С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 517
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 963
Всеки с модела си, адаш. За различните хора, различно е нормалното. На майка ми звъня веднъж в седмицата, максимум два пъти, да я чуя добре ли е, дали има нужда от нещо и т.н. С Уишмастъров, когато е в командировка, се чуваме всяка вечер и откарваме лаф мохабет по цял час. А когато Говендър Мой е на море, съм го помолила да пуска всеки ден по едно съобщение (няма значение СМС, вайбър или месинджър), че не се е удавил. И той, клетникът, ежедневно пише прилежно: "И днес не съм се удавил."  Embarassed
Grinning Grinning Grinning

И аз така бих ти писала. Grinning

Това са разбираеми неща. И аз се чувам всеки ден с майка ми. НО дори тя, която е бая притеснителна натура, а и в нашия случай има защо - ние не лежим на плажа и да се плацикаме тук таме, а обикаляме разни пусти чукари, знае отдавна да не звъни преди 21-22 часа, защото е твърде вероятно а) да бягам, защото в 12 по обяд на жегите не мога; б) да вечеряме; в) да се разхождаме на по-прохладно и тн.
Млад мъж с жена си на почивка в 20 часа на припек не може да е чак такъв повод за притеснение, че да се раззвъниш по други хора.

Освен това ти пропускаш друг важен момент - ти далеч не си обсебваща и не занимаваш през ден Говендъра с разни измислени поводи да ти виси на главата. Аз си представям картинката, както я описа Анонимната: 5 дена в седмицата на работа; всяка вечер по 30-40 мин разговори със свеки (дотук ОК), иде уикенда, свекървата вика за ремонти да й се помага; пак 5 дена работа, следващ уикенд с ново 20 и уж нужда от помощ, чака с нетърпение да дойде отпуската и да останат малко на спокойствие като млада двойка... и изведнъж няма 8, сега пък им звънят приятели да им кажат, че "Свеки много се притеснява". И аз бих изпушила.

# 751
  • София
  • Мнения: 28 579
Ама много пишете Smiley
Линк към новата тема – https://www.bg-mamma.com/?topic=1137884

# 752
  • Мнения: 8 219

Какъв човек трябва да е,за да не може да се усети ,че досажда.


И на кого точно досажда (и как точно досажда)? На трето лице, нямащо общо с Анонимната. А тя защо точно пали тротинетката в конкретния случай е абсолютна загадка. Това обаждане не я късае по никакъв начин.

# 753
  • София
  • Мнения: 24 839
Дори и в конкретния случай,който се коментира тук,пак свекървата е нетактична и несъобразителна.
Какъв човек трябва да е,за да не може да се усети ,че досажда.
Толкова ли е сложно да остави момчето на спокойствие поне за 5 дни?

Снахата изпусна парата.Да,грубо се изрази момичето,ама явно и беше дошло в повече.
Защото такива ,като нейната свекърва се държат по този начин не само,когато сина е на почивка.
Предполагам,че в ежедневието тормозът е по-голям.


Вени, това е може би трети пост с "копи-пейст" изреченията, които съм болднала.
Явно, за теб е нормална намесата на трети в отношенията между двама пълнолетни индивиди.
С което широко отваряш вратата и на свекървата да прави абсолютно същото.
Опитвам се да обясня, че "момчето" щом е навършило пълнолетие и се е оженило, трябва да има насреща си жена, а не майка.
И че, каквото повикало, такова се обадило, но явно не се получава.

ПП. Говоренето по телефона на единия от семейството с когото и да било, не е намеса в работите на същото това семейство, освен ако не е с любовница/любовник.

Гугълче, къде пише, че били говорели всяка вечер по 30-40 минути?
И при положение, че момчето си има и баща, дали пък всеки уикенд ще го викат да им върши работа, пък той послушно ще хуква и ще оставя клетата си жена сама?
Както разбрахмме, пак от нея, момчето и хоби си има, и в чужбина чак ходи заради него, ама на, всеки почивен ден, били го товарели като магаре на къщата.

# 754
  • Мнения: 1 030
В първите седем години се учи уважението към по-възрастен човек.
Да наричаш майката на мъжа ти " вещица", за мен е признак на липса на възпитание.
Има свекърви,  които наистина са дразнещи,  бъркат се в живота на младите,  създават интриги. Съгласна съм да се дразни снахата в такъв случай и да скача. И пак ако е възпитана и интелигентна жена има начин да се реагира без обиди и толкова претенции.
Спокоен разговор с мъжа , обсъждане на ситуацията, решава се как да се действа ,  и т.н.
Ще ми дойде някоя, да ми казва, кога , как и колко пъти ще говоря с детето си!
Ами няма как да стане!
Имала е претенции за комуникацията с нея , жената се е съобразила, не я закача.
Големите драми, голямото чудо!
Може, но не навсякъде минават номерата

# 755
  • Мнения: X
То изобщо не е задължително "детето" Ви да се обвързва семейно.
Но, ако все пак го направи, добре е изборът да е негов, а не Вие да рипате "каква щяла да ви дойде".
Ще дойде такава, каквато непрежалимият син я е избрал. И не е задължена да изпада във възторг от Вас, само защото Вие сте родителката.
Излезте малко от турските сериали.

# 756
  • Мнения: X
Ще дойде такава, каквато непрежалимият син я е избрал. И не е задължена да изпада във възторг от Вас, само защото Вие сте родителката.
Самата истина. Но и аз не съм задължена да харесвам, когото и да било, само защото е избран от мое дете. В случай на липса на взаимно харесване добрите обноски много помагат.

# 757
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
На момчето също може да му е досадно,за това сети ли се някоя свекърва?И той вдига телефона,защото знае,че  мама няма да се спре,ще започне да досажда и на приятелите му.
Тогава си навлича гнева на жена си.
Така майка му го поставя между чука и наковалнята.Така започват конфликтите.

Ако сина толкоз държи да чува майка си всеки ден,той сам ще и се обади.

В случая намесата е от страна на свекървата.
Това е младо семейство.Отишли са на почивка двамата.
Ако свекървата беше интелигентна жена, щеше да ги остави на спокойствие поне за 5 дни.












# 758
  • Мнения: 21 457
Значи да разбирам, че ако е с жена си на море /примерно един ден/ и се заблея по нея и морето няма да хукнеш да звъниш на приятелите му? Да си дойдем на думата.


Ооо, ше звънна и още как. Да треперкам до другия ден ли.  Не е толкова обезпокоително, и аз съм пюучавала обаждания от близки, че и колеги, които не могат да се свържат с някого, а знаят че сме заедно, или сме се чули. В прилично време не е никакъв проблем за никого, това е вид услуга не е повод нито за подигравка, нито затруднява толкова.

Едно " добре сме, всичко е наред" и всеки си заспива спокоен. Като пътува някой някъде така процедираме. Разбира се, месинджър и вайбър много облекчиха нещата.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 17:27 от Iris04

# 759
  • Мнения: X
На момчето също може да му е досадно,за това сети ли се някоя свекърва?И той вдига телефона,защото знае,че  мама няма да се спре,ще започне да досажда и на приятелите му.
Тогава си навлича гнева на жена си.
Така майка му го поставя между чука и наковалнята.

Клетото, клето малко мъжле, поставено между чука и наковалнята. Не може да се оправи нито с жена си, нито с майка си. Дожаля ми.

# 760
  • Мнения: 8 219
На момчето също може да му е досадно,за това сети ли се някоя свекърва?И той вдига телефона,защото знае,че  мама няма да се спре,ще започне да досажда и на приятелите му.
Тогава си навлича гнева на жена си.
Така майка му го поставя между чука и наковалнята.Така започват конфликтите.

Ако сина толкоз държи да чува майка си всеки ден,той сам ще и се обади.

В случая намесата е от страна на свекървата.
Това е младо семейство.Отишли са на почивка двамата.
Ако свекървата беше интелигентна жена, щеше да ги остави на спокойствие поне за 5 дни.














Хайде стига фантазии, де! Може да му е досадно, ама може и да не е. Случая не е, че не си е вдигал телефона, нито че е досаждала на приятелите му. И откъде си сигурна, че въобще е досаждала на някой? Фантазии някакви в главата ти.  В случая девойката иска да диктува действията на трети лица - свекървата, приятелят на мъжа и, мъжа ѝ, никой конкретни нея не я е търсил. Голяма драма, голямо нещо!

# 761
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Може да се оправи
Ще си развали отношенията с майка си.Защото тя няма да спре .
Или ще си развали отношенията с жена си.А може и семейството си да изгуби....Защото младите жени сега не мълчат и не търпят...
И защо?
Защото свекървата се меси.Не зачита правото на личен живот на младите.Не може да приеме факта,че сина е пораснал и е създал отделно семейство.

# 762
  • Мнения: X
Може да се оправи
Ще си развали отношенията с майка си.
Или ще си развали отношенията с жена си.А може и семейството си да изгуби....
И защо?
Защото свекървата се меси.
Сериозно? Значи той е толкова безсилен, че около него вилнеят месещи се свекърви, семейството му се разпада, а той не може да направи нищо по въпроса. Ако на такъв му се разпадне семейството, ще е защото е смотан.

# 763
  • Мнения: 18 504
Ако някоя се е развела заради това, че свекървата звъни един път на ден на сина си - може пък да е станало по-добре така.
Затова силно подкрепих анонимната в намерението й за развод, това преди да даде назад.

# 764
  • Мнения: 21 457
Ами не, в случая защото майката търси сина си, а на жена му това не и харесва, ама защо... Аз поне не разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт