Спането отделно,какво мислите?

  • 17 389
  • 530
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 13 764
Има някои потребители които може сериозно да се пробват в писането на чиклит.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39647548#msg39647548 date=1573740125
Въпроса е ти дали можеш да спиш без него ?За мен лично истинска любов е, когато просто не можеш. Просто не можеш и толкоз !
Нито хъркане, нито мъркане нямат значение повече от това да сте заедно в съня си.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39647539#msg39647539 date=1573740092
Ами разумно е да се отстранят килограмите в случая. Или каквото там води до хъркането... Или както казваха преди - от лимона ще си направим лимонада.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39649507#msg39649507 date=1573761335
Заспиваш трудно и чакаш да си дойде с нетърпение.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39646573#msg39646573 date=1573731640
...мъжът ми се прибра късно, аз си бях легнала и заспивах. Когато си легна, сложи ръката си върху мен - този жест ме накара да се чувствам добре.


Мисля че малко от романтичните дами имат 25-30 години мирно съвместно съществуване, защото ако беше така щяха да знаят че идва един период в който е маловажно дали спите заедно или разделено. Толкова сте врастнали един в друг, че дори от разстояние четете мислите си... когато казвате - ще те скалпирам - всъщност не го мислите сериозно. Изпитвате такава сигурност и естественост във връзката си, че спокойно можете да спите  кой където иска  ( диван, спалня, на свободмо легло в детската)  без да се налага да докосвате по погрешка , без  да се въртите като шугави в очакване някой да се върне от нощна смяна.
Благодаря на съдбата , че имам съпруг ми който ми позволява да съм себе си и да се чувствам комфортно на заспиване без някой ме ръчка, прегръща , хърка или прожектира сънищата си в мозъка ми.

# 256
  • Мнения: 10 563
_re_ge, you made my night! Ще си спя спокойно в хола сама, докато мъжът ми хърка като дъскорезница в спалнята! Чувам го през две затворени врати!
И още чакам чудодейната рецепта как ор хъркането му да направя лимонада. Операцията на носна преграда, свалянето на над 10 кг., купуването на 7 възглавници и 2 пластмасови джаджи за носа не дадоха резултат .

# 257
  • Мнения: 4 411
Мъжът ми хърка много, но рядко го чувам. Ако е захъркал преди да заспя, само го побутвам да смени позата. След това и тъпан да ми бие до главата, не чувам. Това не ми пречи обаче да се събудя и при най-малкия шум от детската стая. Заради пристъпите, които получаваше малката, чувам дори изменение в дишането, ако има. Не знам, въпрос на нагласа или шесто чувство е.
За пръв път ми се наложи да спя съвсем сама в леглото миналата година. ММ командировка, детето отказа да спи с мен, а кучето ни почина. Ами не спах добре. Не мога да спя сама и това е.

# 258
  • Мнения: X
Има някои потребители които може сериозно да се пробват в писането на чиклит.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39647548#msg39647548 date=1573740125
Въпроса е ти дали можеш да спиш без него ?За мен лично истинска любов е, когато просто не можеш. Просто не можеш и толкоз !
Нито хъркане, нито мъркане нямат значение повече от това да сте заедно в съня си.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39647539#msg39647539 date=1573740092
Ами разумно е да се отстранят килограмите в случая. Или каквото там води до хъркането... Или както казваха преди - от лимона ще си направим лимонада.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39649507#msg39649507 date=1573761335
Заспиваш трудно и чакаш да си дойде с нетърпение.

Цитат на:  link=topic=1135377.msg39646573#msg39646573 date=1573731640
...мъжът ми се прибра късно, аз си бях легнала и заспивах. Когато си легна, сложи ръката си върху мен - този жест ме накара да се чувствам добре.


Мисля че малко от романтичните дами имат 25-30 години мирно съвместно съществуване, защото ако беше така щяха да знаят че идва един период в който е маловажно дали спите заедно или разделено. Толкова сте врастнали един в друг, че дори от разстояние четете мислите си... когато казвате - ще те скалпирам - всъщност не го мислите сериозно. Изпитвате такава сигурност и естественост във връзката си, че спокойно можете да спите  кой където иска  ( диван, спалня, на свободмо легло в детската)  без да се налага да докосвате по погрешка , без  да се въртите като шугави в очакване някой да се върне от нощна смяна.
Благодаря на съдбата , че имам съпруг ми който ми позволява да съм себе си и да се чувствам комфортно на заспиване без някой ме ръчка, прегръща , хърка или прожектира сънищата си в мозъка ми.
Хммм, врастнали един в друг, четейки си мислите.....и това след 30 години ли чак ?

Че ние сме си така от самото начало ?!?

# 259
  • Down south
  • Мнения: 7 664
Абе хъркането е проблем. Само че в голяма част от случаите е отстраним. Ето това следва да се вземе под внимание.
Ако е удобно - може ли повече информация относно отстраняването на този проблем? Партньорът ми хърка шумно и непрестанно, в началото почти не можех да мигна по цяла нощ. Сега е по-добре положението, защото успявам да заспя секунди преди него. Искам да му помогна, защото и той се мъчи, виждам го. Въпреки всичко, не бих спала отделно от него, за мен е важно да го усещам до мен.

Ако не сте пробвали, може да опитате със Snore Guard. Тук се продават в аптеките. По-ефективния вариант е да бъде направено по мярка от стоматолог. При нас е скъпо и малко застраховки го покриват. Мисля, че сумата беше около $600-700.
Опитахме и двата варианта, като на втория залагах големи надежди, но при съпругът ми нямаха кой знае какъв ефект.
Пътувах доста и често, сменявах часови зони и имах нужда от добро наспиване, за това и спането в отделни спални, при нас се оказа най-оптималното решение.
Пътувам по-малко, но не бих се "събрала" с него отново в една спалня.

# 260
  • Мнения: X
И още чакам чудодейната рецепта как ор хъркането му да направя лимонада. Операцията на носна преграда, свалянето на над 10 кг., купуването на 7 възглавници и 2 пластмасови джаджи за носа не дадоха резултат .
Моят мъж спря тотално да хърка, когато спря да яде млечни продукти.Оказа се, че те са пръта в колелата....свалянето на кг облекчи положението, но не го оправи напълно.
Доста хора са с непоносимост към какви ли не храни и продукти.Тялото дава сигнали непрекъснато дали дадена храна ни понася или не.Въпросът е да разчетем тези сигнали.
Много хора реагират така и на глутена, определени видове плодове/зеленчуци....Преди години дори попаднах на случай, в който жена се оказва с непоносимост към някакъв прах, с който пере спалното бельо, реакцията е точно хъркане.След "милион" проби на различни видове, спира да хърка, когато намира точния прах.

# 261
  • Мнения: X
И още чакам чудодейната рецепта как ор хъркането му да направя лимонада. Операцията на носна преграда, свалянето на над 10 кг., купуването на 7 възглавници и 2 пластмасови джаджи за носа не дадоха резултат .
Има достатъчно информация. Това са меки тъкани, които се разхлабват с годините, но има и начини да се стегнат и хъркането ако не да спре, поне да намалее. Сама пишете, че има наднормено тегло. Може би не 10 кг е било нужно да свали, а повече, това само вие знаете. Цигари пуши ли?
Аз писах нагоре, моят проблем със съня си е мой проблем със съня. Аз поработих и върху това моят сън да стане по-здрав чрез всякакви антистрес мерки. Хранене, спорт/движение, витамини, намаляване на дразнителите, промяна на нагласите и ... тапи за уши.

Франсоаз, точно така е. На мен ми се струва, че ММ доста понамали хъркането, но не мога да разбера на какво се дължи. Изобщо не съм убедена, че промяната е възникнала в него, а не просто моят сън да е станал по-дълбок. Като цяло и двамата започнахме да се храним по-добре и намалихме драстично /даже не сме спрели/ цигарите. И на мен ми се струва, че има някакъв фактор от начина на живот, но не съм го открила точно кой е.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 14:20 от Анонимен

# 262
  • София
  • Мнения: 19 207
Като цяло и двамата започнахме да се храним по-добре и намалихме драстично /даже не сме спрели/ цигарите. И на мен ми се струва, че има някакъв фактор от начина на живот, но не съм го открила точно кой е.
Отслабване? ММ започна да кара активно колело и въпреки, че е свалил не повече от 4-5 кг, хъркането намаля много. Но аз вече съм се сраснала с тапите за уши.

# 263
  • Мнения: X
Ооо, не, не, при ММ не е отслабване, той си е във форма.
Аз също не бих махнала тапите за уши в никой случай, защото и другите шумове ме дразнят, не само хъркането, всякакви. А и така свикнах да спя на пълна тишина, няма да мога вече дори и с лек шум.

# 264
  • Мнения: 10 563
Няма наднормено тегло и е спрял млечните от почти две години. Не пие и не пуши, спортува всеки ден, фитнес и чат пат йога.

Какви тапи ползвате пак да питам? Аз съм с оранжевите, но имам чувството, че много ми се увеличава влагата в ушите от тях.

# 265
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С тапи се свиква. И е далеч по-добър вариант от спане в различни стаи- и аз смятам, че не е здравословно за връзката. И мисля, че най-хубавата част от денонощието ми е да заспя и да се събудя до човека, когото обичам (и децата ми като бяха бебета също спяха до мен- най-сигурно и спокойно ми беше така, нищо, че ме будеха и не се наспивах). Сега ако той е на работа и аз се събудя сама в леглото ми е много празно и самотно.
С предишния ми мъж последните години не спяхме заедно. Добре се чувствах и не ми липсваше.

# 266
  • София
  • Мнения: 19 207
Какви тапи ползвате пак да питам? Аз съм с оранжевите, но имам чувството, че много ми се увеличава влагата в ушите от тях.
Силиконови, едни розовички. Това бяха първите, които ми продадоха, и вече не мога с други. Дунапренените не ми вършат работа.
Да, наистина ухото не се проветрява нощем, но денем нали не сме с тях

# 267
  • Мнения: X
А тези, които спят с тапи, как си чувате алармата за работа Grinning Аз първо реших проблема с тапи, но понеже мм
спи като заклан и отговорността е моя, да го будя за работа и заради тапите се успа два пъти и от тогава спим разделени.

Аз спя с тапи, защото външните шумове и съседите ме дразнят. А алармата я чувам отлично 😀

А по темата - не мога да си представя да живея заедно с жена, но да спим отделно. За мен това е не осъществим компромис. Както една потребителка беше написала - трябва да е там 😀

# 268
  • Мнения: 10 563
Алармата е на вибрация. А и аз рядко изкарвам с тапите до сутринта.

# 269
  • София
  • Мнения: 19 207
Чувам алармата, а също така чувах сина си като ревнеше - явно на подсъзнателно ниво решавам какво ще чуя. А и двата звука не са с различна честота от хъркането, освен това ММ доста го намали, сега май аз похърквам

Общи условия

Активация на акаунт