За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 590
  • 754
  •   1
Отговори
# 225
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Като се намокри тавата пак не шава хартията за печене.

# 226
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Според мен няма как да шава, това е плътно кексово тесто. Другият път ще е без намазване.

# 227
  • София
  • Мнения: 10 866
По-големият проблем е докато сипеш тестото.

# 228
  • Мнения: 10 379
Ще правя кекс по тази рецепта
https://cooks-and-bakes.com/вид-ястие/десерти/кексове/най-лесният-кекс-с-кайсии
Не разбрах олиото се маже под хартията за печене ли? В неделя логиката ми почива активно  Embarassed Щом като има хартия, защо трябва да се маже ...

В блога, който цитираш, докато намериш нещо можеш да починеш. Опитах се да намеря сладки с кайсии и бадеми, но се провалих.
Дано чете Марчева, имам спомен за сладкиш с италиански сливи, решила съм да го правя, но не мога да намеря рецепта, разбира се.

# 229
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Ще правя кекс по тази рецепта
https://cooks-and-bakes.com/вид-ястие/десерти/кексове/най-лесният-кекс-с-кайсии
Не разбрах олиото се маже под хартията за печене ли? В неделя логиката ми почива активно  Embarassed Щом като има хартия, защо трябва да се маже ...

В блога, който цитираш, докато намериш нещо можеш да починеш. Опитах се да намеря сладки с кайсии и бадеми, но се провалих.
Дано чете Марчева, имам спомен за сладкиш с италиански сливи, решила съм да го правя, но не мога да намеря рецепта, разбира се.

Poni69, за тая рецепта ли става въпрос?

# 230
  • Мнения: 10 379
Да, благодаря ти. Видях и че имам всички продукти. Ще го правя, пък калориите по дяволите.
Само ще сложа олио вместо зехтин, че имам само Екстра върджин, който е миризлив и горчив.

# 231
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Poni69, готов е вече и нарязан. След малко съм на кафе у комшиите.

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 15:53 от bilqna_69

# 232
  • Мнения: 10 379
И моя се пече вече от 15 минути. Голям зор, докато намеря форма 20 см. Накрая си свих ринга за торта на 20 см, облицовах го отвсякъде с хартия за печене и го сложих върху тава, също постлана с хартия.

# 233
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Биляна, аз видях блога на Кокона и прочетох за въпросния кекс. Но нещо ми убягва и не мога да намеря информация за точните количества на съставките??? Малко помощ, моля.

# 234
  • Мнения: 10 379
Вместо Биляна ти отговарям, че въобще не е от блога на Кокона кекса със кайсиите.
https://cooks-and-bakes.com/

# 235
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Poni69, (наборе  Wink), е посочила откъде е рецептата. Опитах го, вкусен е и е от сочните кексове. Доволна съм от резултата.

# 236
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Добре, момичета. С телефона съм и не мога нещо да видя точните продукти. Бихте ли ми ги копирали и дадете тук, моля.

# 237
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
ir74, пускам ти я в скрит текст. От блога на Дани Динева е на десерти - 3 страница.
Скрит текст:
Най-лесният кекс с кайсии
11 | 08 | 201540406 10
Продукти

2 ч.чаши брашно

4 големи яйца или 5 малки

1 ч.чаша захар

1 пакетче бакпулвер

1 ч.ч. кисело мляко

1/2 ч.чаша олио

2 бр. ванилия или 1/2 ч.л. ванилова есенция

около 200 грама кайсии, нарязани на тънко на полумесеци

по желание около 200 г орехи, може и стафиди

ако добавите орехи или стафиди сложете 1 ч.л. канела
Порции
15 парчета
Време

за приготвяне 15 минути

за изпичане 30 минути
Приготвяне
Разбийте яйцата заедно със захарта. Добавете киселото мляко, брашното,  бакпулвера, олиото, накълцаните на дребно орехови ядки (ако ще добавяте по желание) и ванилиите. Ако не, ги пропуснете.

Всички продукти се разбиват заедно до получаване на хомогенна смес. Кексът се изсипва в намазнена тава, застлана с хартия за печене или във форма за кекс, предварително намаслена и поръсена с малко брашно. Почистете кайсиите, нарежете ги на тънко на полумесеци и ги наредете плътно на повърхността. Дори можете да направите някоя интересна форма за децата от тях.Печете в предварително загрята на 180 градуса фурна за 30 минути. Проверявайте готовността с клечка. След като се изпече, извадете настрани и оставете да се охлади. Нарежете на парчета. Можете да гарнирате с ванилов сладолед и стръкче мента, а чаша айран също ще зарадва децата.

   При мен е със смокини, които наръсих отгоре с кафява захар , а под тях - натрошени орехи.


# 238
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Благодаря много, Биляна. 🤗🤗🤗
     Последен въпрос -сочен ли става сладкиша или не?

# 239
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Да, за мен е от сочните, а не класически сухи кексове с въздушно тесто. Може би заради смокините. На мен ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт