Сама..

  • 8 618
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 17 340
Той НЕ помага..никога с нищо! Дори и до магазина аз ходя с детето и количката..после едвам я качвам по стълбите! Дори и мъжката работа я върша аз.. Аз отпушвам канали, аз оправям мивката като потече от кранчето..общо взето съм си самодостатъчна ама както и да е.. Избрала съм си го, ще си го търпя.. А ако ли не, ставам и заминавам! ( с бебка естествено)

В интерес на истината, с първия ми съпруг и с голямото ми дете живеех така. Така бях свикнала, че в един момент не ми правеше впечатление. Направо не мога да повярвам какъв идиот съм била.
Накрая заради любовниците му се разведох де, с другото толкова бях свикнала, парите си изкарвах, детето си гледах, домакинството, приятелки си имах ... за какво ми е бил и сега не знам.

# 136
  • Мнения: 18 607
Колко пък да е изморен, та да не може да си вдигне чинията със ставането от масата и да я отнесе до мивката. Едва ли масата е на 150 метра.

# 137
  • София
  • Мнения: 13 508
Проблемът е и при двамата.
Той явно е научен, че мъжът само изкарва парите, а жената прави всичко друго.
Тя пък е прекалено вторачена в детето от една страна и от друга страна не му заявява в прав текст, че не харесва този начин на живот и не показва на практика, че не й харесва.
Не съм пример за подражание, но още преди четвърт век моят съпруг каза, че се е оженил за жена, а не си е взел слугиня. По-важно му е да съм свежа, поддържана и отпочинала, заради което домакинства и научихме и децата да домакинстват. С 4 деца и 3 кучета, днес ме изпрати на маникюр и остана да мие тави, че миялната няма да се справи. В интерес на истината, през август той почива и никога не е работил нощем, а държи ли се като мъжа на Адел - ще си сготвя, ще се наям и той ще има да чака да му сервирам.

# 138
  • София
  • Мнения: 24 839
Това е страхотно описание как сами произвеждаме слугини от дъщерите си. После ще получим равенство "някой друг път"...

Хи,хи! Слугини, викаш, задето са си изчистили къщата, в която по цял ден те самите и децата им са?
Права си-- къде по- равноправно е да си седиш в кочината, зарината в боклук и гладна, чакайки мъжът да се прибере от работа, че да ти изчисти и сготви. Joy

ПП. Равноправно ти е дадена възможността да се омъжиш за човек с качества и възпитание, на които държиш.
Когато не го направиш, а тръгнеш с идеята, че ще го промениш като ти е вързан в кърпа, щото Пена и Гана така си били дресирали мъжете, пък и в бгмамата така те учат, работата я пиши "бегала".

# 139
  • Мнения: 21 610
Абе няма причина здрав-прав мъж да не си сипе да яде и после да си занесе чинията в мивката да я измие, ами да я мета в коша, няма какво да му търсите оправдания.

 Недопустима наглост е това.

# 140
  • Мнения: 758
Ако изискванията на мъжа са авторката да прави всичко вкъщи, то и нейните могат да бъдат да изкарва наистина кинти, а не някакви къси. И никак  не е маловажно, че дете е родила и си го гледа сама. И не е вярно, че не е голяма работа-голяма е! А къщата тя каза, че си чисти и пере, и прочие. И няма как да е по друг начин, нали той нищо не пипал. Срамота! Защото заради такова поставяне на жената от други жени сме на тоя хал. Уморен бил и от сън имал нужда, тя не знае на коя планета се намира от безсъние и безсилие, той бил уморен, че и да му се радва, като ѝ хвърля чинии в коша. Нейният мъж бил, а тя пък е неговата жена. Много го търпи, много...всеки ден трябва да му скача. Ръфлек, намерил, че се насерил...
Adell 666, дано не съм Ви обидила, но мъжът Ви никак не е прав.

# 141
  • Мнения: 18 607
Между другото, и през двете майчинства съм вършила по-голямата част от домакинските задължения. Не защото съм била слугиня, а защото съм организирана, което ми беше в помощ, като се върне ММ от работа, да се видим, а не да се юрваме в битовизми. Но! Винаги съм очаквала елементарен принос към моя труд - да си вдигне чинията и да я сложи в миялната, а не в празната мивка, да си прибере обувките в шкафа, а не да трупа в коридора, да не си размята вещите в оправения хол и т.н. Също и чат-пат, като ми писне, да подхване нещо и той - я пералня, я миялна. За което не съм вдигала скандали, а просто подканях. И понеже човек приема да даденост да му е чисто, уютно и сготвено (тук признавам, че и аз имам тази склонност), от време на време домашното духче излизаше в отпуск.

# 142
  • Мнения: 15 749
Това е страхотно описание как сами произвеждаме слугини от дъщерите си. После ще получим равенство "някой друг път"...

Не е до слугини. Когато двамата съпрузи ходят на работа е редно домакинската работа и грижата по децата да се разпнедели поравно. Единия ще направи вечерята, другия ще сложи масата и т.н. Но, когато единия работи, а другия по някаква причина си стои вкъщи /дали по майчинство или защото така са се разбрали/, то е редно този, който за момента е вкъщи да поеме и домакинските задължения. Никой не казва, че не може мъжа да хвърли боклука на излизане или да напазарува, когато се прибира вкъщи от работа. Но не смятам за редно жена, която си е вкъщи да стои и да чака мъжа й да се прибере и да започне да шета из къщата само, защото жената видиш ли е родила дете. В този вариант ролите са разпределени - единия работи, другия върши домакинската работа.

# 143
  • София
  • Мнения: 16 211
Гледането на бебе/деца не е равносилно на “стоене вкъщи”. Както и лежането болна на легло не е равносилно на стоене вкъщи - иначе и двете са  реално “стоене вкъщи”. Затова независимо кой ходи на работа извън къщи (подчертавам -извън, защото гледащият децата работи вкъщи), домакинстват поравно. Или, по собствено желание и избор живеят в 17 век.

# 144
  • Мнения: 273
И за мен е непонятно да се каже за жена с пеленаче, че времето което прекарва у дома "стои и чака мъжа и да се прибере". Самото сменяне на памперси, кърмене/приготвяне на шише и т.н. са си работа. Ако беше песен, нали на гледачките на деца пари нямаше да им се дава, то това нали не е работа...Че хората и учат, за да работят в детски ясли...Хаха, сега си представих детските учителки, които " нищо не правят" по цял де ...как запрятат ръкави да готвят, чистят, перат, че да се води, че и те работа са свършели.

# 145
  • Мнения: 21 610
По тази логика, ако някой работи от дома си, като се прибере половинката трябва да е изблизал къщата и сготвил, защото си "стои вкъщи".

Домакинската работа си е домакинска работа, ако ходите и двамата на работа, нали пак си я поделяте като се приберете. Каквато част от задълженията е изпълнявал мъжа, те пак си му остават и когато жената гледа бебето, какво толкова.

# 146
  • Мнения: X
Гледането на бебе/деца не е равносилно на “стоене вкъщи”. Както и лежането болна на легло не е равносилно на стоене вкъщи - иначе и двете са  реално “стоене вкъщи”. Затова независимо кой ходи на работа извън къщи (подчертавам -извън, защото гледащият децата работи вкъщи), домакинстват поравно. Или, по собствено желание и избор живеят в 17 век.
Ох, чак се чудя защо изхаби тези около 3 минути, за да го напишеш. Самият факт, че се налага да се обяснява такова нещо, е показателен за степента на разбиране, която ще получиш, след като си го обяснила. Пей си, Пенке ле.
Бих го казала вкратце - майчинството е за гледане на дете, а не ти се плаща от държавата, за да отсервираш на мъжа.

# 147
  • Мнения: 21 610
Ама явно трябва да се повтаря, защото може да се яви някой индивид, който е останал с такова впечатление и да изисква от жена си да го прави.

# 148
  • София
  • Мнения: 16 211
Ааа, знам, хеле пък от АбсурТ. Белкем някоя млада наивна девойка ме прочете по-навреме.

# 149
  • Мнения: 15 749
Ами то си е до приоритет. Едни жени искат дома им да е чист и подреден до колкото е възможно разбира се с малко дете/деца /не говоря за чистота, като в аптека/, а други нямат нищо против да стоят в кочина, пълна мивка с чинии и невдигната маса, само да сменят памперси и да хранят бебето. В крайна сметка всеки сам си решава в каква обстановка ще стои по цял ден и ще си отглежда децата.

Общи условия

Активация на акаунт