 10 396
То аз си мисля, че ако въпросният младеж е в количка, е много по-важно да не надебелява. Та го зачекни на тази тема.

# 43
  • Мнения: 10 918
Малко си се вманиачила на тази тема. Факт е, че всичко е химия и боклук в магазините. Пия само вода от чешмата, защото само тя ме напива, но съм далеч от мисълта, че е чиста росна водица... От тия безалкохолни ми се припива още повече вода, не знам как се пие 1.5 литра на ден.. Блякс...
Мен пък ми направи впечатление, че повтори в първия пост няколко пъти „майка му да го НАУЧИ да пие/ да не пие”..Сори, авторке, ама е сякаш вече голям мъж, че и лекар ще става, че майка му да го учи вече на нещо Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 518
Мъжът ти не можеш да го накараш, защото е пълнолетен и независим човек, но мисля, че поне на децата можеш да обясниш че няма да е зле да ги ограничат.
Той и приятелят ти е пълнолетен и независим от теб човек. Остави го да си го пие това алое... Обясняваш веднъж, като се съгласи с теб, но продължава, може да го подсетиш, но постоянно мелене от жена, а той не е съгласен с теб, нали знаеш как въздейства? Мъжът ми да се е изнесъл от собствения си апартамент, ако правех същото. Другият вариант е да му правиш постоянно фрешове (ако са полезни според теб и на него му харесват) и да го замести.
Дядо ми 50 години се криеше от баба ми, че пуши. Играеше шах с други дядовци за пари за да си купи цигари и сутринта, преди да почине на 75, беше пушил. Няма да ти се получи с пилене на главата, да знаеш, и то не само за това.
В крайна сметка, ти пък коя си за да му казваш какво да пие? Казвам го за да се замислиш, не за да се заяждам. Готова ли си да се грижиш за него както майка му досега, че да имаш право на глас? Освен това той може да вземе самостоятелно решение.
Той не беше ли завършил медицина? Ако да - мисля, че и той поназнайва химия.

Общи условия

Активация на акаунт