Сама..

  • 8 629
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 607
Според личния ми опит, с дете на годинка ми е било много по-лесно, отколкото с малко бебе. Хем голямата щерка беше дива като за няколко момчета. И сънят е повече, и чисто физическото обгрижване е по-малко, дори най-големите ревльоци започват да се заиграват сами за някоя петминутка. Само трябва да си обезопасиш дома. С малкото, докато не пролази, беше кошмарен период. В никакви люлки и шезлонги не можех да я оставя.

# 61
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз имам въпрос към Абсурд(не се заяждам). Какви ще рече да го приласкае?
Скрит текст:
Скрит текст:
Той ако не знае къде е мивката и за какво служи, едва ли ще се научи умилкване. Към авторката, пробвай с опцията, че ако не иска да мие, да купи миялна,ако не иска да простира, да купи сушилня и тн. Еми малко хора могат да си позволят от днес за утре да купят толкова неща и може и да се светне, че не ти е лесно. Отделно, когато е почивка, давай му бебето и влизай за по час в банята. На мен много ми помогна топлия душ за всички отчайва що мисли (е душа беше 20 минути, че ММсе ужасяваше отначало от бебчо 😂).
Малко повече команди и хитрост ти трябват.

Ти си си отговорила сама... Peace

# 62
  • Мнения: 46 572
Redington, не е въпроса само в уредите. Едно време под един покрив най-често са живеели няколко поколения. Един ще сготви, друг ще изчисти, трети ще изпере, четвърти ще гледа децата и т.н. Сега това го няма (и слава богу). Но какво като вземе миялна, пак чиниите трябва да се вдигнат и масата да се почисти, те не ходят сами там, после да се извади, да се подредят по шкафовете, прането дали е сушено навън или в машина, пак иска сгъване, подреждане, някои неща и гладене. Готвенето си е готвене и т.н.
Ако са само 1-2 неща, лесно, правиш и забравяш, но като е всичко и тичаш от едно на друго, много ти е зор, че имаш миялна, щом господинът се прибира, яде и зарязва всичко като на ресторант.
Просто трябва да му го каже директно, с нормален тон, че ако взаимно се улесняват, този период ще мине по-лесно за всички. И да спре да му се връзва. Не си е вдигнал масата, ами ще си я вдигне все някога.
Аз бих му дала да прочете и темата. Ако това не го накара да се замисли, не знам какво.

Според личния ми опит, с дете на годинка ми е било много по-лесно, отколкото с малко бебе...
И според мен.

# 63
  • Мнения: 501
Не се сърди човече, да не мислиш, че ще скочи да купува? Ние имаме миялна и не я ползваме откакто бебчо е роден, защото на ММ му е по-лесно да измие, но пък ще купим сушилня, защото ни е малък апартамента и зимата няма къде да простиране. Та с това писание исках да кажа, че е до човек не до уредите и щом обяснява, че работи и е изморен, авторката може да изисква улеснение в нейното житие и битие като една "истинска домакиня". Моя прекрасни като заживяхме заедно си мислеше, че мъжът изхвърля само боклука и дотук. Когато забременях ми дойде отнякъде мозък и почнах да си го приучавам на домакинските задължения и сега ми е лесно. Та тук си има грешка авторката, но е поправимо.

# 64
  • Мнения: 2 721
Полудявате след раждането и всичко ви дразни. Мъжа ти работи, напрегнато му е, че не изкарва достатъчно. Това за един мъж особено глава на семейство е много лош момент. Разбери го и него.
А ти се стегни малко.
Синът ми имаше брутални колики, не спеше и имах чувство , че от 24часа плаче 20!
Чистих вечер до късно и така си лягах.
Мъжът ми работеше само нощни смени ( такава му беше работата) и започвах да си оправям като замине на работа.
Първата година е трудна , но се преживява. Дай биберон на бебето, вземи му една люлка и го остави да си изучава света. Хормоните в момента те тресат яко, но всичко скоро ще се нормализира. Всички сме минали от там и предполагам, че почти всички сме се се надявали да минава времето по-бързо и този “кошмар “ наречен колики да свърши.  След година като се обърнеш назад ще ти изглеждат глупави всички неща и реакции които имаш в момента. Поне аз отчитам грешки в себе си , но всички “нови” мами см минали от там.

