И пак за изневярата...

  • 23 922
  • 862
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 18 530
Каквото било - било, наистина гледай напред.

# 571
  • Мнения: 17 407
Не искам да я отрезвявам, трябва ли?
Такава нужда имат по-скоро хора, които напират да вземат отношение по чужди казуси, обаче пък смятат че всички трябва да живеят по тяхному.

# 572
  • Мнения: X
А дали пък и мъжът не ползва облаги, а? И затова да си трае и да се прави на дръж ми шапката...щото и на него може да му е удобно?
Може да му е, а може и да не му е. Може да си няма хал хабер и да бъде страшно наранен, когато неминуемо разбере.

Пандорина, колко време би могла да издържиш, затваряйки си очите?
Странна ми е тази психология.
Скрит текст:
Наблюдавам едно семейство - мъжът е с любовница от над 2 години, жената знае поне от 1 година, но той до ден днешен отрича пред жена си (въпреки че и комшийките знаят, а също всички роднини). Отдавна са в различни стаи, отдавна са на служебни разговори, преди жената плачеше, сега вече не - поне не съм я виждала скоро. Е, не хвърчи от щастие, но някак оцелява. Имат малки деца и жената се е фокусирала изцяло върху тях. Себе си явно се е задраскала. Тя дори и да би решила да си хване любовник, физически няма кога, защото е ангажирана 24/7 с децата, за разлика от съпруга си (той си има време и за хобита, и за любовници). А не е стара, нито грозна, нито тъпа. Точно нея никога не бих осъдила, ако някога реши да си потърси щастието в нечие чуждо легло. Но тя не е човек, който да върти тайна любов. Веднъж стана на въпрос как би реагирал, ако му намери заместник. Отговорът му беше "може ли нея да я намерят в някоя река". Има го и материалният момент (макар че не е непреодолим) и при евентуален развод децата наистина ще пострадат финансово. Децата също са наясно, че нищо не е наред и страдат ли страдат. Но "семейството" стои. Докога ли, чудя се? И струва ли си?



Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 16:43 от Анонимен

# 573
  • Варна
  • Мнения: 14 544
Penka, гледам и сравнявам .
 Дори и се уча, кои семеен модел да не допускам. Не съм фен на имитиращи
емоции,  отношения и сношения..Sunglasses
Sapphire, вече не са семейство. Често
децата стават свидетели и арбитри.
Дори са по -мъдри в преценките си,
предлагайки развод на родителите си.
Семейният панаир винаги става обществен.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 16:16 от Viviana91

# 574
  • Мнения: 79
Penka, гледам и сравнявам .
 Дори и се уча, кои семеен модел да не допускам. Не съм фен на имитиращи
емоции,  отношения и сношения..Sunglasses
Sapphire, вече не са семейство. Често
децата стават свидетели и арбитри.
Дори са по -мъдри в преценките си,
предлагайки развод на родителите си.
Семейният панаир винаги става обществен.


Не горя от желание да бъда права и да доказвам нещо на някой, всеки по пътя си. Пожелавам ти успешен семеен живот.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 14 544
Благодаря! Коментарите ми не са с
назидателен тон.
Бъди щастлива, с пълноценен партньор, Penka !

# 576
  • София
  • Мнения: 17 775
С пълноценни партньори Joy

# 577
  • Sofia
  • Мнения: 30

Не горя от желание да бъда права и да доказвам нещо на някой, всеки по пътя си. Пожелавам ти успешен семеен живот.
------

Како Пепи,

Пишман стана , за дето сподели тез пикантерии от кухнята. Такава дисекция на семейния и интимния живот ти спретнаха, колкото сигурно всички клюкарки в махалата за 30 години назад   не са ти правили. Доказва се изводът , че на много хора , когато не им е интересен собствения личнен живот , изгарят от желание да си пъхат носа в този на другите.
Чак ти се чудя на търпението да им се обясняваш с кого, защо , как и т.н....

# 578
  • Мнения: X

Чак ти се чудя на търпението да им се обясняваш с кого, защо , как и т.н....

А някой да й е опрял дулото в челото?
Явно има нужда да се похвали жената с какъв жребец разполага. И понеже няма как да е пред познатите, ползва анонимен форум.
Друг е въпросът, че е избрала един от най-четените и като нищо ще я засече някоя позната клюкарка.

# 579
  • Мнения: 46 518
Е, тя изчерпа темата още с първия пост:
Моногамна съм, вярна и морална, но само на мъж, когото обичам.
Това е, когато обичаш, не изпитваш нужда от друго. Когато не си срещнал подходящия човек,  само имитираш семейство.

Но в едно не е права, че са запазили уважението. Човек не мъже в очите хората, които уважава. Прави го само с такива, които не значат нищо за него.

# 580
  • Мнения: X
Според мен човек, който системно лъже някого в очите, не уважава преди всичко себе си.

# 581
  • Мнения: 2 645
Има разлика между лъжа и премълчаване на истината Grinning
Ако питате Пенка, ще потвърди второто. А и не се знае дали мъжа и пръв не е започнал с "премълчаването".

# 582
  • Мнения: 17 407
Абе, то и аз не одобрявам подхода на някои жени, ама не им обяснявам по сто пъти колко са грешни и аморални, гадни, и подли. Разбираш ли, човече? Жената нито търси съвет, нито мнения, нито одобрение, пък тя каква стана. Щастливият и доволен от живота си човек не си бута носа в чуждите работи, че и да казва кой как да живее и кому страдания причинява.

# 583
  • Мнения: X
Е, то няма как да се мине само с едното премълчаване. Все се налага да си "по работа", "с приятелки", на "козметичка"....
А при директен въпрос най-честата реакция е: ти си луд(а), параноик(чка) и прочие диагнози.

# 584
  • Мнения: 1 206
нсч, тя в първия пост каза, че това, заедно с това, че няма нищо нередно и не върши нищо лошо. След като се заядохме си написа сама, че онзи е само секс и че осъзнава, че е лоша. Това стига. Нека си живее живота жената, просто да не тръби колко правилно и едва ли не морално е. Не знам само подкрепящите как ще реагират ако си видят рогата....Иначе :
"Но в едно не е права, че са запазили уважението. Човек не мъже в очите хората, които уважава. Прави го само с такива, които не значат нищо за него." - са много силни и точни думи ( не само за темата, а по принцип).

Общи условия

Активация на акаунт