Пазарът на недвижими имоти във Варна - какво се случва реално? - 4

  • 33 169
  • 744
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 14 541
"Семейна градина " в района до "Тих труд" и "Техникума по дървообработване" . Толкова завоалирано се споменаваше, че едва сега разбрах къде ще е строежа. Sunglasses Общината можеше да оформи един обществен  парк в района, но всичко ще се бетонира.
So Lucky, ако там си закупила имот, има потенциал. Честито ! Flowers Four Leaf CloverChampagne

Последна редакция: нд, 01 сеп 2019, 01:08 от Viviana91

# 451
  • Мнения: 1 876
Добре де, само аз ли смятам да си купя жилище и да не го използвам с инвестиционна цел? В крайна сметка аз нямам друг имот и нямам избор дали да живея в него или да го давам под наем, но много познати купуват имот, за да получават готови пари на месец. А не смятат амортизацията и разходите за целия период на ползване и това, че може дори да не си избият вложението.
Днес загледах Фемили гардън и ми допада най-много това, че има апартаменти с югоизточно изложение. Обаче имам предубеденост по отношение на това как да плащам за апартамент, който дори още не съм видяла в груб строеж. Те дори не са започнали още строителни дейности. А схемата им на заплащане е добра, ОБАЧЕ какво правим през това време, през което се строи комплекса и плащаме наем? ...

# 452
  • Мнения: 481
Скрит текст:
Строежът до Курортна поликлиника



Тези хора съвсем са изперкали. Какво толкова е специално на тази сграда че да и търсят 1600 евро?

Скрит текст:
На Цар Асен има ли разрешително за строеж?
Преди година и нещо събориха тази ъглова къща:
https://www.google.com/maps/@43.209584,27.9171375,3a,75y,59.13h, … e0!7i13312!8i6656
Скрит текст:
Тази ъглова също е съборена:
https://www.google.com/maps/@43.2084032,27.9155935,3a,90y,142.66 … e0!7i13312!8i6656
Скрит текст:
Миналото лято точно срещу руското консулство на Македония бяха оградили един парцел. Там има ли някакво раздвижване?

Този пост е супер полезен. Исках да ти благодаря специално.

.............................................
Относно бъдещия проект на Червенков - https://mait.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%be%d1%8f … 0%ba%d1%82%d0%b8/
Ще бъде на ул. Ал. Батенберг - само това се изпуснаха Simple Smile, не на Цар Асен. Не бяха много любезни и отзивчиви Simple Smile, казаха да следя на сайта им, там ще описват по-подробно за този и другите им проекти Simple Smile.
Аз знам от друго място, за един парцел/стара къща ъглова на Батенберг в близост до тунела Шипка, че ще се събаря и строи, като това го знам от две години. И рендера пасва на това място.  Може и да се лъжа, но че ще се строи там е сигурно, дали Червенков или някой друг. Сега трябва да чакам някоя друга "птичка" с информация за Цар Асен Simple Smile, че те не се издават Simple Smile.  

На Цар Асен има ли разрешително за строеж? Миналото лято точно срещу руското консулство на Македония бяха оградили един парцел. Там има ли някакво раздвижване? Oт Явлена миналото лято ми казаха че се очаква някакъв голям проект в района на общината но цените май ще са високи от порядъка на 1500 евро.

Ако беше излязло разрешително, тук щеше вече да сме го разконспирирали Simple Smile)))
Няма такова.
Това на Македония все още си стои заградено, нищо не се прави.
Виж това за Раковски 21 е интресно, не бях попадала.
НЯма как в района на общината да не е скъпо, логично е.
Някой питаше за Елит Хоум, аз също преди време търсех информация, но не попаднах. Направиха много добре изглеждаща сграда на Цар Асен Simple Smile, но към общината между Раковски и Македония. На Преслав - до клуб на архитекта също направиха/или правят все още, че не съм ходила последните месец/два там, интересна сграда с покрив купол. и още нещо някъде четох за тяхма сграда, но забравих.

А това до Алати, да не са прословутите общежития? 4 блока ли бяха и те...

Шегата настрана, но гаражите тепърва ще поскъпват Simple Smile. Повечето семейства искат да имат по два автомобила...а къде ще се пракира...не се мисли, докато заградят поредната поляна и стара къща ...
На Ана Феликсова е кошмар, имаме познати във високите блокове, те се чудеха дали от Сезони или другия комлекс до него да си купят гараж/паркомясто. Там преди 5 години беше коренно различно. Сега като отидем на гости, обикаляме за място....

Аз бях питал за Елитхоум. Миналото лято видях един техен строеж на Приморска недалеч от хотел Модус който ми изглеждаше интересен като място.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2019, 03:06 от AnMary

# 453
  • Мнения: 836
Предполагам има хиляди хора които си купуват апартаменти за живеене. Има го момента, че се получава период от три години в който дремеш и плащаш наем. Варианта да се избегне това е да се закупи нещо вече готово. За съжаление в момента ще е трудно да се отиде до сграда в напреднал строеж и да се купи нещо читаво. Та трябва някакъв избор да се направи.

# 454
  • Мнения: 481
Добре де, само аз ли смятам да си купя жилище и да не го използвам с инвестиционна цел? В крайна сметка аз нямам друг имот и нямам избор дали да живея в него или да го давам под наем, но много познати купуват имот, за да получават готови пари на месец. А не смятат амортизацията и разходите за целия период на ползване и това, че може дори да не си избият вложението.
Днес загледах Фемили гардън и ми допада най-много това, че има апартаменти с югоизточно изложение. Обаче имам предубеденост по отношение на това как да плащам за апартамент, който дори още не съм видяла в груб строеж. Те дори не са започнали още строителни дейности. А схемата им на заплащане е добра, ОБАЧЕ какво правим през това време, през което се строи комплекса и плащаме наем? ...

Моето скромно мнение е че сметката трябва да е една и съща без значение дали се купува за лично ползване или отдаване под наем. Ако не излизат сметките значи плащаш прекалено много. Ако апартамента който се купува няма шанс да се отдаде под наем моментално с поне 5% доходност след всички разходи по обзавеждане значи не е много добра покупка. В момента този % в центъра на Варна е около 3%. Предполагам че и в кварталите не е много по- добър. 3% наем обикновенно е характерен за световни центрове с много високи заплати, но даже и там това обикновенно е тавана.

# 455
  • Мнения: 25 739

So Lucky, ако там си закупила имот, има потенциал. Честито ! Flowers Four Leaf CloverChampagne
Благодаря.  Hug
Живот и здраве, да го построят, мисля да живея там, а настоящия ми да давам под наем. Има много време, може и друго да ми хрумне.

# 456
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Една снимка от по-височко,описваща какво се случва със строителните дейности в район "Младост".




Кредит: Морско око,от форума на https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1475322&page=366

# 457
  • Варна
  • Мнения: 968
Виждам зад училището едно много апетитно парцелче в Младост 1. Някой да има информация за там дали ще се строи нещо. Не ми се вярва да го оставят така да си пустее?

# 458
  • Мнения: 25 739
Виждам зад училището едно много апетитно парцелче в Младост 1. Някой да има информация за там дали ще се строи нещо. Не ми се вярва да го оставят така да си пустее?
И зад медицинския център има полянка.  hahaha

# 459
  • Мнения: 23
Честито и от мен, So Lucky!  Пускам тук питането от софийската тема. Имам двустаен ново строителство, от нормалните квадратури, прясно обзаведен, не е супер лукс, но всичко е по поръчка за да става и за двойка, и за студенти, и за сам човек. Електроуредите са нови, само няма климатик, защото е вътрешен и е топъл. До Фратели на Сливница е, няма паркомясто, но в близост все още може да се паркира. Не ми се иска чрез брокер. Целта ми е дълготраен сериозен наемател, за това ми се струва, че 450 лв. са постижими. Правилно ли разсъждавам?  Чудя се и къде да пусна обявата, в кой сайт е най-подходящо за Варна. Приемам всякакви идеи.

# 460
  • Мнения: 8 759
Честито и от мен, So Lucky!  Пускам тук питането от софийската тема. Имам двустаен ново строителство, от нормалните квадратури, прясно обзаведен, не е супер лукс, но всичко е по поръчка за да става и за двойка, и за студенти, и за сам човек. Електроуредите са нови, само няма климатик, защото е вътрешен и е топъл. До Фратели на Сливница е, няма паркомясто, но в близост все още може да се паркира. Не ми се иска чрез брокер. Целта ми е дълготраен сериозен наемател, за това ми се струва, че 450 лв. са постижими. Правилно ли разсъждавам?  Чудя се и къде да пусна обявата, в кой сайт е най-подходящо за Варна. Приемам всякакви идеи.

Забранили сте получаването на съобщения.
Ако желаете може да ми пишете, имам приятелка която би се интересувала.

# 461
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Чудя се и къде да пусна обявата, в кой сайт е най-подходящо за Варна. Приемам всякакви идеи.

Опитайте тук с обявата : https://www.facebook.com/groups/555210251323898/

 и тук  https://www.facebook.com/groups/101661703752724/

# 462
  • Варна
  • Мнения: 968
https://www.olx.bg/ad/dvustaen-apartament-novo-stroitelstvo-do-m … 0.html#009c6402cf

това някой да ми разконспирира реално къде се намира и кой го строи?

# 463
  • Мнения: 25 739
Честито и от мен, So Lucky!  Пускам тук питането от софийската тема. Имам двустаен ново строителство, от нормалните квадратури, прясно обзаведен, не е супер лукс, но всичко е по поръчка за да става и за двойка, и за студенти, и за сам човек. Електроуредите са нови, само няма климатик, защото е вътрешен и е топъл. До Фратели на Сливница е, няма паркомясто, но в близост все още може да се паркира. Не ми се иска чрез брокер. Целта ми е дълготраен сериозен наемател, за това ми се струва, че 450 лв. са постижими. Правилно ли разсъждавам?  Чудя се и къде да пусна обявата, в кой сайт е най-подходящо за Варна. Приемам всякакви идеи.
Ако е наистина хубав, без скосявания, със асансьор, съвременни мебели и техника. Да, 450лв е постижим наем.

# 464
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Днес видях билборд за Фемили гардън.
„Зеленото сърце на Варна. Тристайни апартаменти от 42 000 евро”.

Общи условия

Активация на акаунт