# 65
  • Мнения: 46 572
Redington, обаче лошото е, че ако случайно се засили да купи, после каквото и да му каже да направи, ще има - нали ти купих еди какво си, значи вече съвсем си клатиш краката, а искаш и масата да си чистя.
Затова не мисля, че това ще бъде някакво облекчение. Този човек просто е възпитан така. Лошото е, че и дете има, което ще поеме шафетата, ако не се променят нещата сега.
А може и да си имат машина Simple Smile
Скрит текст:
Безсмислено е да харчите вода за миене на ръка, щом имате миялна. Не виждам кое е по-трудното да бъдат просто поставени в нея...

__MM’s, ти сега работиш ли?

# 66
  • София
  • Мнения: 13 511
LittleCactus🌵, аз нищо не отричам. Казвам какво ми е било удобно на мен. И коментирам, когато майката и детето са вкъщи, а и преди години, когато големите ми дъщери бяха бебета, нямаше ергономични раници. За третата дъщеря имахме слинг за разходка. За малкия ползвахме раница за навън.

На мен винаги ми е било най-лесно с всяко от децата, докато е било бебе. Между 2-ри и 10-ти месец. Станат ли по-подвижни, изискват повече внимание. И обикновено и къщата успяват да обърнат наопаки за отрицателно време.

# 67
  • Мнения: 21 610
Бас държа, че момъка е намерил начин да стои през повечето време извън къщи, докато бебето реве и авторката е изнервена. Скатава се човека. Simple Smile

Авторката, само минимума, това ще ти кажа. Не глади. Не готви. Чисти колкото да не е мръсно. Ще се освестиш, много ти е прясно още.

# 68
  • Мнения: 46 572
И обикновено и къщата успяват да обърнат наопаки за отрицателно време.
Затова не се седи вкъщи. Лесно и практично решение Simple Smile
За съжаление при новородено, колики и често хранене, нищо не помага.

Бас държа, че момъка е намерил начин да стои през повечето време извън къщи, докато бебето реве и авторката е изнервена. Скатава се човека. Simple Smile
Абсолютно сигурно. Огледайте се по стоянките и вижте как минава тежкия им работен ден. Много и се иска да се разменят само за 1 седмица...

# 69
  • София
  • Мнения: 13 511
Не се сърди, няма как по цял ден човек да обикаля по улиците. Особено при наличие на по-големи деца, които имат съвсем друг режим.

# 70
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Та с това писание исках да кажа, че е до човек не до уредите и щом обяснява, че работи и е изморен, авторката може да изисква улеснение в нейното житие и битие като една "истинска домакиня".
Не е до уреди, да. До човек е и до това, как този човек възприема партньора си - дали като човек или като обслужващ персонал. Такова нещо като помощ по желание в битовизмите в съвместния живот няма - има неизбежни неща, които трябва да се свършат, и всеки отмята когато каквото може, включително и децата от една възраст нататък. Не знам защо се смята, че ако някоя жена е вкъщи, защото е родила и има малко дете, то тя нищо не прави и само си клати краката. И друг път съм казвала, че ако това беше такъв рай безметежен, то мъжете досега щяха да са избутали жените, за да се наместят те - не е като да не го умеят това. Ама нещо не щат повечето.

# 71
  • София
  • Мнения: 13 511
... Не знам защо се смята, че ако някоя жена е вкъщи, защото е родила и има малко дете, то тя нищо не прави и само си клати краката. И друг път съм казвала, че ако това беше такъв рай безметежен, то мъжете досега щяха да са избутали жените, за да се наместят те - не е като да не го умеят това. Ама нещо не щат повечето.


Работата е там, че обикновено с бебе и в майчинство е много по-лесно, отколкото с работеща майка, по-голямо дете или няколко, защото тогава вече изниква и факторът време. Гони се часовникът - ставане, бързане, тичане, водене, взимане, учене, работа и към това домакинските задължения не изчезват, а трябва да се вместят някъде между другите неща. Още повече, ако мъжът се изживява като едно от децата.

# 72
  • Мнения: 502
Адел, мисля, че съм те засичала в темата за юлските бебета Simple Smile

Нормално е, че се чувстваш безсилна и нервите ти играят. А сега като пусна тема, ще те убедят и да подадеш молба зс развод Simple Smile

Разбрахме колко организирани са повечето съфорумки и какви възпитани бебета имат Stuck Out Tongue Winking Eye

Изобщо не съм смотанячка, но вчера простирах почти 2часа. Тъкмо простра едни гащи, бебо ревне, опитвам се дс продължа дейността, но бебо набира скорост и започва неистово да пищи. Зарязвам щипки и леген, тичам да успокоявам бебето. След 10 минути решавам, че вече е достатъчно, заспал и излизам да терасата, следва пак рев, пак дундуркане и така отново и отново.

Съфорумка написа, че приготвянето на манджата/салатата отнема максимум 20мин. Да, ама с моето ревящо дори рязането на лук отнема часове. Почвам да режа лука, то ревне, докато си измия ръцете и го гушна, вече е посиняло.

Когато най-сетне заспи истински, вече съм толкова изстискана, че не съм в състояние да домакинствам и използвам телефона, за да се отдалеча от реалността Simple Smile

Ами това е, има и ревливи деца (и с големите две минах по същия път).  Полудявам като пишман-детегледачки наливат акъл, как трябва да се остави да реве, за да не свиквало на ръце. Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 501
Не се сърди човече, ММ изпитва ужас от пускането на уреди като пералня и миялна, съответно и зареждането им.. Та затова най-вероятно мие на ръка.. Добър си ми е, да не кажа идеален ама колко съм си блъскала главата докато стане така.. Но не става с лошо, поне при мен с крясъци не стана, а с обяснения. Е аз карах и тежка бременност, та въобще нямаше избор😂, но отначало бая се противеше и имаше реплики, че не е толко трудно да се пусне една прахосмукачка.. Сега даже не знам къде я е прибрал. Като чисти, излизаме с детето, а когато бях бременна играех Бридж 😂. След раждането обаче бях парцал и ако не Беше ММ човек сигурно да съм пуснала 100 теми като на авторката..

# 74
  • Мнения: 21 610
Адел, мисля, че съм те засичала в темата за юлските бебета Simple Smile

Нормално е, че се чувстваш безсилна и нервите ти играят. А сега като пусна тема, ще те убедят и да подадеш молба зс развод Simple Smile

Разбрахме колко организирани са повечето съфорумки и какви възпитани бебета имат Stuck Out Tongue Winking Eye

Изобщо не съм смотанячка, но вчера простирах почти 2часа. Тъкмо простра едни гащи, бебо ревне, опитвам се дс продължа дейността, но бебо набира скорост и започва неистово да пищи. Зарязвам щипки и леген, тичам да успокоявам бебето. След 10 минути решавам, че вече е достатъчно, заспал и излизам да терасата, следва пак рев, пак дундуркане и така отново и отново.

Съфорумка написа, че приготвянето на манджата/салатата отнема максимум 20мин. Да, ама с моето ревящо дори рязането на лук отнема часове. Почвам да режа лука, то ревне, докато си измия ръцете и го гушна, вече е посиняло.

Когато най-сетне заспи истински, вече съм толкова изстискана, че не съм в състояние да домакинствам и използвам телефона, за да се отдалеча от реалността Simple Smile

Ами това е, има и ревливи деца (и с големите две минах по същия път).  Полудявам като пишман-детегледачки наливат акъл, как трябва да се остави да реве, за да не свиквало на ръце. Rolling Eyes



Изморих се само докато те четох Simple Smile
Аз съм си разнасяла детето, спало си е при мен и към днешна дата е отлична 13 годишна госпожица. ПравИ си нещата на теб да ти е лесно и не слушай никого.

Общи условия

Активация на акаунт