ЯНУАРСКИ беборани, догодина ще зарадват свойте мами!

  • 14 907
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 175
А дали има някакво влияние факта, че имам гръбначно изкривяване ??? newsm78

# 226
  • София
  • Мнения: 6 810
С това трябваше да почнеш, да. Най-вероятно от това са ти болките. Май ще копуваш космодиск, имаше доволни бъдещи майчета от него си спомням.

# 227
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
KayRenn, как ти се казва йога инструкторът?
Пракаш Чандра Белвал - добре, че tsveta пусна линка към програмата на мамешкия курс, че голям зор щях да видя докато напиша правилно името му Wink

# 228
  • Мнения: 39
Zdraveite i ot men!!Izvinqvam se za latinitsata,no mujo e burnikal ne6to i ne moga da mina na BG!!
Az ot niakolko dni kato zaspq po grub posle stra6no me boli ,i krusta su6to!!!Ujas!!
Ob6to vzeto nikak ne mi e udobno!!!
Az dnes biah na konsultaciq i doktorkata mi kaza,4e pak ima promeni otnosno pregledite,koito zdravnata kasa poema!!!Naprimer-ako polu4i6 zatsapvane i otide6 da te vidiat,ili ima6 silni bolki za pregleda koito 6te ti napraviat triabva da si plati6!Ako iska6 da hodi6 na konsultacia 2 puti v mesets,vtoriq 6te si go pla6ta6!!!!!Imalo i korekcii otnosno koi 6te spadat kam riskova bremennost!!No za tova ne razbrah podrobnosti!!!Za kakvo gi pla6tame tezi osigurovki za edna konsultacia mese4no na koqto samo ti merqt kruvno i slu6at tonove,to4no za 5 minuti!!!
Ako tova se nari4a stimulirane na rajdaemostta,zna4i iavno imam pogre6ni razbirania!!! newsm11

# 229
  • Мнения: 333
25. 07. 2006г. – 09.30 ч. в Upstairs (София, бул. Витоша 18)
Д-р Милка Жижанова, диетолог експерт в списание “9 месеца” ще представи темата “Хранене на бременната и на кърмачката.”


27. 06. 2006 г. – 09.30 ч. в пицария “Мис Каприз” (София, ул. Кракра 2А)
Елена Василева и Надя Желева, акушерки от Училище за бъдещи майки “МА-МА” ще представят темата “Обезболяване и обезчувствяване в акушерството.”



Курсът се организира от списание “9 месеца”
За допълнителни въпроси – 02/946 13 69

Това е програмата до края на месеца. След това остава в същите дни и на същото място само темите са различни. Има записване на тел., но ако не си записана те вписват отдолу в списъка. Ходи се по-рано, за да се намери място и има 2 лв. куверт, но те са за консумация и каквото надвишиш си доплащаш. Накрая раздават подаръци и едно от момичета с което говорих ми каза, че за предната бременност е събрала толкова шишета, че не й се е наложило да купува. Подаръците са различни например днес бяха биберон, витамини, разни кремчета. Но смятам, че това не е най-важното, най-хубавото е че си сред свой хора. Аз специално се чувствам много добре, макар, че съм била само 2 пъти. Ето днес се запознах и с Клеми която е един прекрасен човек.

# 230
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
здравейте моми4ета Hugи аз отдавна не бях писала,ама нямах какво да споделя пък и нямам много време де.нали сестра ми са ни на гости от БГ и сега нямам мира Crazyдо края на месеца си тръгват и ще мам пове4е време за вас Grinningина4е да ви се опла4а #Cussing outаз по принцип си спя само по корем и така заспивам,но ве4е немога.трябва да спя по гръб Crossing Arms ooooh!и направо се побърквам.по цяла нощ се въртя и въргалям в леглото,но пък ще се наложи да свиквам Crazyина4е на 18 август заминаваме на седем дневна по4ивка в една много хубава местност с голямо езеро в гърция (Limni Plastira-Kardica)нямам търпение ве4е да отидем. Flutterв понеделник съм на лекар и ако беб4о разреши ще разберем пола на души4ката ни Joy baby_neutralе това е от мен засега,4е маи много дълго стана Mr. Green

# 231
  • Мнения: 1 317
На dobito приятно изкарване на езерото и да покажеш снимки после  Simple Smile А ти doby не можеш да спиш по корем защо - така ти е казал лекар ли или просто не ти е комфортно? Защото на мен не ми дават да спя по гръб, а само на страни, но в никакъв случай по гръб - бебето не можело да се храни както трябва и сега не било толкова важно, но да съм свиквала за по-нататък?При вас момичета как е?Нещо такова да са ви казвали?
Лека и спокойна нощ и до утре  Grinning

# 232
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
eleonora мила за спането не ми го е казал доктора а така просто знам,4е ако се спи по корем щяла съм да сма4кам бебето или нещо такова.знам ли newsm78така ми казаха.ина4е за спането по гръб нищо незнам.просто на мен не ми е приятно така.  bouquet

# 233
  • София
  • Мнения: 1 677
Галина,

Благодаря ти за информацията за курса.Не можах да отворя линка за програмата.А курса докога продължава?Имам пред вид,че ако не дойда на тези две теми,през август ще има ли други? Laughing

# 234
  • Мнения: 81
Здравейте тумбачета,

ние бяхме на консултация, и както каза док. на пук на варицелите всичко изглежда прекрасно Simple Smile

Момичета за спането по гръб е вярно но в напреднала бремнност когато бебето е по тежко и притиска голям кръвоносен съд и не се храни добре, някои мами се оплакват че им става лошо като легнат по гръб, по корем със сгънат крак може е не хубаво да се мачка много корема но то се усеща дисконфорт поне при мен.

Целувки на коремчетата   bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте момичета Laughing
Аз нали съм си ранобудна и станах да прочета най-новите мнения.
Този курс на 9 месеца ми звучи страхотно, ама те само през работните дни ли го организират, че май няма как да го посетя тогава.   bouquet
А относно спането никога не съм можела да спя по гръб и сега спя полу по корем със сгънат крак, май нещо не разбрах newsm78 вредна ли е тази поза?  Иначе да ви споделя много интересно - дъщеря ми спи в точно същата поза Joy

# 236
  • София
  • Мнения: 861
Майчета пак съм аз Grinning
А дали чухте някаква информация за удължаването на 90% заплащане след раждане до 9 месец на детето newsm78. Че снощи мъжо се прибра и вика приели са го - чул по радиото newsm78. Пък аз слухтях по тв новините и нищо не казаха Thinking Ще бъде добре ако наистине са го гласували окончетелно. newsm10

# 237
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пък само по корем мога да заспивам. За сега не ми пречи, но за п-натам знам, че е добре да се спи на ляво.  Остана ми още една седмица от болничните, така че мисля да посетя другата седмица курсовете, но няма да се записвам Simple Smile Така че може и да се видим там
Имам едно питане - вярно ли е , че е вредно за бебето да се гледа на климатик?

# 238
  • Мнения: 3 405
Относно съня :

Цитат


Намиране на удобна поза за сън
В началото на бременността се опитайте да си създадете навик да спите на една страна. Лежейки на една страна със свити колена, това е вероятно най-комфортната поза с напредване на бременността. Освен това тази поза облекчава работата на сърцето, защото предотвратява допълнителното налягане, причинено от теглото на бебето върху по-голямата вена (vena cava), по която кръвта се връща към сърцето.

Някои лекари препоръчват бременната да спи на лявата си страна, тъй като черния дроб е от дясната страна на корема, лежането на лявата страна предпазва този голям орган от допълнителното налягане на матката. Попитайте лекаря си за препоръки - в повечето случаи лежането на едната или другата страна ще Ви помогне да намалите налягането върху гърба.

Не се притеснявайте излишно, ако през нощта се обърнете по гръб. Промяната на позата е естествена част от съня, която не може да контролирате. Вероятно по време на третия триместър от бременността тялото Ви няма да иска да заеме тази поза, защото тя ще бъде твърде неудобна. Ако все пак се обърнете по гръб и теглото на бебето притисне т.нар. vena cava, дискомфортът вероятно ще Ви събуди. Потърсете препоръки от Вашия лекар, той или тя може да Ви посъветва да използвате възглавница, която да Ви помогне да се задържите на една страна през цялата нощ.

Може да експериментирате с възглавници за да откриете подходяща поза а сън. Някои жени намират, че поставянето на възглавница под корема или между бедрата помага.


тук е цялат … 90;ия


А относно климатика не знам, но не мисля, че е вредно. Може би заради охлаждането през лятото, а в зимните месеци ще духа топло. Simple Smile

# 239
  • Мнения: 1 081
Момичета, какво сте направили вчера, три страници мнения!  newsm10 Не мога да ви изчета два часа вече! Браво на вас!
Анджелина с удоволствие прочетох, че и ти си при Цветкова! Кога отново имаш час, може да се срещнем там. Аз съм при акушерката на 03.08., а при Цветкова на 09.08. Ти при коя акушерка си, аз съм при Нина, ама не защото не исках при Ваня, а тя просто нямаше часове smile3503
Кажете за тези нови 90% наистина, някой чул ли е нещо.  newsm78 Аз последно чух, че болничните стават 200 дни, а майчинските ще се изплащат до навършване на 1 годинка на детето. После всеки да се спасявал самосиндикално!  newsm11 hit

Общи условия

Активация на акаунт