Спането отделно,какво мислите?

  • 17 455
  • 530
  •   1
Отговори
# 240
  • Down south
  • Мнения: 7 691
Цитат
ко се замислите, сигурно 100 % от взелите решение да спят отделно, в началото на връзката им (поне 5 и повече години) са спяли заедно. Защо хъркането, ритането и дишането започва да пречи след известен период от време? Мисля, че отговорът е ясен на всички... Аз смятам, че спането отделно е знак за охладняване в отношенията.
Разбира се, че е ясен, нарича се напредване на възрастта.
За ритане и дишане, отношение не мога да взема, в нашия случай, хъркането при съпругът ми, започна силно да се изявява и да взима превес години по-късно.

ПП Има и нещо друго, което някои от дискутиращите забравят, може би не всяко семейство има възможност да заточи хъркащата половинка в отделна спалня.

# 241
  • София
  • Мнения: 19 253
Защо хъркането, ритането и дишането започва да пречи след известен период от време? Мисля, че отговорът е ясен на всички... Аз смятам, че спането отделно е знак за охладняване в отношенията. По-точно казано, спането отделно е преминаване на друг етап в отношенията.
Предполагам, дори и заклеймяващите отделните спални ще потвърдят, че пеперудите в стомаха, които са пърхали през първите години, не траят цял живот.
Плюс възрастта, както споменаха - мсънят може да се развали, особено след появата на децата. Плюс трупане на кг и оттам хъркане, което го е нямало преди.

# 242
  • Мнения: X
Ами разумно е да се отстранят килограмите в случая. Или каквото там води до хъркането. Така въпросното хъркане, което е последица от здравословен проблем, ще се превърне в причина за преодоляване на въпросния проблем. Или както казваха преди - от лимона ще си направим лимонада.

# 243
  • Мнения: 185
Предпочитам да ми хърка на главата, отколкото да спим отделно. По простата причина, че ако спим отделно, дори не мога да заспя.

# 244
  • Мнения: X
Защо хъркането, ритането и дишането започва да пречи след известен период от време? Мисля, че отговорът е ясен на всички... Аз смятам, че спането отделно е знак за охладняване в отношенията. По-точно казано, спането отделно е преминаване на друг етап в отношенията.
Предполагам, дори и заклеймяващите отделните спални ще потвърдят, че пеперудите в стомаха, които са пърхали през първите години, не траят цял живот.
Плюс възрастта, както споменаха - мсънят може да се развали, особено след появата на децата. Плюс трупане на кг и оттам хъркане, което го е нямало преди.
Въпроса е ти дали можеш да спиш без него ?

За мен лично истинска любов е, когато просто не можеш. Просто не можеш и толкоз !
Нито хъркане, нито мъркане нямат значение повече от това да сте заедно в съня си.

# 245
  • Мнения: X
Абе хъркането е проблем. Само че в голяма част от случаите е отстраним. Ето това следва да се вземе под внимание.

# 246
  • София
  • Мнения: 13 217
Когато го чувам да хърка, пъшка, пръцка и всички съпътстващи съня звуци, ми е още по-мил. Ако много захърка, го побутвам и погалвам и спира. И той ме смушва, ако включа дъскорезницата, но замине ли командировка, вместо да спим спокойно, по цяла нощ си чатим.
Не сме дебели или болни, но не сме по на 20 г. Просто сме част един от друг и все едно да си оставя част от тялото в другата стая.

# 247
  • Мнения: 1 918
Защо хъркането, ритането и дишането започва да пречи след известен период от време? Мисля, че отговорът е ясен на всички... Аз смятам, че спането отделно е знак за охладняване в отношенията. По-точно казано, спането отделно е преминаване на друг етап в отношенията.
Предполагам, дори и заклеймяващите отделните спални ще потвърдят, че пеперудите в стомаха, които са пърхали през първите години, не траят цял живот.
Плюс възрастта, както споменаха - мсънят може да се развали, особено след появата на децата. Плюс трупане на кг и оттам хъркане, което го е нямало преди.
Въпроса е ти дали можеш да спиш без него ?

За мен лично истинска любов е, когато просто не можеш. Просто не можеш и толкоз !
Нито хъркане, нито мъркане нямат значение повече от това да сте заедно в съня си.
оф, като почнете с тази прекалена романтика. Като е нощна смяна на работа с него ли ще отидеш на работа, за да сте “заедно в съня си” ?

# 248
  • Мнения: X
Защо хъркането, ритането и дишането започва да пречи след известен период от време? Мисля, че отговорът е ясен на всички... Аз смятам, че спането отделно е знак за охладняване в отношенията. По-точно казано, спането отделно е преминаване на друг етап в отношенията.
Предполагам, дори и заклеймяващите отделните спални ще потвърдят, че пеперудите в стомаха, които са пърхали през първите години, не траят цял живот.
Плюс възрастта, както споменаха - мсънят може да се развали, особено след появата на децата. Плюс трупане на кг и оттам хъркане, което го е нямало преди.
Въпроса е ти дали можеш да спиш без него ?

За мен лично истинска любов е, когато просто не можеш. Просто не можеш и толкоз !
Нито хъркане, нито мъркане нямат значение повече от това да сте заедно в съня си.
оф, като почнете с тази прекалена романтика. Като е нощна смяна на работа с него ли ще отидеш на работа, за да сте “заедно в съня си” ?
Е, той едва ли всяка нощ е нощна смяна ? 😊

# 249
  • Мнения: 1 918
Ами не всяка, но ти твърдиш, че при истинската любов “просто не можеш да спиш без него и толкоз”. Тоест или не заспиваш, когато милото е на работа/командировка,  или си взимаш одеалцето и отиваш при него.

# 250
  • Мнения: X
Ами не всяка, но ти твърдиш, че при истинската любов “просто не можеш да спиш без него и толкоз”. Тоест или не заспиваш, когато милото е на работа/командировка,  или си взимаш одеалцето и отиваш при него.
Заспиваш трудно и чакаш да си дойде с нетърпение.

# 251
  • Мнения: 1 918
Малко реализъм не би бил излишен.

# 252
  • Мнения: X
Малко реализъм не би бил излишен.
Вас какво ви притеснява ?

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 262
Абе хъркането е проблем. Само че в голяма част от случаите е отстраним. Ето това следва да се вземе под внимание.
Ако е удобно - може ли повече информация относно отстраняването на този проблем? Партньорът ми хърка шумно и непрестанно, в началото почти не можех да мигна по цяла нощ. Сега е по-добре положението, защото успявам да заспя секунди преди него. Искам да му помогна, защото и той се мъчи, виждам го. Въпреки всичко, не бих спала отделно от него, за мен е важно да го усещам до мен.

# 254
  • Мнения: 1 925
Аз намерих за мен решение срещу хъркането му. Като си легна, си пускам бял шум и за няма и 10 минути съм труп Grinning Много добре ми действа и заспивам дълбоко и изобщо не чувам гадното хъркане Grinning По принцип си спяхме разделени, ама взехме ново легло за спалнята и двамата му имаме мерак сега. Пък и след като прочетох коментарите тук, се притесних и реших да взема мерки Scream

Общи условия

Активация на акаунт