Разногласия с приятеля ми и майка му

  • 7 458
  • 170
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 178
Не можеш да го накараш, защото е пълнолетен и независим човек.
Ти го каза. Къде си тръгнала тогава?

# 46
  • Мнения: 12
Той не напълнява, даже е клечка , това е интересното че е имало и периоди в които е пил по 2 л. Кока - кола на ден ( добре че се отучи от този убийствен навик) и въпреки че яде много дюнери и тестени неща, все си е слабичък.
Защо не мога да си изтрия коментара?
Опитвам се да си редактирам последователните постове ,които направих без да искам и да изтрия единия...
И сега виждам как съм си написала поста - "даже е лекар" и звучи сякаш говорех за него че е лекар, но нямах това предвид, за майка му говорех.И затова не мисля, че той има представа какво си причинява като се лишава от вода и пие повече безалкохолни и той вярва на нея, че не е  толкова смъртно фатално че вместо вода пие повече безалкохолни и смята че не е нужно да пие по литър вода и , че една две чашки му стигат, майка му смята същото и нищо не мога да направя...
Иначе за фрешове - тя самата му прави всеки ден по една чашка но въпреки това му взима и сокове и алоета...  Тя държи да му е благо и вкусно.
Само се надявам нищо да не му стане...

# 47
  • Мнения: 20 155
Simple Smile Ако има бърза обмяна момчето, значи е щастливец. Остави го, може да си яде и пие каквото поиска, пак ще е слаб.

# 48
  • Мнения: 5 599
Скрит текст:
Той не напълнява, даже е клечка , това е интересното че е имало и периоди в които е пил по 2 л. Кока - кола на ден ( добре че се отучи от този убийствен навик) и въпреки че яде много дюнери и тестени неща, все си е слабичък.
Защо не мога да си изтрия коментара?
Опитвам се да си редактирам последователните постове ,които направих без да искам и да изтрия единия...
И сега виждам как съм си написала поста - "даже е лекар" и звучи сякаш говорех за него че е лекар, но нямах това предвид, за майка му говорех.И затова не мисля, че той има представа какво си причинява като се лишава от вода и пие повече безалкохолни и
той вярва на нея, че не е  толкова смъртно фатално че вместо вода пие повече безалкохолни и смята че не е нужно да пие по литър вода и , че една две чашки му стигат, майка му смята същото и нищо не мога да направя...
Скрит текст:
Иначе за фрешове - тя самата му прави всеки ден по една чашка но въпреки това му взима и сокове и алоета...  Тя държи да му е благо и вкусно.
Само се надявам нищо да не му стане...


Ами то не е смъртно фатално. Не е полезно, но няма да се гътне утре-вдругиден заради пустия му сок. Ама и ти си една... Ако това го намилаш там пред хората, не знам как те изтрайват.

# 49
  • Мнения: 574
А защо това алое е по-вредно от колата?

Иначе остави човека на мира, поведението ти е леко налудно.
Често пия повече бира отколкото вода. Добре, че никой не върви след мен да ми брои "чашките".

# 50
  • Мнения: 14 840
Ако на всеки твои близък които пие сокове, яде мазни дюнери и бързи храни, чипсове и полуфсбтикати намилаш тази мантра имаш сериозен проблем, да знаеш. Никой не е умрял от сок.
И моите уважения, но майка му е лекар а ти учиш за пом. фармацевт. При всички случай майка му знае повече от теб.
И да знаеш че не е хубаво да залиташ в крайности.

# 51
  • Мнения: 4 626
Разбирам, че се притесняваш, но не трябва толкова да си налагаш мнението и разбиранията за нещата. Достатъчно голям е за да преценява какво да пие и какво не. Всеки си пати от собствения си акъл и всички имат правото да си направят грешките. Не можем да предотвратим всичко. Остави го да пие каквото си иска.

# 52
  • Мнения: 3 158
Не знам колко химия учат помощник-фармацевтите,ама ти си се взела страшно насериозно!Силно се съмнявам да можеш да напишеш каквато и да е формула и да я разтълкуваш-кой елемент за какво отговаря и за какво е вреден,ама коментираш формули!И какво точно във формулата на консерванта те притеснява?Не че занеш кои са консерватите,но примерно?Примери от рода-ама те моите приятели пият много вода и пасат само свежа зелена тревица,ги прескочи и дай по същество?

# 53
  • Мнения: 7 434
Като знам, че в Бг университети се влиза по- лесно отколкото в детската градина, кой си избира да учи за помощник- фармацевт и каква химия се учи там? Само питам.

# 54
  • Мнения: 6 907
Твоето мрънкане ми се струва по-смъртно фатално от пиенето на три литра сок на ден.

# 55
  • Мнения: 2 114
"Пази Боже, сляпо да прогледа."

Едва си започнала нещо да научаваш и си го взела на въоръжение.

Липсва ти базова подговотка и елементарен потенциал да съобразиш:
1. Майката със сигурност е по-просветена от теб по темата;
2. До срещата с теб е успяла да отгледа дете със серизони здравословни проблеми по начин, че детето да е успешно, със съхранено здраве и социални умения, с образование и очевидно привлекателно и инетерсно за общуване (след като ти е приятел).

Това е подвиг, колкото и да не ти се вярва.

На фона на 1 и 2,пиенето на една напитка на ден, която не е и най-боклучавата, може да не ти допада, но не е драма.

А ако няма с какво друго, а с това искаш да се изкараш полезна на семейството му, бих те насочила към други неща.

Горенаписаното е с най-добри чувства към теб и ако можеш да го осмислиш, би било добре.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 23:40 от Deborana

# 56
  • Мнения: 25 836
Боже, от един сок какви драми. Ами ако имате 2 деца и общ дом?

# 57
  • Мнения: 3 025
Ти сериозно ли?
Признавам, че не изчетох до край написаното.
И аз ги пия тези сокове и са си много хубави. Нормално майка му да ти се смее. Да ти имам и проблемите. Незнам щом за такова нещо такава драма правиш, за наистина сериозните неща какъв цирк ще е.
Остави момчето да си пие, щом му е вкусно, така преувеличаваш, че сякаш не сок ми с бензин се налива приятеля ти.

# 58
  • Мнения: X
За да си категорично насно дали съмненията са ти основателни, занеси една бутилка да ѝ направят изследване - идеално е, че учиш за фармацевт, защото ще можеш да посочиш за какво да изследват, защото хората ще чакат ти да кажеш. Това се заплаща и хичне е евтино, но така ще имаш яснота и ще можеш или да си отдъхнеш или да покажеш черно на бяло доказателство за думите си на майката лекарка и син. Не съм сигурна къде точно се правеха такива изследвания - РИОКОЗ може би. Така вместо да се поболяваш от трвеога ще имаш яснота.

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
Nevena Virolan купешките алоета дали и те са сок, който изтича от листата на растенията или са направени от нещо друго, което е овкусено така че да имитира вкус на истински сок от алое...

Тези, които купувам са студено пресован сок от алое вера + лимонена киселина. Пише го и на етикета. Виж етикета! Не знам кой ще тръгне да слага друго. Алоето е евтино и расте бързо. А като видя нони, което било био ме напушва смях. Нонито си расте само и никой не го тори, така че не био няма. Купешкият сок от Нони и алое са на вкус, ако не същите като тези, които свекърът прави в момента, то силно подобни.

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 02:45 от Nevena Virolan

Общи условия

Активация на акаунт