Остров Тасос, Гърция /Тема 11/

  • 66 081
  • 755
  •   1
Отговори
# 570
  • here and now
  • Мнения: 4 213
Рано сутрин, първите два, три курса са само бусчета, които зареждат острова и няма много коли и много чакане, на Керамоти това.
Един слиза да купи билети, а шофьора се нарежда в колоната с колите за качване, за да става по-бързо.
Не помня колко платих миналата година, но моята кола е SUV и ме таксуваха по по-висока тарифа, по спомен с талона на колата май купувахме билети.

# 571
  • ново
  • Мнения: 5 960
Аз винаги, когато купувам билети казвам марката и модела на колата, и че е SUV.

# 572
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
С голяма кола съм. Платих 20 на Керамоти и 25 на Тасос

# 573
  • here and now
  • Мнения: 4 213
Тук могат да се видят цените и разписанията на фериботите.
https://www.go-thassos.gr/thassos-ferry-schedules-prices
Имах предвид, че цената е различна според колата. Не че 5 евро ще съборят някой, но ако си решил да приготвиш точна сума, да няма изненада.

# 574
  • Мнения: 402
Много пъти сме ходили на море в Гърция без никакви проблеми, но сега се зачетох дали няма някакви изисквания и чудо - големи талони на колата, пълномощно на гръцки за колата и прочее...
Искат ли изобщо такива неща? А за фирмен автомобил?

Да си кажа - върнахме се и никой нищо не иска. Освен лични карти, разбира се. Нито за зелена карта питат, нито за пълномощно, нито за голям талон - поглеждат картите и минаваш.

Големият талон не е нужен от години. Трябва само, ако малкият талон ви е от онези, старите, които бяха единично картонче. После го направиха сгънатото, за да събира всичката необходима информация. Но пълномощно трябва при служебен автомобил или, ако е на лице, което не пътува в автомобила. Затова не е редно да публикувате подобна подвеждаща информация. То като си ходите из града и личната карта не ви я искат всеки ден, но си я носите в себе си, нали?

Препоръчвам ви да се качите на Ипсарио. Почти цял ден преход , много красиво, а гледката от върха е зашеметяваща.
Уха, вярно, че сме активни планинари. Но с две деца, качихме Ипсарио за около 2,5 - 3 ч. Цял ден преход не ми се струва реално и за супер неподготвени хора 

# 575
  • Мнения: 12
Има два върха, но на нас ни отне повече време, защото правихме много снимки и бяхме разнородна група. Спирахме и за обяд та затова се получи почти цял ден.

# 576
  • Мнения: 23
Здравейте!
Интересува ме има ли възможност от острова да се направи дневна разходка с корабче?
Ако от о. Тасос няма възможност, къде е най - близкото пристанище, откъдето може да се направи такава разходка?

И друго  - на кой плаж се предлагат добри водни атракции?
Ще отседнем в Лименария и сме с тийнейджъри  13 - 15г.

# 577
  • Варна
  • Мнения: 3 939
Интересува ме има ли възможност от острова да се направи дневна разходка с корабче?
И друго  - на кой плаж се предлагат добри водни атракции?
Ще отседнем в Лименария и сме с тийнейджъри  13 - 15г.

със сигурност има в Лименас-Тасу или Тасос - главен град на остров Тасос - точно на обратната страна на Лименария , има и водни таксита
има и от Скала Потамия
нямам идея какви водни атракции търсите - мисля че някъде предлагаха водолазни спускания , но от Лименас

# 578
  • Мнения: 23
Водни атракции  - банан, диван във водата...вдигане с парашут над брега...

Ще съм благодарна и на актуални препоръки за добри места за хранене   -  храна, цена, по възможност гледка!

# 579
  • Мнения: 69
Може ли някой, който е ходил скоро на Тасос да сподели дали на Голдън и Парадайз има заведения с чадъри, които се ползват срещу консумация, независимо от стойността. Извинявам се, ако вече е коментирано. Благодаря!

# 580
  • Мнения: 5
Здравейте,

Има ли някой в момента в Лименария, да каже как е температурата на водата, позатоплила ли се е и става ли за къпане?Simple Smile

# 581
  • Мнения: 1 331
Може ли някой, който е ходил скоро на Тасос да сподели дали на Голдън и Парадайз има заведения с чадъри, които се ползват срещу консумация, независимо от стойността. Извинявам се, ако вече е коментирано. Благодаря!
Аз съм със същия въпрос? Или поне да препоръчате някое заведение с приемливи цени за консумация срещу ☂️?
Също и как е времето и водата?
Благодаря

# 582
  • Мнения: 369
Ние ще бъдем на Тасос в началото на юли. Искам да попитам до манастира "Св Архангел Михаил ", Теологос и Мегалос Принос,има ли много завои?

# 583
  • Мнения: 402
Ние ще бъдем на Тасос в началото на юли. Искам да попитам до манастира "Св Архангел Михаил ", Теологос и Мегалос Принос,има ли много завои?

Има си завои, но не си представяйте някакъв планински път. Панорамен широк, хубав път, ограден с мантинели, високо над морето. Мисля, че в гугъл мапс може да се разгледа

# 584
  • Мнения: 265
Здравейте! Бърз въпрос. Никога не съм се качвала на ферибот с кола. Персоналът ли я вкарва в паркинга на ферито, или сами си я шофирате?
Резервира ли се предварително, или няма смисъл? (Като гледам, доста редовни интервали са)

Общи условия

Активация на акаунт